Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Endoproteza stawu biodrowego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
668 odpowiedzi w tym temacie

#21 sylwiaczek

sylwiaczek

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 09 grudzień 2008 - 15:30

dzięki ;) zawsze taki/a ugodny/a jesteś :D
  • 0
"Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi"

#22 medicus

medicus

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 151 postów

Napisano 09 grudzień 2008 - 16:44

dzięki ;) zawsze taki/a ugodny/a jesteś :D

ciszej!...,bo zaraz będą streliat,ja dziewczynie raczej nieodmawiam...hahahaha
  • 0
Oczami myśli patrzę w twoją stronę
I chciałbym trafić aż do twoich oczu.
Odległość wiesza nieczułą zasłonę -
Chciałbym ją przedrzeć i ciebie tu poczuć!

#23 bozena59

bozena59

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 54 postów

Napisano 31 grudzień 2008 - 19:48

medicu podaje ci swojego emeila bozena.59@ buziaczek.pl.
jestem juz po operacji dwa tygodnie , chetnie poslucham jak cwiczyc , co nalezy robic by nie zwichnac tego cacka .
  • 0

#24 medicus

medicus

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 151 postów

Napisano 31 grudzień 2008 - 19:53

ok.bożenko juz piszę na maila!
  • 0
Oczami myśli patrzę w twoją stronę
I chciałbym trafić aż do twoich oczu.
Odległość wiesza nieczułą zasłonę -
Chciałbym ją przedrzeć i ciebie tu poczuć!

#25 etinka28

etinka28

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 01 styczeń 2009 - 18:22

Witam! A ja właśnie zastanawiam się nad operacją i ciężko sie zdecydować na nią tak sama z siebie.Zastanawiam się nad tym jak to jest z byciem w ciąży po operacji,czy to jakoś nie wpływa na sztuczne biodro,to mnie najbardziej z tego wszystkiego martwi.Z tego co tutaj czytam to sami optymistyczni ludzie są ;) i wasze posty jakoś i mnie lepiej nastawiają do tej całej operacji:) pozdrawiam
  • 0

#26 dosienka

dosienka

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 12 styczeń 2009 - 10:55

[quote name='etinka28]Witam! A ja właśnie zastanawiam się nad operacją i ciężko sie zdecydować na nią tak sama z siebie.Zastanawiam się nad tym jak to jest z byciem w ciąży po operacji' date='czy to jakoś nie wpływa na sztuczne biodro,to mnie najbardziej z tego wszystkiego martwi.Z tego co tutaj czytam to sami optymistyczni ludzie są ;) i wasze posty jakoś i mnie lepiej nastawiają do tej całej operacji:) pozdrawiam[/quote']
Hej!
Ja jestem 5,5 miesiąca po operacji - endoproteza prawego stawu biodorwego. Złamałam szyjkę kości udowej będą w ciąży. Na szczęscie w 38 tygodniu, więc najpierw miałam cesarkę, a 10 dni później endoprotezę. Rozmiawiałam z lekarzem co by było gdyby to zdarzyło sie wcześniej, powiedział, że by mnie zoperowali nawet w ciąży. Też poszukiwałam informacji co z ciążą gdy ma sie endoprotezę i natrafiłam na jakimś forum na jeden post, gdzie dziewczyna pisała, że sie zdecydowała pomimo protezy, ale bała sie rodzić naturalnie i miała cięcie. Moim zdaniem to nie problem, tylko trzeba sie bardzo oszczędzać jak przybiera sie na wadze, wiadomo każy dodatkowy kilogram to 3 kg dla protezy, ale z pewnością można rodzić.
Pozdrawiam
  • 0

#27 majka28

majka28

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 14 luty 2009 - 00:36

witam,
cieszę się, że znalazłam to forum
znalazłam tu wiele odpowiedzi na nurtujące mnie pytania dotyczące operacji stawów
mam 42 lata, do tej pory byłam osoba bardzo aktywną, lubiącą sport itp, na ból prawej nogi narzekałam wiele lat, lekarze postawili diagnozę: RWA KULSZOWA, brałam leki przeciwbólowe i to wszystko nadal ćwiczyłam, chodziłam na aerobic, jeżdziłam na rowerze itp., aż do sierpnia ubiegłego roku, kiedy po wysiłku fizycznym nie mogłam wstaćz fotela, i znowu wizyta u lekarza, w końcu dostałam skierowanie na rtg stawów, no i okazało się co mi dolega...lekarz mnie zapytał co ja robiłam, że mam staw 70-latki,(śmieszne pytanie prawda?)26 lutego mam operację, mam pytanie czy może ktoś był operowany w Toruniu? czy sposób znieczulenia mogę sama wybrać,jaką protezę mogą mi wstawić i jak będzie wyglądał pierwszy tydzień po operacji, na co mam zwrócić uwagę, czego mi nie wolno, itp. słyszałam, że łóżko powinno być w jakis sposób podwyzszone, w domu mam schody , czy będę mogła chodzić po schodach , itp. i najważniejsze, czy mogę być sama po opearcji??
za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkie "bioderka"..majka
  • 0

#28 Iwciaxy

Iwciaxy

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 04 luty 2009 - 19:02

Witam, mam 26 lat i czekam na operacje endo. Czy ktoś może mi polecić dobrą klinikę i lekarza, który by się nie bał podjąć ciężkiej operacji na zniszczonym stawie biodrowym (po kilku operacjach i martwicy główki). Pozdrawiam

Mam prośbę do medicus - czy byś mógł mi wysłać takie informacje. Z góry dziękuje.
  • 0

#29 medicus

medicus

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 151 postów

Napisano 08 luty 2009 - 08:43

Iwciaxy,ciężko mi coś powiedzieć,inaczej jak bym zobaczył zdjęcie.Ciężkej operacji niekoniecznie,bardziej smuci fakt,że już w tak młodym wieku endo,napewno niejest to Twoja ostatnia operacja.Ale jeżeli masz już b.duże ograniczenia i bóle w tym stawie, totalny dyskomfort i spędza Ci to sen z powiek,to najwyższa pora zdecydować się na zabieg.Co do szpitali to pierwsze miejsce pod względem endo,mają Piekary Śląskie,drugie Szpital Dzieciątka Jezus w Warszawie.Napewno nierobił bym zabiegu w małym miasteczku powiatowym,choć takie zabiegi robią,ale sie w nich niespecjalizują,w/w szpitalach zakłada się 5-6 endo dziennie.Są też kliniki prywatne specjalizujące się w tego typu zabiegach,np.taka Carolina Medical Center w Wawie,ale czy tam robią lepiej:),a cena chyba coś ok.28.000 tys.
Jeszcze, co mógłbym polecić przyszłym bioderkowiczom,tym co są przed,aby koniecznie zdeponowali własną krew na swój zabieg,tzw.autotransfuzja.Jest deficyt krwi,a także sprawa której jeszcze nieporuszałem,tj.w pierwszej dobie po zabiegu,a mianowicie spory spadek ciśnienia,osłabienie,więc dobrze radzę,żeby niebyło niespodzianek-przygotować sobie krew,a z drugiej strony szybciej dojdziecie do siebie,otrzymując własną krew.
Wszelkie info tutaj,warto poczytać http://forum.krewnia...34434fabf99ad66
http://forum.krewnia...topic.php?t=834
  • 0
Oczami myśli patrzę w twoją stronę
I chciałbym trafić aż do twoich oczu.
Odległość wiesza nieczułą zasłonę -
Chciałbym ją przedrzeć i ciebie tu poczuć!

#30 sylwiaczek

sylwiaczek

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 09 luty 2009 - 20:08

Witam, mam 26 lat i czekam na operacje endo. Czy ktoś może mi polecić dobrą klinikę i lekarza, który by się nie bał podjąć ciężkiej operacji na zniszczonym stawie biodrowym (po kilku operacjach i martwicy główki). Pozdrawiam

Mam prośbę do medicus - czy byś mógł mi wysłać takie informacje. Z góry dziękuje.

witaj jesteśmy w tym samym wieku
ja po dzisiejszym tel. od lekarza już wiem 23.02.2009 "melduje się" w szpitalu na operację :)
odpisałam Iwonko na Twoją wiadomość - jak coś to pisz na gg
dostałam listę jakie badania mam wykonać przed (pmiętacie pytałam was o to) więc ta
rtg klatki piersiowe (płucka - cholera pale :angry: :D)
poza tym całkiem ogólnie krew, mocz, a grupa krwi - u nas się płaci 30zł, ekg - to mnie troszkę zdziwiło
i chyba wszystko
pozdrawiam wszystkich bardzo cieplutko

Dodano pon 9 lut 20:13:22 2009 :
a na pocieszenie dodam, że mnie też określono jako "ciężki" i "niestandardowy" przypadek, lekarze rozkładali ręce patrząc na moje "sesje" (rtg) wiedząc ile mam lat ;P tak więc uszy do góry - jak cos to piszcie - postaram się odpisywać
  • 0
"Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi"

#31 Iwciaxy

Iwciaxy

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 10 luty 2009 - 21:40

Dziękuję za informacje Medicus...ja już jestem zdecydowana ale moi lekarze chyba nie, dlatego szukam innych, którzy się podejmą...badań już mam sporo zrobionych tj. badanie na uczulenie, tomografie komputerową, emg, rtg zwykłe i na 3-częściowym filmie.
Sylwia w e-mailu podałam Ci mój numer gg
Pozdrówka dla wszystkich
  • 0

#32 medicus

medicus

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 151 postów

Napisano 11 luty 2009 - 09:43

Hey dziewczyny,w tak młodym wieku najodpowiedniejsza dla Was byłaby kapoplastyka,ale jak się domyślam,pewnie jej już wykonać niemożna.Dla niewtajemniczonych:),jest to zfrezowanie samej główki kości udowej i nałożene kapy,tzn.samej kulistej główki,bez konieczności ucinania sporej części kości udowej.Po takim zabiegu,nienaruszona zostaje geometria stawu,szybciej się wraca do zdrowia,szybciej obciąża nogę,prościej mówiąc,jest to staw najbardziej zbliżony do naturalnego.Ale żeby niebyć gołosłownym podam linka,tam krok po kroku zobaczycie jak to wygląda praktycznie.
po otwarciu wejdzcie w ORTHOPEDICS,następnie HIP,TOTAL HIP REPLACEMENT (CERAMIC ON CERAMIC),PLAY ANIMATION,przesuwajcie animacje poprzez NEXST STEP,ta animacja przedstawia standartową operację,totalną wymianę stawu,natomiast kapoplastyka jest pod TOTAL RESURFACING,którą klkniecie po HIP.
http://www.paramussu.../education1.htm
  • 0
Oczami myśli patrzę w twoją stronę
I chciałbym trafić aż do twoich oczu.
Odległość wiesza nieczułą zasłonę -
Chciałbym ją przedrzeć i ciebie tu poczuć!

#33 sylwiaczek

sylwiaczek

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 11 luty 2009 - 11:46

[quote name='medicus]ale jak się domyślam' date='pewnie jej już wykonać niemożna.[/quote']
domyślny jesteś :D
u mnie jest już za późno
pozdrawiam :)
  • 0
"Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi"

#34 Ambrozja

Ambrozja

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 11 luty 2009 - 15:21

Witam serdecznie. poszukuje informacji na temat endoprotezy biodrowej typu Alloclasic PS2T1GL. Za wszystkie linki i opracowania oraz szczegółowe informacje bardzo dziękuję.
  • 0

#35 Iwciaxy

Iwciaxy

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 12 luty 2009 - 20:37

w moim przypadku też już nie można zastosować kapoplastyki

medicus może masz informacje jakie endoprotezy są najlepsze, z czego są zrobione żeby były solidne i długo wytrzymywały...
pozdrówka dla wszystkich
  • 0

#36 medicus

medicus

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 151 postów

Napisano 12 luty 2009 - 21:43

Hey
Iwciaxy,co z tego,że ja Ci powiem że jest dobra ta,a ta to już jest rewelacyjna,skoro pacjent niema najmniejszego wpływu na to co będzie mniał założone.Uwierz, ale tak jest naprawdę,hirurg ostateczną decyzję podejmuje praktycznie w ostatnim momencie,tj.jak Cię otworzy:).Mogę jedynie powiedzieć,że napewno bezcementowe są lepsze.Żaden lekarz niedaje gwarancji ile wytrzyma,jednemu wytrzyma 6 lat,u innej osoby 20 lat.Proteza zasadniczo sama w sobie,jest wytrzymalsza od naturalnej,problem jest zazwyczaj na styku jej z kością,tzn.czasami dochodzi do obluzowania i to najczęściej w obrębie panewki,żadziej czpienia.To tak pokrótce:)
pozdro
  • 0
Oczami myśli patrzę w twoją stronę
I chciałbym trafić aż do twoich oczu.
Odległość wiesza nieczułą zasłonę -
Chciałbym ją przedrzeć i ciebie tu poczuć!

#37 medicus

medicus

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 151 postów

Napisano 14 luty 2009 - 13:00

Witaj Majka,musisz poszukać,wcześniej w tym dziale pisałem trochę na temat endo,
sposobu znieczulenia raczej niewybierasz,prawdopodobnie będziesz mniała od pasa w dół,mniej obciąża organizm,ale dostaniesz coś ala narkotyk,super samopoczucie,
napewno wstawią Ci bezcementową,cementowe wstawiają osobom po 60-ce,po powrocie do domu,przydałaby Ci się pomoc drugiej osoby,na jakieś dwa tygodnie,pózniej dasz sobie radę.Ale gdybyś nikogo niemniała,podejrzewam że można dać sobie radę samemu.
Zrób zapasy rzywności na ok.2-3 tygodnie,przygotuj bieliznę i wszelkie potrzebne rzeczy,tj.poukładaj na wysokości piersi,tak aby niechylać się.Łóżko jeśli tylko do spania,niepotrzeba podwyższać,w dzień np.na fotelu połóż coś aby podwyzszyć siedzisko np.dwa koce itp.Po schodach będziesz mogła chodzić,z początku ostrożnie,dostawiając nogę,ale w szpitalu Cię nauczą i powiedzą na co uważać,ale niezaszkodzi pytać.
Na rowerze będziesz mogła jeżdzić,najpierw stacjonarnym,a po ok.pół roku już na normalnym:)
Myślę że nakładkę na sedes masz już kupioną,przydałoby Ci się zgromadzić dwie jednostki krwi,tzw.autotransfuzja,ale jeśli niemasz,to już chyba zapóżno,
masz pytania,to pisz
pozdrawiam
  • 0
Oczami myśli patrzę w twoją stronę
I chciałbym trafić aż do twoich oczu.
Odległość wiesza nieczułą zasłonę -
Chciałbym ją przedrzeć i ciebie tu poczuć!

#38 majka28

majka28

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 14 luty 2009 - 18:08

witajcie..
dziękuję medicus za informacje, pocieszyłeś mnie..ostatnią jednostkę krwi oddaję w poniedziałek, wszystkie badania mam już zrobione, siedzisko muszę kupić to fakt..wiesz myślałam o łóżku rehabilitacyjnym, (mam taką możliwość wypożyczenia), w celu późniejszej rehabilitacji, gdyż z powodów czysto osobistych, skazana będę w tych dniach wyłącznie na syna (19 lat)nie ma on prawa jazdy , mieszkam na obrzeżach torunia, więc dojazdy na rehabilitacje są wykluczone ,słyszałam, że właśnie po operacji ludzie muszą się rehabilitować pod okiem specjalistów, myślę więc, że sama będę mogła poćwiczyć, w/g wskazań szpitalnych( co o tym sądzisz??) ja taka "Zosia samosia jestem", hahaha, boje sie operacji, zapewne jak każdy, ostatni raz byłam w szpitalu jak rodziłam syna, 19 lat temu, ale dam radę , aha czy do szpitala muszę zabrać kule? dzikeję ..pozdrawiam wszystkich a Ciebie szczególnie MEDICUS.....
  • 0

#39 medicus

medicus

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 151 postów

Napisano 14 luty 2009 - 19:49

Hey,
mam nadzieję że chodzi Ci Majka o łóżeczko z kratownicą,pod którą zawiesisz podwieszki na nogi.Ja sobie rozwiązałem to tak,że przed pójściem do szpitala zamontowałem hak w suficie nad łóżkiem,na którym zawieszam podwieszki i ćwiczę sam,niekorzystałem z rechabilitacji szpitalnej,mogłem więc ćwiczyć nawet weekendy.Ćwiczenia dostaniesz ze szpitala,pierwsze to będą polegały na napinaniu łydki,uda,pośladka i już zaczniesz je wykonywać w szpitalu.Oczywiście ze kule zabierasz,jak bys biegała po zabiegu,na 4 dobę Cię zciągną z łóżeczka i ...nauka chodzenia,nienastawiajcie się jak na wojnę:),ja ze szpitala wróciłem komunikacją miejską i następnego dnia chodziłem na codzienne przechadzki do dużego centrum handlowego(duża przestrzeń i pod dachem),niema lezenia w łóżeczku:),radzę zabrać kilka ręczników,acha przed pójściem zostawić w szawce kilka butelek niegazowanej wody,pragnienie jak u smoka:),ale i pomaga w dojściu do siebie.Zaraz też trzeba po wyjściu wykupić leki,min.te zastrzyki przeciwzakrzepowe,które robimy sobie przez 30 dni w ok.pępka,
pozdrawiam Majka,będzie dobrze:)
  • 0
Oczami myśli patrzę w twoją stronę
I chciałbym trafić aż do twoich oczu.
Odległość wiesza nieczułą zasłonę -
Chciałbym ją przedrzeć i ciebie tu poczuć!

#40 bozena59

bozena59

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 54 postów

Napisano 23 luty 2009 - 12:32

Po jakim czasie od operacji zaczeliscie chodzić bez kul, kiedy juz można sie schylac by np . zasunąc suwak w kozaczku . Najbardziej mnie interesuje od kiedy mozna spac juz na boku .
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych