Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Krótki czas pomiędzy komisją dla dziecka a skończeniem 16 lat.

orzeczenie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 malami83

malami83

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 23 październik 2024 - 11:16

Witajcie,

Złożyłam z końcem września wniosek o przedłużenie orzeczenia o niepełnosprawności (orzeczenie jeszcze było na podstawie przepisów antycovidowych), mamy termin posiedzenia komisji na połowę listopada. Jednak 3 miesiące później (w lutym) córka będzie kończyła 16 lat i dostałam informację, że wówczas będzie konieczna kolejna komisja, kolejne kompletowanie dokumentacji itd. Zaproponowałam zatem przeniesienie terminu komisji z połowy listopada na luty, tak żeby załatwić to za jednym zamachem, jednak zdaniem pani w urzędzie tak się nie da. Czy rzeczywiście nie ma jakichś przepisów, które mówiłyby o tym, że można dziecko, które za kilka tygodni kończy 16 lat "podpiąć" już pod nową komisję, żeby uniknąć tej całej papierkologii jednocześnie wydłużyć obecne orzeczenie z automatu do czasu posiedzenia komisji dla dorosłych?


  • 0

#2 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6333 postów
  • Skąd:home

Napisano 23 październik 2024 - 15:45

Orzeczeń o niepełnosprawności nie wydłuża się z automatu. Przez ustawę covidową przedłużono ważność orzeczeń o stopniu niepełnosprawności na okres do 30 września 2024 r. Dlatego nie da się tego połączyć i muszą być dwa odrębne terminy i dwie komisje.


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 




Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: orzeczenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych