Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Wyszukiwarka Allegro

wyszukiwarka seamonkey

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Aribeth

Aribeth

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 152 postów

Napisano 13 maj 2017 - 16:32

Używam przeglądarki SeaMonkey. Niestety, niedawno padł mi system i stawiany był od nowa. Mam już wszystkie programy, tylko w SeaMonkey brakuje mi tej nieszczęsnej wyszukiwarki Allegro. Ktoś może wie, skąd mogę ją zainstalować? Na addons.mozilla.org jej nie ma :huh:


  • 0

#2 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 13 maj 2017 - 19:09

Którą masz wersję SM? W SeaMonkey 2.46 wersja Portable (bez instalacji - wystarczy rozpakować do odpowiedniego folderu (do pobrania stąd)) taka wyszukiwarka jest zainstalowana. Żeby do niej dotrzeć wchodzisz w Edycja ->Preferencje. W pojawiającym się oknie konfiguracyjnym wchodzisz w Kategorie Przeglądarka -> Wyszukiwanie. Tam ustawiasz sobie domyślną wyszukiwarkę klikając w przycisk Zarządzaj wyszukiwarkami. Na liście wyszukiwarek jest wyszukiwarka Allegro. Zamiast google ustawiasz ją sobie jako wyszukiwarkę domyślną i klikasz OK.  

Jak nie będziesz miała jej na liście, lub będziesz miała jakieś kłopoty, daj znać.


  • 1

#3 Aribeth

Aribeth

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 152 postów

Napisano 23 maj 2017 - 19:51

Mam wersję 2.46. Niestety mam wersję angielskojęzyczną. Kiedy padł mi windows, kolega z pracy zainstalował mi linuksa minta. On domyślnie nie miał seamonkey, w menedżerze programów też go nie było. Na stronie seamonkey był tylko jakiś plik tgz nie umiałam go zainstalować. Zaczęłam googlować i znalazłam instrukcję jakie komendy wpisać w konsolę. Seamonkey się zainstalowało, ale w wersji angielskiej, no i na tej rozwijanej liście nie ma wyszukiwarki allegro.

Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł skąd mogę pobrać i zainstalować tę przeglądarkę, to proszę o radę.


  • 0

#4 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 23 maj 2017 - 21:53

Proszę, tu masz link do oficjalnej strony SeaMonkey https://www.seamonkey-project.org/ i można z działu Download pobrać wersję polską dla pingwinów. Tam też w dokumentacji znajdziesz sposób instalacji programu.


  • 1

#5 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3574 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 24 maj 2017 - 07:46

A po co instalować na nowo? Wejdź sobie na http://seamonkey.pl/ kliknij na "paczka spolszczająca" i zainstaluje Ci ją na zasadzie podobnej jak dodatki z addons.mozilla. Później tylko musisz wejść w preferencje i przełączyć język interfejsu na polski.

Co do wyszukiwarki Allegro, można to zrobić metodą siłową. Podaj mi swój @ przyślę Ci plik xml. Później musisz tylko odpalić menedżer plików na prawach administratora (w konsoli polecenie: sudo nazwa_menedżera - nautilus czy thunar, nie wiem jakiego używasz) potem przejdź do: /opt/seamonkey/searchplugins i wklej tam przysłany plik xml. Pamiętaj o tym, żeby później ustawić mu takie same uprawnienia jak pozostałym plikom w tym katalogu.


  • 1

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#6 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 24 maj 2017 - 11:07

Co do wyszukiwarki Allegro, można to zrobić metodą siłową. Podaj mi swój @ przyślę Ci plik xml.

 

Wczoraj wysłałem Aribeth w PW kod tego pliku z opisem co i jak - także powinna sobie poradzić...


  • 1

#7 Aribeth

Aribeth

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 152 postów

Napisano 05 czerwiec 2017 - 20:21

Dziękuję Wam obu. Wyszukiwarka już działa a interfejs jest już po polsku. :)


Użytkownik Aribeth edytował ten post 05 czerwiec 2017 - 20:22

  • 0

#8 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 08 lipiec 2019 - 10:38

Ostrzegawczo, tak na wszelki wypadek. Oszuści podszywają się pod Allegro:

https://www.komputer...-okrasc/wsh2khn


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 




Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wyszukiwarka, seamonkey

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych