Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Podróże


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#1 karen

karen

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 20 postów

Napisano 26 luty 2008 - 10:54

Czy marzycie o wielkich podróżach? nie muszą być też wielkie...czasem bliski wyjazd dostarcza nam niezapomnianych wrażeń ;)

Napiszcie gdzie byście chcieli pojechać....
O jakim miejscu marzycie :)

Ja zawsze chciałam pojechać do Mongoli, na swoim handbiku :)
W planie też są Chiny i Afryka (tylko nie mogę sie zdecydować który kraj :/ )

a najbiższy wyjazd?? w Wielkanoc jadę na Bałkany swoim staruszkiem Golfem :D
biore namiot i śpiwór i grupkę wspaniałych przyjaciół

Piszcie o swoich planach...nawet jak są mało realne...
(ja nigdy nie przestanę wierzyć, że marzenia sie spełniają :)
"spełnianie marzeń może uniemożliwć jedynie strach przed klęską " (Coelho)
  • 1
Twoje blizny są Twoją siłą

#2 Zaraźliwy optymizm

Zaraźliwy optymizm

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 404 postów

Napisano 29 luty 2008 - 19:58

Moim marzeniem jest pojechać do ... Fatimy albo Mediugorie ... moze kiedys moje marzenie się spełni :) Bo przecież marzenia się spełniają - jestem tego dobrym przykładem :D
  • 0
"Chwytaj życie takim jakim jest ... Pomagaj innym, zrób jakis gest ... Więc warto mieć NADZIEJĘ i znią do przodu przez życie iść ... Inaczej człowiek oszaleje, a potem uschnie jak jesienny liść ..... "

#3 loczek

loczek

    Podpowiadacz

  • Oczekujący
  • PipPipPipPipPip
  • 236 postów

Napisano 01 marzec 2008 - 13:20

Witam.
Kazdy kto mnie dobrze zna,wie ze mam potężnego fiola na punkcie podróżowania. Uwielbiam poznawać nowe piękne miejsca,poznawać nowych ciekawych ludzi. Zloty Iponu organizowane w rożnych miejscach naszego kraju pozwoliły mi rozpocząć tę moją wielką przygodę:)) Dzięki tym wyjazdom stałam się bardziej pewna siebie, potrafię ocenić swe siły, wiem kiedy potrzebuję jeszcze pomocy a kiedy już nie.W niedalekiej przyszłości chciałabym rozszerzyć zakres tych moich podróży na Europę a potem, kiedy stanę się całkowicie smiała wyruszyć na podbój świata :) :) :) Niedawno postanowiłam, że pierwszym krajem do którego chciałabym pojechać jest Szwecja :) potem... zobaczę :) Może Włochy Grecja i Hiszpania.
  • 0
Wczoraj jest historią Jutro jest zagadką. Dziś jest darem

#4 Geeee

Geeee

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 100 postów

Napisano 01 marzec 2008 - 14:30

Nie ma nic przyjemniejszego niz zwiedzanie świata. Gromadzenie dobr materialnych pozostawiam innym. Troche juz mam za soba i lat i miejsc ktore zobaczylem. Zaluje tylko ze juz niewiele zdaze zobaczyc - ale dalej mam marzenia i je po woli realizuje.Bez marzen nie ma realizacji.
  • 0
Szczęście to jedyna wartość, która sie mnoży,
jeśli się ją dzieli.

#5 Kati

Kati

    Podpowiadacz

  • R.I.P.
  • PipPipPipPipPip
  • 279 postów

Napisano 06 marzec 2008 - 11:10

Hej
Ja juz troszkę świata zwiedziłam, ale nadal jestem ciekawa, chcę poznawac piękne miejsca i odkrywac, niesamowite zakątki naszej planety. Moja największą wymarzona podróża jest wycieczka do Paryża. Może to niektórym wyda się banalne, ale chciałabym zobaczyc romantyczne miasto miłości. Moze sie spełni to moje marzenie :)
Kati

  • 0
Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem.

#6 Geeee

Geeee

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 100 postów

Napisano 07 marzec 2008 - 12:04

Kati - Paryz! - coz za codowne masz marzenia! Bylam cale 3 m-ce dzieki zaproszeniu - ale mozna pojechac i to niezbyt drogo na kempingi mlodziezowe - Tylko samodzielne zwiedzanie pozwala cos poznac. Wszelkie organizowane wycieczki sa prowazone sciezkami utartymi - a to nie o to chodzi. Zeby poznac klimat, trzeba sie zapuszczac w rozne zakamarki i samemu poznawac. Wiec dobra mapke w rece i jechac. Teraz sa tanie linie lotnicze - wiz air do paryza lata. A nie ma nigdzie na swiecie lepiej opisanego metra jak w Paryzu. pozdrawiam
  • 0
Szczęście to jedyna wartość, która sie mnoży,
jeśli się ją dzieli.

#7 karen

karen

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 20 postów

Napisano 08 marzec 2008 - 11:50

Dokładnie Geeee ;)
Najlepsze wycieczki są z reguły spontaniczne i bez jakiś konkretnych planów. Trzeba nabyć sobie dobry przewodnik i nic więcej nie trzeba do poznawania pięknych miejsc.
Mnie ciągnie w miejsca mało znane i dzikie, pomimo tego że poruszam się na wózku myśle że w miejscach mniej ucywilizowanych jest znacznie mniej barier niż w metropoliach :)
Można rozbić namiot w dowolnym miejscu, "wziąść" kąpiel w potoczkach i gotować pod gołym niebem..
:)
  • 0
Twoje blizny są Twoją siłą

#8 loczek

loczek

    Podpowiadacz

  • Oczekujący
  • PipPipPipPipPip
  • 236 postów

Napisano 08 marzec 2008 - 13:23

Trzeba tylko znać język kraju do którego człowiek się wybiera bądź tez umieć porozumieć się w tak zwanym języku uniwersalnym czyli np. Angielskim, no i jeśli się jest kobietą to chyba rozsądniej i bezpieczniej zapuszczać się w nieznany teren w towarzystwie. :)
Pozdrawiam
  • 0
Wczoraj jest historią Jutro jest zagadką. Dziś jest darem

#9 karen

karen

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 20 postów

Napisano 08 marzec 2008 - 14:55

Z językiem bywa różnie, ale nie powinien on stanowić żadnej przeszkody, bo można się porozumieć na różne sposoby. Ja znam płynnie angielski i troche hiszpańskiego, ale co mi z tego jak w takiej Czarnogórze czy Rumunii mało kto posługuje się nim. Dla mnie język nigdy nie był barierą w planowaniu podróży (zawsze można się wcześniej przygotować i nauczyć się podstawowych zwrotów, teraz prawie w każdym dobrym przewodniku są słówka ;)

A z tym zapuszczaniem się samej to chyba lekka przesada..jeszcze na wózku :rolleyes:
nawet by mi się samej nie chciało..w towarzystwie zawsze weselej :)
  • 0
Twoje blizny są Twoją siłą

#10 Daro1975

Daro1975

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 19 luty 2009 - 20:22

Witam Was :)

Mam pytanie czy słyszeliście może o jakiejś fundacji czy organizacji, która organizuje wycieczki zagraniczne dla niepełnosprawnych?. Moim marzeniem jest pobyt w Paryżu i pragnę to marzenie zrealizować, niestety biura podróży nie przyjmą mnie samego na taką objazdową wycieczkę ponieważ jestem osobą na wózku chociaż w pełni samodzielną.

Jeśli ktoś z Was był w Paryżu i orientuje się jak tam jest jeśli chodzi o metro i zwiedzanie ciekawych i pięknych miejsc to proszę niech napisze na forum parę słów.

Pozdrawiam :)
  • 0

#11 Jutrzenka

Jutrzenka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 20 luty 2009 - 21:52

DARO,metro i tylko metro jeżeli chodzi o Paryż,no chyba ze masz własne auto,ale kiepsko z parkingami-duuuuuuużo aut:(.Metrem dojedziesz wszedzie,a jezeli chcesz "zaliczyć"Wersal wybierz pociąg,z Paryża kursują często,a naprawdę warto.:)
  • 0

#12 Daro1975

Daro1975

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 28 luty 2009 - 00:34

Czy metro w Paryżu jest w pełni przystosowane dla osób niepełnosprawnych?.
  • 0

#13 ADAM198010

ADAM198010

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 12 marzec 2009 - 21:19

witam wszystkich
podróż z marzeń hmm odwiedzić chiny lub japonie
a z takich bardziej realnych to objechac rowerem chociaz całą POLSKĘ
CYTAT (ja nigdy nie przestanę wierzyć, że marzenia sie spełniają smile
"spełnianie marzeń może uniemożliwć jedynie strach przed klęską " (Coelho)
strach ma wielkie oczy
pozdrawiam wszystkich
  • 0

#14 Jutrzenka

Jutrzenka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 13 marzec 2009 - 12:12

Daro,wybacz,ze dopiero teraz odpowiadam,przegapiłam Cie tu;)
W Paryżu byłam jeszcze sprawna,ale już wtedy zauważyłam różnice między polską rzeczywistością "w usprawnianiu"życia ON a francuską.Pewnie natkniesz sie gdzieś na krawężniki czy schody,ale znacznie rzadziej niż u nas.Szerokośc metra jest taka sama jak u nas-standard,nie bardzo wiem co mialeś na mysli pytając o metro.Co jeszcze Ci moge napisać?ZABIERZ ZE SOBĄ KOGOŚ FAJNEGO I W DROGE.
  • 0

#15 Gość_kenegro_*

Gość_kenegro_*
  • Gość

Napisano 30 marzec 2009 - 23:25

A ja marzę o podróży do Egiptu i Hiszpanii. Fascynuje mnie starożytność i zamierzchłe cywilizacje. Gdybym miała możliwość pojechała bym tam. Jednak na razie jest to niemożliwe. Jednak wierzę że wszystko jeszcze przede mną.
  • 0

#16 Kaneta

Kaneta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 261 postów
  • Skąd:Powiew Jodu... :)

Napisano 31 marzec 2009 - 13:14

Trzeba bybylo najlepiej zebrac sie grupa np na dwa samochody. I wtedy probowac cos zwiedzic. Zrzucic sie na koszty i kto wie co mozna zwiedzic :). Razem razniej i zawsze ktos w czyms pomoze
  • 0
Najpiękniejszych chwil nie zaplanujesz, one przyjdą same...

#17 punk

punk

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 356 postów

Napisano 31 marzec 2009 - 14:20

Ja to bym chętnie zwiedził cały świat :)
  • 0

#18 elagra

elagra

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 119 postów
  • Skąd:zachodniopomorskie

Napisano 16 maj 2009 - 13:44

Chciałabym pojechać do Egiptu... :D
  • 0

"Kiedy przeskoczysz, to i wtedy nie mów hop. Zobacz najpierw w co wskoczyłeś." ~ Julian Tuwim


#19 nonames

nonames

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 319 postów

Napisano 26 czerwiec 2009 - 15:18

troszkę nie na temat... choć może i na ? przeczytajcie sobie książkę Kinga i chopin pt " Prowadził nas los"

dla tych co się zdecydują : nieodwiedzajcie strony internetowej puki nie skończycie pierwszej książki ja zalecam przeczytać prowadził nas los potem podróż w afryce albo przygoda w afryce tytuł jest w pierwszej części a potem dopiero szukać strony internetowej

książki się nie czyta ją się chłonie a najgorsze w niej jet to że wogle się kończy bo można by ją czytać bez końca
  • 0
życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci, jest raczej ślizganiem się z boku na bok, z czekoladą w jednej dłoni, winem w drugiej, ciałem gruntownie wyeksploatowanym, totalnie wyczerpanym i z krzykiem... ??
O Cholera, Ale Jazda!!

#20 Patryk

Patryk

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 65 postów

Napisano 26 czerwiec 2009 - 17:02

Troszeczkę mnie zaskoczyliście, każdy chciałby podróżować ba a kto by nie chciał, to jak zew krwi jest od nas silniejsze, ale po co zaraz do Paryża, Azji czy Afryki, Nie lepiej od razu polecieć w kosmos spotkać ufo albo zwiedzić Marsa?. Troszkę pokory, swojego nie znacie a cudze chwalicie, chciałoby się powiedzieć, rzućcie kamieniem kto zwiedził wszystko i był wszędzie. Ja podróżuje po naszym ślicznym kraju i co roku jestem mile zaskoczony przecudnymi krajobrazami, przyrodą, zabytkami a przede wszystkim polską gościnnością I wcale nie potrzeba fortuny, wystarczy plecak, namiot i śpiwór. Można podróżować stopem, autobusem, kajakiem czym kto tylko chce i gdzie chce. Trzeba tylko chcieć i popuścić troszkę fantazji a przeżyjecie niezapomniane chwile. A gwarantuje Wam że spotkacie dziką przyrodę, wspaniałych ludzi i braknie Wam życia aby zwiedzić wszystkie zakątki tego naszego wspaniałego kraju.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych