Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Endoproteza stawu biodrowego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
668 odpowiedzi w tym temacie

#661 egipcjanka22

egipcjanka22

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 21 grudzień 2012 - 20:30

Witam wszystkich!
Minął miesiąc od zabiegu. Jest nieźle. Poruszam się w zasadzie z pomocą dwóch kul, choć z jedną też sobie radzę. Staram się jednak stosować do zaleceń lekarza - obie kule przez 3 miesiące. Mam wątpliwości co do tego spania na boku. Lekarz wyraźnie wskazywał, że należy układać się na chorym boku z poduszką między kolanami. W poradach dotyczących rehabilitacji po zabiegu mówiono o zdrowym boku i poduszce. Więc nieco zgłupiałam. Próbuję tak i tak.Na zdrowym boku mniejszy dyskomfort. Jeśli ból, to raczej kręgosłupa, bo trzeba było mi tę nogę wydłużyć ok. 3 cm. Przed zabiegiem wydatnie utykałam i kręgosłup już się z lekka wykrzywił. Po wydłużeniu nogi wraca do normy i stąd bóle. Ale do wytrzymania. Największy problem sprawia mi wkładanie skarpetki na lewą stopę (lewy staw operowany), że o rajstopach nie wspomnę.
Sam zabieg i pierwsze dni po w zasadzie bezproblemowo. Bałam się na wyrost. Nie taki diabeł straszny się okazał. Szpital kliniczny, pełno studentów pomagających wrócić do formy. Opieka medyczna wspaniała, profesjonalizm lekarzy. 14 stycznia idę do przychodni, jako że kończy mi się zwolnienie. W zasadzie kontrolę mam wyznaczoną dopiero na luty ( 3 m-ce po zabiegu), ale dobrze, że wcześniej mój lekarz "rzuci na mnie okiem".
  • 0

#662 bomba

bomba

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 04 luty 2013 - 14:40

czy moze mi ktos pomoc mam 23 lata i jedyna opcja dla mnie to endoproteza stawu biodrowego.Mimo ,ze nie wiem co oznacza dzień bez bólu waham sie i zwlekam z zabiegiem bo nie wiem jak wyglądałoby moje życie z endoproteza ...co mozna czego nie...prosze o informacje blagam


  • 0

#663 Gloria

Gloria

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 446 postów

Napisano 05 luty 2013 - 17:24

Masz 2 odpowiedzi w watku Poszukuje informacji.

Tak w ogole to sa 3 watki na forum pt. "endoproteza stawu biodrowego". Moze ktos z moderatorow moglby to uporzadkowac. :s


  • 0

#664 kurza_ciapka

kurza_ciapka

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 05 wrzesień 2013 - 23:33

Witam.  Mam pytanie - moja siostra jest po operacji endoprotezy  3 miesiące.Sama świetnie sobie radzi , ale opiekuje się  niepełnosprawnym bratem (porażenie mózgowe).Czy,a jeżeli tak to w jakim czasie po operacji będzie mogła podnieść z łóżka i przenieść na wózek i odwrotnie osobę ważącą około 30 kg?W tej chwili w pracy poprosiłam o urlop bezpłatny do końca roku ,ale czy po 7 miesiącach będę mogła do niej wrócić ?

Proszę o szybką odpowiedź i z góry bardzo dziękuję


  • 0

#665 borys46

borys46

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 16 wrzesień 2014 - 16:28

Jesli chodzi o dobrego ortopedę w Warszawie, to polecam dr Janiczka z Ober Clinic. :)


  • 1

#666 dada72

dada72

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 24 grudzień 2014 - 02:08

witam sie miło jestem tu nowa zaglada tu jeszcze ktos . Mam skierowanie do Piekar na pierwsza wizyte czy od razu dostane sie na liste na zabieg? mam miec kapoplastyke wybrałam doktora Mielnika ponoc fachowiec od kapoplastyki ,pielegniarka w rejestracji powiedziała ze nie moze mi zagwarantowac mi ze bedzie to doktor , ze moze to byc ktos z jego grupy ...podopieczny ech jak sie dostac pod skrzydła doktora ? jakies podpowiedzi moze wizyta prywatna? jakie sa odległe terminy? dzieki i pozdrawiam czytajacych 


  • -1

#667 alusia48

alusia48

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 02 marzec 2015 - 16:45

Witam ! Jestem przed operacją wszczepienia endoprotezy, boję sie bardzo . Proszę o odczucia tuż po operacji. Co Was bolało i jak długo i czy rzeczywiście nie jest to straszna operacja. Czy ma ktoś taki moment, że żałuje tego że poddał się operacji. Pozdrawiam i proszę napisać mi czy przed operacją mieliście mocne bóle, bo ja prawie wcale nie mogę chodzić- tylko kawałeczek. Do usłyszenia !!! :)


Operację będę miała w LORO w Świebodzinie, u Dr. Kaczmarczyka - może ktoś z Państwa mnie wesprze rozmową. Pozdrawiam !!! A poza tym to oba biodra mam zużyte i nie wiem co to będzie . Pa


  • 0

#668 ullka89

ullka89

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 01 listopad 2015 - 19:57

Witam :) Mam 26 lat urodziłam się z obustronnym zwichnięciem stawów biodrowych. Zaczęłam chodzić dopiero w wieku 6 lat po 9-wieciu operacjach (lewe biodro 5, prawe 4 operacje) oczywiście lekarze już nie dawali mi na to nadziei ale w końcu pewnego dnia powstałam :) i tak do tej pory zbytnio się tym nie interesowałam żyłam swoim życiem wiadomo kuleje w końcu mam krótsza nogę o 5 cm ale to mi nie przeszkadzało cieszyć się życiem wspaniali ludzie obok mnie nie pozwalali mi myśleć ze jestem "niepełnosprawna", choć nie raz na ulicy spotykały mnie pytania "Co mi się stało" bądź teksty typy "taka młoda i taka chora" ale da się do tego przyzwyczaić. Ale do sedna teraz dociera do mnie iż jednak jestem chora zaczyna doskwierać mi straszny ból taki że łzy same płyną z oczu, lekarz mówi, że operacja jest konieczna i na jedną jak i na drugą nogę. Ale zanim mam ją zrobić chce abym zaszła w ciąże i urodziła, ale ból jest tak silny czasami że lecę tylko na tabletkach przeciwbólowych także nie wiem co dalej robić boję się że któregoś dnia nie będę w stanie podnieść się z łózka. Proszę podpowiedzcie mi jak z waszego punktu widzenia to wygląda jak zmieniło się wasze życie po operacji czy też odczuwaliście takie bóle z biegiem czasu czy wszyscy mieliście operacje już po tym jak urodziliście dziecko ?? Z  góry dziękuje. 

 

Pozdrawiam


  • 0

#669 Gość_lexandra_*

Gość_lexandra_*
  • Gość

Napisano 09 listopad 2015 - 22:03

Cześć

Byłam w podobnej sytuacji, wrodzone zwichnięcie i kilka operacji w dzieciństwie. Później była endoproteza w wieku 19 lat. Niestety, nikt mi nie powiedział, że nie powinnam z protezą zachodzić w ciąże. Po pierwszym dziecku rozwaliło mi się biodro gdzieś tak po roku. Wymiana jest jeszcze bardziej bolesna i krwawa niz wszczepienie pierwszej protezy. Po kilku latach urodziłam drugiego syna, i powtórka z rozrywki- całkowite obluzowanie protezy i kolejna wymiana. Moje biodro jest teraz w opłakanym stanie, pełno żelaztwa i trzyma się to na słowo honoru.Co do przyczyn obluzowania się protezy w ciąży.   Lekarz w klinice, w której mnie leczono, robił z tego doktorat. Byłam jednym z  "króliczków doświadczalnych". Jego zdaniem, to nie obciążenie w ciąży (przybranie na wadze), ani naturalny poród (ja miałam cesarki)  luzują protezy, a zmiany hormonalne w ciaży. Po prostu estrogeny niemal rozpuszczają kość wokół protezy. 

Jeśli mogę cokolwiek radzić: albo zapomnij o dzieciach, albo, jeśli rzeczywiście bardzo tego chcesz (bo to nie lekarz ma ci chyba mówić, czy chcesz dziecka), zajdz w ciąże przed operacją. Może w Twoim przypadku, nie skończyłoby się to tak dramatycznie jak u mnie, ale po co ryzykować.

Jeśli chodzi o ból tuż po operacji, to nei masz się czego bać, w naszych czasach lekarze są już świadomi, jak ważne jest zwalczanie bólu pooperacyjnego. Po ostanim zabiegu nic mnie kompletnie nie bolało, przez kilka dni dostawałam morfinkę w pompie i nie czułam nawet bólu pleców, leżąc ciągle w jednej pozycji. A darmowe  i legalne dragi tylko po wszczepieniu protezki ;)

Pozdrawiam serdecznie 

  Sylwia


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych