Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Świadczenie pielęgnacyjne 2010


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#41 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 06 luty 2010 - 10:29

Tutaj wszystko na temat świadczenia pielęgnacyjnego (z aktualizacją zmian): http://www.mpips.gov...dex.php?gid=305

Jak widać to świadczenie przysługuje nie tylko matce - na dziecko. Trzeba tylko sprawdzić czy spełnia się wszystkie warunki.
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#42 ella_nl

ella_nl

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 06 luty 2010 - 12:50

Witam!
Jestem mamą niepełnosprawnego dziecka z orzeczeniem niepełnosprawności i dlatego mam pytanie: czy należy się świadczenie pielęgnacyjne jeśli nie mogę podjąć pracy ze względu na rehabilitację dziecka czy dotyczy to tylko osób które zrezygnowały z pracy? Dodam jeszcze, że pobieram zasiłek pielęgnacyjny.
Proszę o pomoc. Pozdrawiam. Ela.
  • 0

#43 versus

versus

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1351 postów

Napisano 07 luty 2010 - 11:31

ella_nl, po raz trzeci w tym wątku podawany jest link >> http://www.mpips.gov...dex.php?gid=305 w którym wyjaśnione jest komu przysługuje a komu nie świadczenie pielęgnacyjne (obecnie w wysokości 520 zł.).
  • 0
There is something behind the throne greater than the King himself.
William Pitt The Elder, Lord Chatham

#44 ella_nl

ella_nl

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 07 luty 2010 - 15:07

tak, ale jest różnica między rezygnacją z pracy a nie podjęciem pracy. ja po porodzie nie mogłam podjąć pracy ze względu na chorobę córki
  • 0

#45 versus

versus

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1351 postów

Napisano 07 luty 2010 - 16:08

ella_nl, niestety nie przeczytałaś tego co podlinkowałem. Cytuję zatem:

Świadczenie pielęgnacyjne przysługuje w wysokości 520 zł miesięcznie.
3) opiekunowi faktycznemu dziecka
– jeżeli nie podejmują lub rezygnują z zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej w celu sprawowania opieki nad osobą legitymującą się orzeczeniem o niepełnosprawności

Jeśli spełniasz pozostałe kryteria, możesz ubiegać się o świadczenie pielęgnacyjne.
  • 0
There is something behind the throne greater than the King himself.
William Pitt The Elder, Lord Chatham

#46 ALICJA2106

ALICJA2106

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 11 luty 2010 - 16:41

Czy Muszę Pobierac Zasiłek Rodzinny Z Opieki Społecznej Aby Muc Pobierac Swiadczenie Pielęgnacyjne Na Niepełnosprawne Dziecko?
  • 0

#47 meg0000

meg0000

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 33 postów

Napisano 11 luty 2010 - 17:08

Nie
  • 0

#48 mariolka-1971

mariolka-1971

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 14 luty 2010 - 16:40

Prosze o poradę . Moje dzieci chorują na atopowe zapalenie skóry , czy mam szanse na zasiłek pielęgnacyjny . Jakie dokumety musze ewętułalnie dostarczyć ? Proszę o szybką odpowiedż.:cool:
  • 0

#49 irkak80

irkak80

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 11 marzec 2010 - 13:10

Witam.

Czy w tym roku trzeba składać jakiś wniosek do MOPS-u w sprawie podwyższenia zasiłku pielęgnacyjnego (153 zł)? Pamiętam że 3 lata temu gdy była weryfikacja zasiłku taki wniosek trzeba było złożyć, a podobno od marca mają podnieść ten gigantyczny zasiłek do 181 zł (to se poszalejemy).
  • 0
[you] odwiedź moją stronkę, kliknij w napis Serwis pod avatarem.

#50 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 11 marzec 2010 - 15:03

Witam.

Czy w tym roku trzeba składać jakiś wniosek do MOPS-u w sprawie podwyższenia zasiłku pielęgnacyjnego (153 zł)? Pamiętam że 3 lata temu gdy była weryfikacja zasiłku taki wniosek trzeba było złożyć, a podobno od marca mają podnieść ten gigantyczny zasiłek do 181 zł (to se poszalejemy).

A skąd wzięłaś i miałaś wtedy taki wniosek?
  • 0

#51 gosia636

gosia636

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 32 postów

Napisano 11 marzec 2010 - 17:29

witam mam pytanko jestem osobą niepełnosprawną 30 lat nie korzystam z pomocy MOPS-u jakoś sobie radzę mają tam radcę prawnego poprosiłam o pomoc radcę powiedział mi że mi nie pomoże bo nie korzystam z pomocy MOPS-u ma takie prawo?
  • 0

#52 irkak80

irkak80

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 11 marzec 2010 - 19:50

Witam.

Czy w tym roku trzeba składać jakiś wniosek do MOPS-u w sprawie podwyższenia zasiłku pielęgnacyjnego (153 zł)? Pamiętam że 3 lata temu gdy była weryfikacja zasiłku taki wniosek trzeba było złożyć, a podobno od marca mają podnieść ten gigantyczny zasiłek do 181 zł (to se poszalejemy).


A skąd wzięłaś i miałaś wtedy taki wniosek?

Trzy lata to kawał czasu więc mogę się mylić ale z tego co pamiętam przyszło jakieś pismo. Na pewno wiem że byłam w MOPS-ie i podpisywałam jakiś dokument, chyba właśnie ten wniosek, ale znaleźć kopie tego papierka teraz nie sposób.

Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 16 sierpień 2015 - 13:56
usunięto nieaktywną grafikę.

  • 0
[you] odwiedź moją stronkę, kliknij w napis Serwis pod avatarem.

#53 jacek84

jacek84

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 13 marzec 2010 - 15:34

Pytanie o świadczenie pielęgnacyjne. Urodziłem się chory i moja mama musiała zrezygnowac z pracy aby zając się mną ponieważ tata pracował. Obecnie mam 26 lat i orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, poberam oczywiście rentę socjalną i zasiłek pielęgnacyjny, ale nadal mieszkam z rodzicami i nie pracuję. Pewnie to niemożliwe, ale chcialem zapytac czy pomimo upływu tylu lat należałoby się mojej mamie teraz to świadczenie, choc zdaje sobie sprawe że szanse są marne, ale zapytac warto ;)
  • 0

#54 Gienek07

Gienek07

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 20 postów

Napisano 15 marzec 2010 - 09:20

Witam!. Dotej pory otrzymywalem stopien znaczny po ukonczeniu 16 lat otrzymalem stopien umiarkowany i w ten sposob zabrano mi swiadczenie pielegnacyjne, ktore bylo pobierane przez rodzica. Teraz odwoluje sie od tej decyzji i mam prosbe: czy wie ktos jak dlugo czeka sie na odwolanie???
  • 0

#55 ewka64

ewka64

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 28 marzec 2010 - 16:38

A ja mam też pytanie?Moja córka ma znaczny stopień na stałe,czy jak ja się zwolnię z pracy to będę to świadczenie otrzymywała też cały czas czy będa mogli mi je zabrać izostanę bez żadnych środków do życia bo póżniej mnie nikt nie zatrudni.
  • 0

#56 Lola346

Lola346

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 01 kwiecień 2010 - 22:25

Witam .
Poobieram świadczenie pielęgnacyjne na dziecko . Stan mojego zdrowia pozwala mi się ubiegać o rentę chorobową . Czy w chwili otrzymania renty będzie mi się nadal należało świaczenie pelegnacyjne na dziecko ?
  • 0

#57 michal_pietrzykowski

michal_pietrzykowski

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 372 postów
  • Skąd:zachodniopomorskie

Napisano 01 kwiecień 2010 - 22:51

A ja mam też pytanie?Moja córka ma znaczny stopień na stałe, czy jak ja się zwolnię z pracy to będę to świadczenie otrzymywała też cały czas czy będa mogli mi je zabrać izostanę bez żadnych środków do życia bo póżniej mnie nikt nie zatrudni.

Nie bój się.
Nie zabiorą tobie świadczenia pielęgnacyjnego czy pracujesz czy nawet nie pracujesz i tak ci nie zabiorą.


Dodano czw 1 kwi 23:54:27 2010 :

Witam!. Dotej pory otrzymywalem stopien znaczny po ukonczeniu 16 lat otrzymalem stopien umiarkowany i w ten sposob zabrano mi swiadczenie pielegnacyjne, ktore bylo pobierane przez rodzica. Teraz odwoluje sie od tej decyzji i mam prosbe: czy wie ktos jak dlugo czeka sie na odwolanie???

Gienek.
Mi Zus też zabrał zasiłek pielęgnacyjny.
Ale teraz zasiłek pielęgnacyjny pobieram z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

  • 0

#58 meg0000

meg0000

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 33 postów

Napisano 03 kwiecień 2010 - 08:43

Re: Świadczenie pielęgnacyjne 2010Pytanie o świadczenie pielęgnacyjne. Urodziłem się chory i moja mama musiała zrezygnowac z pracy aby zając się mną ponieważ tata pracował. Obecnie mam 26 lat i orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, poberam oczywiście rentę socjalną i zasiłek pielęgnacyjny, ale nadal mieszkam z rodzicami i nie pracuję. Pewnie to niemożliwe, ale chcialem zapytac czy pomimo upływu tylu lat należałoby się mojej mamie teraz to świadczenie, choc zdaje sobie sprawe że szanse są marne, ale zapytac warto

Niestety nie należy Ci się świadczenie pielęgnacyjne.
  • 0

#59 michal_pietrzykowski

michal_pietrzykowski

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 372 postów
  • Skąd:zachodniopomorskie

Napisano 03 kwiecień 2010 - 20:12

Re: Świadczenie pielęgnacyjne 2010Pytanie o świadczenie pielęgnacyjne. Urodziłem się chory i moja mama musiała zrezygnowac z pracy aby zając się mną ponieważ tata pracował. Obecnie mam 26 lat i orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, poberam oczywiście rentę socjalną i zasiłek pielęgnacyjny, ale nadal mieszkam z rodzicami i nie pracuję. Pewnie to niemożliwe, ale chcialem zapytac czy pomimo upływu tylu lat należałoby się mojej mamie teraz to świadczenie, choc zdaje sobie sprawe że szanse są marne, ale zapytac warto

Niestety nie należy Ci się świadczenie pielęgnacyjne.

Niestety ale nie masz szans żeby pobierać zasiłku pielęgnacyjnego.
Mam 30 lat. Ja choruje od trzeciego roku życia.
Ja też mieszkam z rodzicami.
Jak nie pracowałem to pobierałem rente socjalną i zasiłek. Ale jak przeszło wszystko na zus to zus mi zabrał zasiłek.
Więc pobieram zasiłek z MOPSu i pracuje.
A rente sobie wstrzymałem.

  • 0

#60 Cmola

Cmola

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 14 kwiecień 2010 - 12:33

Witam

Mam pytanie. Moja mama opiekuje się swoim bratem niepełnosprawnym z 1 grupą i swoja mama tez z 1 grupą i czy należą się jej 2 świadczenia za opiekę nad 2 osobami ? czy może tylko jedno dostać ?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych