Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Choroba Parkinsona,parkinsonizm osób młodych


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
237 odpowiedzi w tym temacie

#141 angela320

angela320

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 19 lipiec 2010 - 10:01

Witam,
postanowiłam uaktywnić sie na tym forum mimo, że ja nie jestem osobą chorą. Natomiast to mój brat otrzymał od lekarza taką diagnozę choć nie posiada wszystkich typowych objawów wskazujących że to jest Parkinson. Mam istotne dla nas pytanie kierowane raczej do specjalistów - Czy to możliwe by choroba Parkinsona rozpoczeła się w 15 roku życia??? Bowiem mój brat ma owe drżenie rąk od 15 roku życia, które teraz po 22 latach się nasila wchodząc w napady drżenia całego ciała ( ma on teraz 37 lat). Dodam, że lekarz postawił diagnozę bez badań specjalistycznych mówiąc że takowe nie istnieją. BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDŹ - CZEKAMY.
  • 0

#142 Anutka

Anutka

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 69 postów

Napisano 19 lipiec 2010 - 21:29

Witaj Angela
Podczas badania neurologicznego u osoby stwierdza się parkinsonizm, czyli zespól zaburzeń ruchowych takich jak: spowolnienie, drżenie , sztywność, zaburzenia postawy ciała. W samoistnej chorobie Parkinsona, badania takie jak tomografia komputerowa mózgu (CT), (EEG), rezonans magnetyczny mózgu ( MRI) nie wykazują istotnych zmian. Niestety nie istnieją żadne testy krwi, moczu lub płynu mózgowo-rdzeniowego, które potwierdzają lub wykluczają obecność choroby. W niektórych sytuacjach lekarz, po rzetelnym, pełnym badaniu neurologicznym, nie musi zlecać badań dodatkowych w celu potwierdzenia rozpoznania choroby. Pacjent we wczesnym okresie choroby, u którego wybór leczenia nie został jeszcze dokonany, powinien mieć wykonaną tomografię komputerową lub rezonans magnetyczny w celu wykluczenia innych chorób.
Proponuję wizytę u dobrego neurologa, która rozwieje wasze wątpliwości.
Pozdrawiam serdecznie
  • 0

#143 Armin

Armin

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 199 postów

Napisano 20 lipiec 2010 - 06:00

Witam wszystkich piszących na tym forum jak również tylko czytających :cool: Najpierw parę słów do Angeli ... Tak jak Anutka proponuję wizytę u dobrego neurologa. Bo myśle,że może to być tzw."drżenie samoistne" nie koniecznie od razu parkinsonizm! W parkinsoniźmie zazwyczaj drży jedna strona ciała, a z tego co piszesz to u Twojego brata zaczynało sie od drżenia obu rąk.No i ważne jest czy ręce drżą podczas wykonywania jakiś czynności czy w spoczynku też? Jeśli jest brak drżenia spoczynkowego to wątpie czy jest to parkinsonizm...Pozdrawiam! A teraz słów kilka do piszacych tutaj osób...Mówimy w końcu dzień dobry/lub dobry wieczór jak ktoś woli/ ;) bo coś cicho sie zrobiło :)
  • 0
Kto chce - szuka sposobów...Kto nie chce - powodów...
"Módl się, żyj nadzieją i nie martw się" - Św.O. Pio"

#144 Armin

Armin

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 199 postów

Napisano 20 lipiec 2010 - 14:25

Angela...Dobry lekarz to znaczy doświadczony lekarz!!! Ufać każdemu , nawet teoretycznie, to ja osobiście bym się nad tym poważnie zastanowił...Muszę sie znowu powtarzać bo widzę,że czytacie tylko ostatnie posty. Proponuję jednak wizytę w Warszawie w Fundacji...Oto link do strony,na której znajdziesz potrzebne informację m.in. o lekarzach: www.parkinsonfundacja.pl Szkoda życia...w drogę i powodzenia!
  • 0
Kto chce - szuka sposobów...Kto nie chce - powodów...
"Módl się, żyj nadzieją i nie martw się" - Św.O. Pio"

#145 angela320

angela320

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 20 lipiec 2010 - 20:29

Armin dzięki już brat sie umówił na wizytę na sierpień do lekarza z Fundacji, zobaczymy co zdiagnozuje....:-(
  • 0

#146 angela320

angela320

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 05 sierpień 2010 - 11:39

Witajcie, brat jest już po wizycie u lekarza z Fundacji... wyklucza on chorobę Parkinsona - stwierdza drżenie samoistne - dał leki :-) oby dokuczliwee objawy po nich ustały..
  • 0

#147 sniezka

sniezka

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 05 sierpień 2010 - 20:05

Witam wszystkich po długiej przerwie.
Mam pytanie do Angeli...jak długo czekaliście na wizytę u lekarza w Fundacji,u którego byliście i czy wizyta jest odpłatna.
Ja mieszkam w województwie śląskim,leczona jestem już ponad 5 lat,ale chciałabym skonsultować się jeszcze z innym lekarzem.
Z góry dziękuję za informację.
Pozdrawiam wszystkich ;-)
  • 0

#148 angela320

angela320

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 06 sierpień 2010 - 08:36

Do śnieżka -> czekaliśmy nie cały miesiąc - 2 tygodnie ale to był chyba pierwszy wolny termin u ktoregokolwiek z lekarzy, wizyta płatna 75 zł. Brat był u dr. n. med Pana Koziorowskiego.

pozdrawiam
  • 0

#149 sniezka

sniezka

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 06 sierpień 2010 - 10:48

Dziękuję za odpowiedź angela.
Pozdrawiam ;-)
  • 0

#150 marekl

marekl

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 37 postów
  • Skąd:Chojnice

Napisano 09 sierpień 2010 - 06:35

Widzę, że i u nas zagościł "sezon ogórkowy". Pozdrowienia.:) =)
  • 0

#151 Anutka

Anutka

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 69 postów

Napisano 11 sierpień 2010 - 10:02

Pozdrowienia dla wszystkich "sezonowych";)
  • 0

#152 miro

miro

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 14 sierpień 2010 - 08:02

witam wszystkich.
wiem, że wyglądam teraz jak filip z konopi...tym niemniej chciałbym zapytać:

pytanie nr.1

(REQUIP 5mg + Madopar 125) x 4 razy na dobę. Można to zażywać razem ? Co radzilibyście w przypadku słabego działania tej mieszanki "wybuchowej" :) ?

p.s. tylko proszę nie odsyłać mnie po odpowiedź do lekarza ....:))

pytanie nr. 2

jak można zdobyć plastry Neupro ?

dzięki z góry
  • 0

#153 graza63

graza63

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 160 postów

Napisano 14 sierpień 2010 - 08:41

Witam serdecznie -jestem osobą leczoną tym zestawem leków-Reqiup +Madopar a plastry Neupro po wielu poszukiwaniach przez znajome farmaceutki udało się zdobyć!
Bardziej szczegółowych informacji podam Tobie drogą e-mailową.
Pozdrawiam Wszystkich Chorych i Zdrowych!!!!
  • 0
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same.

— Phil Bosmans

#154 miro

miro

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 16 sierpień 2010 - 08:21

Dziękuję za odpowiedź w temacie Requip+Madopar.

graza63, gdybyś mogła udzielić odpowiedzi na temat NEUPRO, będę wdzięczny.

Pozdrowienia
  • 0

#155 annarr1

annarr1

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 15 sierpień 2010 - 10:34

Witam serdecznie:) Również zażywam min. madopar 125 3xdziennie i reqiup modutab 8mg. W przypadku słabszego podziałania leków lekarz zaleci mi zwiekszenie dawki requipu o 2 mg. Nie wiem czy to dobre rozwiązanie ale na pewno skuteczne.Wcześniej zażywałam 6mg po 3m-cach zwiększyłam do 8mg i tak na razie utrzymuje dawkę. Pozdrawiam gorąco:)
  • 0

#156 moda2288

moda2288

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 23 postów

Napisano 18 sierpień 2010 - 18:25

no witam serdecznie,.Mój mąż też ma chorobę Parkinsona.Ma 4o lat.Byliśmy w Warszawie w Fundacji.SZczerze muszę powiedzie ze jesteśmy bardzo zadowoleni.Bardzo fachowa pomoc i co myślę najważniejsze takie wsparcie psychiczne że komuś na Tobie zależy.Trudno to wytłumaczyc.Dostaliśmy też literaturę a co chyba najcenniejsze poznaliśmy wspaniałego człowieka Pana Jerzego Łukasiewicza.Bylismy u Niego Krótko ale jakoś tak wpłynął na mojego męża pozytywnie że walka z chorobą jest lżejsza.Dlatego najważniejsze jest wsparcie rodziny i przyjaciół.Ja chętnie podziałałabym w Takiej Fundacji tym bardziej ze mieszkam w małej miejscowości .

Dodano Wed Aug 18 20:16:38 2010 :
DO SNIEZKI no Hej,ja też byłam w Fundacji w Warszawie też U DR.Koziorowskiego >polecam wszystkim.
  • 0

#157 moda2288

moda2288

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 23 postów

Napisano 22 sierpień 2010 - 11:15

hej .poczytałam troszkę wasze wypowiedzi na temat stymulatora .Co decyduje o wszczepieniu go ?jak to się załatwia?tz.wiem że przez lekarza ale co lekarz bierze pod uwagę zalecając go ?całuski dla wszystkich.
  • 0

#158 Armin

Armin

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 199 postów

Napisano 22 sierpień 2010 - 11:40

Witaj ''moda2288'' ! Proponuję poczytać troszkę dokładniej bo , w którymś ze wcześniejszych postów dość dużo na temat stymulatorów napisałem i znajdziesz tam odpowiedź na swoje pytanie...Pozzdroffki dla wszystkich :cool:
  • 0
Kto chce - szuka sposobów...Kto nie chce - powodów...
"Módl się, żyj nadzieją i nie martw się" - Św.O. Pio"

#159 annarr1

annarr1

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 31 sierpień 2010 - 11:35

Witajcie:) Musze przyznac ze wypowiedz Armina troszke mnie poirytowala. Oczywiscie kazdy ma prawo do swobodnego wypowiadania sie. Ja piszac o spotkaniu rzeczywiscie zrobilam to bardzo spontanicznie po prostu zadzialala zasada mowie w tym wypadku pisze co mysle. Spontanicznosc jest moja domena i wlasciwie nie zastanawialam sie nad stworzeniem jakiegos planu spotkania , zapewnienia dostepu do opieki medycznej itd.rzucilam wlasciwie haslo czekajac na odzew zainteresowanych i ciesze sie ze odpowiadacie. Jesli chodzi o podanie miejsca zamieszkania: ja osobiscie nie widze w tym nic nietrafionego. Czy faktycznie podanie miejscowosci zamieszkania tak bardzo uraga w prywatnosc ze nie mozna jej nazwy podac na forum. Ja nie ukrywam faktu ze jestem chora nie wstydze sie swojej choroby ani miejsca zamieszkania i uwazam to za rzecz naturalna- przeciez nikt nie prosi o podanie dokladnych danych z dowodu osobistego.............
  • 0

#160 moda2288

moda2288

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 23 postów

Napisano 22 sierpień 2010 - 14:51

do Armina.no znalazłam te wiadomości ,dzięki za radę zeby czytac dokładniej,jakos ominęłam tą 4 stronkę.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych