Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Podróże


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#21 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1457 postów

Napisano 06 lipiec 2009 - 16:07

Nie ma się co obruszać :-). Nasz piękny kraj jest przecież częścią świata i to częścią nie najbrzydszą, wartą zwiedzenia i podziwiania. Uwielbiam podróżować, zwiedzać, doświadczać czegoś nowego.
Tak się składa, że sporo już zobaczyłam w naszym pięknym kraju. Niezapomniane są zachody słońca nad morzem, przecudny rynek w Kłodzku, czy... mała Wenecja w naszym Cieszynie. Zwiedzaie jest najlepsze, gdy idziemy tam gdzie chcemy, sami decydując o tym, co, kiedy chcemy zwiedzać. A świat? On też jest cudny, inny od naszego, zapierający dech w piersiach. Niespełna miesiąc temu wróciłam z Petersburga; miasta o bajkowej fasadzie, przecudnych pałacach o złotych elewacjach, ale też zaniedbanych budynków, dziurawych ulic i tramwajów pamiętających rozkwit jedynie słusznego ustroju.... Szkoda, że tak krótko, że nie było czasu na rozmowę ze zwykłymi mieszkańcami miasta o dramatycznej historii. Chcę tam wrócić i mieć więcej czasu na poznanie miasta, a niekoniecznie na maraton po bogatych komnatach kolejnych carskich rezydencji :-))
W sobotę wybieram się do kolejnego, królewskiego miasta, Krakowa. Dawno w nim nie byłam i stęskniłam się za jego atmosferą. Pozwolę sobie, by pobłądzić w uroczych, wąskich uliczkach...
Podróżujmy zawsze i wszędzie. Daleko i blisko... Cudnie jest czuć ten zew przygody... :-) Do zobaczenia na szlaku:-))

  • 0

#22 nonames

nonames

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 319 postów

Napisano 06 lipiec 2009 - 10:45

a ja chciał bym pojechać do Japonii w wrócić z japonką :)
  • 0
życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci, jest raczej ślizganiem się z boku na bok, z czekoladą w jednej dłoni, winem w drugiej, ciałem gruntownie wyeksploatowanym, totalnie wyczerpanym i z krzykiem... ??
O Cholera, Ale Jazda!!

#23 mody

mody

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 06 lipiec 2009 - 15:18

Nie miałem jeszcze okazji lecieć samolotem, więc poleciał bym do Paryża.
Bardzo chce zobaczyć słynny plac Pigalle, podobno są tam najlepsze kasztany :D
  • 0

#24 Gość_Pudlarz_*

Gość_Pudlarz_*
  • Gość

Napisano 18 listopad 2009 - 10:18

Mordkę to może i mam Monia, ale jakoś mi nie do śmiechu - zima to wielka niewiadoma. Czekam wiosny, może dlatego...
Późną wiosną, w zasadzie, to chciałbym się kopnąć do Bratysławy i Wiednia bo to ostatni dzwonek. I człek już stary i samochód tyż. Szukam miejsca na bazę wypadową (powiedzmy tydzień), jakiś ośrodek dla niepełnosprawnych w okolicy Bratysławy lub w niej samej - w każdym razie miejsce dostosowane. Jasne, hotel załatwia sprawę, ale szukam tańszego sposobu - to tak wstępnie, może ktoś coś wie...?
  • 0

#25 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 18 listopad 2009 - 12:58

Nowy Jork, Las Vegas, Kalifornia to jest to. Pomarzyć zawsze można :)
  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#26 sith

sith

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 324 postów

Napisano 19 listopad 2009 - 20:27

[quote name='Paulla]Nowy Jork' date=' Las Vegas, Kalifornia to jest to. Pomarzyć zawsze można :)[/quote']
Zdziwiłabys sie ale NYC jest dość nieciekawym miastem Może fajnie wygląda w TV :cool:
Największe rozczarowanie - statua wolności jest o wiele mniejsza niż to sobie wyobrażamy a na Manhattanie widzialem wiecej śmieci na ulicach niż w przeciętnym mieście Polski B

Z miejsc w których nie byłem ... hmmm moim typem jest Wyspa Wielkanocna :)
  • 0
Istnieje tylko jeden rozsądny powód by wejść w paszczę Śmierci: żeby ukraść mu złote zęby.

#27 Gość_Voyteck_*

Gość_Voyteck_*
  • Gość

Napisano 24 listopad 2012 - 18:01

Odświeżam temat, sith: byłeś już na Wyspie Wielkanocnej? Z tego co widzę lot od 7k do 15k zł huh... ale krajobraz robi wrażenie, do tego kobiety :P i te posągi... Swoją drogą Chile też bym z chęcią zobaczył, podobno mentalnie ludzie są bardzo przyjaźnie nastawieni, tacy „Tajowie” Ameryki Południowej.
  • 0

#28 malomowna9009

malomowna9009

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 01 marzec 2014 - 18:39

Ja lubię podróże po naszym kraju, są w nim piękne miasta np. Poznań, Kraków, Warszawa czy Trójmiasto.

 

Jednak moim marzeniem jest pojechanie i zwiedzenie Barcelony, Paryża, Rzymu i Watykanu, Wiednia, Madrytu czy Wenecji.

Z mojej perspektywy bardziej nierealne podróże o których marze to Haiti, Armeniqa czy Gruzja


  • 0

#29 the

the

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 290 postów
  • Skąd:Pomorze

Napisano 01 marzec 2014 - 22:24

Rosja, Rosja, ta najdalsza; a w Polsce urzekły mnie małe miasta na południu kraju, pełne Cyganów, starszych ludzi i życia na ulicach...


  • 0
Nazywaj rzeczy po imieniu, a zmienią się w okamgnieniu.

#30 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 02 marzec 2014 - 09:55

Rosja, Rosja, ta najdalsza; a w Polsce urzekły mnie małe miasta na południu kraju, pełne Cyganów, starszych ludzi i życia na ulicach...

 

Czyżbyś była urzeczona opowieściami globtroterów dotyczących naszego wschodniego sąsiada prezentowanymi w naszym lokalnym radiu? ;) Fakt, że niektóre opowieści robią wrażenie... Jednak cudze chwalimy, a swego zazwyczaj nie znamy... Jest w Polsce tyle ciekawych miejsc, tylko trzeba chcieć dojrzeć ich urok, lokalną specyfikę...


  • 1

#31 the

the

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 290 postów
  • Skąd:Pomorze

Napisano 02 marzec 2014 - 10:19

nie, raczej opowieści Dziadków - Rosjan i Mamy pobudzają moją wyobraźnię; koleżanka sama zwiedziła część Rosji i Jej zdjęcia mnie urzekły...; a "swoje" też znam, od lat chodziłam i jeździłam na rajdy PTTK; tylko Mazury mnie nie ciągnęły nigdy, raz byłam i jakoś nie zaraziłam się nimi. Twoje miasto też znam ;)


Użytkownik the edytował ten post 02 marzec 2014 - 10:20

  • 0
Nazywaj rzeczy po imieniu, a zmienią się w okamgnieniu.

#32 Marcella13

Marcella13

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 270 postów

Napisano 02 marzec 2014 - 16:04

the, a jakie to sa te male miasta na poludniu Polski pełne starych ludzi i Cyganow..?  ciekawią mnie :)


  • 0

#33 Iosa

Iosa

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 21 postów

Napisano 15 marzec 2014 - 21:20

ja wlasnie rozgladam sie za osrodkami w gorach, ktore beda przystosowane do przyjecia rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym


  • 0

#34 Marcella13

Marcella13

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 270 postów

Napisano 12 lipiec 2014 - 11:31

Ja lubie Półwysep Helski,unikat na skale światową...cudeńko geograficzno-przyrodnicze. W Kuźnicy jest juz tak mały przesmyk lądu,że tylko czekać,aż odzieli sie koniec połwyspu i zrobi się...wyspa.

Kiedy pierwszy raz pojechałam w tamte strony,natychmiast urzekły mnie legendy bałtyckie,ludność Kaszub Pólnocnych i ich język, i ich historia...uwielbiam sluchać tamtych ludzi,autochotnów,ktorzy mowią po kaszubsku swe opowieści...Ciekawe,czy ktoś je spisuje..?


Użytkownik Marcella13 edytował ten post 12 lipiec 2014 - 11:32

  • 0

#35 gremlin2

gremlin2

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 06 listopad 2014 - 11:13

Podróż moich marzeń to wyjazd na wyspę Bali, a tak bardziej realnie to chciałabym wybrac się nad Jezioro Solińskie.


  • 0

#36 ecer

ecer

    Milczek

  • Zbanowany
  • PipPipPip
  • 24 postów

Napisano 05 luty 2015 - 09:01

Mi też Bali kojarzy się z rajem na ziemi. Z jeszcze większym rajem kojarzą mi się jednak wyspyn na południowym pacyfiku.


  • 0

#37 rys1

rys1

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 19 marzec 2015 - 00:05

Moim marzeniem jest pojechać do ... Fatimy albo Mediugorie ... moze kiedys moje marzenie się spełni :) Bo przecież marzenia się spełniają - jestem tego dobrym przykładem :D

Ja byłem w Mediugorie,byłem trochę rozczarowany.


  • 0

#38 kamilka567

kamilka567

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 09 czerwiec 2015 - 20:45

ja bym strasznie chciała pojechać do Japonii, jestem zafascynowana tamtejszą kulturą. ogladam o niej filmy, książki. to moje największe marzenie i mam nadzieję, że wkrótce się spełni :)


  • 0

#39 kamilka567

kamilka567

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 30 czerwiec 2015 - 01:04

Ja kiedyś marzyłam o Egipcie...teraz jest tam dość niebezpiecznie..w tych rejonach i w najbliższym czasie się nie wybieram. a chciałby ktoś z was wybrać się do Ameryki?


  • 0

#40 Gość_Tommy_*

Gość_Tommy_*
  • Gość

Napisano 30 czerwiec 2015 - 16:55

Ja chciałbym do Egiptu a konkretnie zobaczyć Blue Hole. I chociaż zejść 1 metr pod wode....


  • 1


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych