Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Dostałem dofinansowanie do elektycznego wózka inwalidzkiego - kilka pytań.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gladiator

Gladiator

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 27 postów

Napisano 09 kwiecień 2017 - 11:13

Witam.

 

Ostatnio przyznano mi dofinansowanie do zakupu elektrycznego wózka inwalidzkiego. Teraz czeka mnie tylko wybór konkretnego modelu mojego pojazdu i mogę kupować. Mam na oku trzy modele.

 

Z NFZ standardowo przyznano 3 tys. Z PCPR u mnie nie było to tak jak pisze internet 150% kwoty dotacji z NFZ.

Z  tego drugiego źródła dostałem nieco mniej niż z NFZ ale rozumiem, że te 4,5 tys to nie jest oblig i w praktyce może być mniej.  Jeżeli ktoś w tym roku starał się np o dofinansowanie do wózka aktywnego, lub zwykłego inwalidzkiego to drugiej dotacji już nie dostaje się. Dotyczy dofinansowania z NFZ, nie wiem jak jest w przypadku drugiego źródła. To tak dla informacji.

Teraz moje pytanka:

 

1. Pani w PCPR powiedziała, że kwota dofinansowania zostanie mi przelana na moje konto po zakupie wózka, na podstawie faktury. Czyli ja płacę, a PCPR "oddaje" mi pewną kwotę. Czy tak to się odbywa?

Wydawało mi się, że przelew następuje na konto sprzedawcy i to on ma się starać o pieniądze. Jednak ja o dofinansowanie starałem się ok 10 lat temu. Być może od tego czasu trochę pozmieniały się reguły.

2. Jak długo "ważne" są te przyznane dotacje? Przykładowo: czy mógłbym wózek zakupić np: w lipcu-sierpniu lub jesienią? Planuje zakup teraz. Nie wiem, czy uda się jeszcze przed świetami. Jednak ciekawi mnie ta kwestia.

3. Jaki wózek polecacie tak do kwoty max 14-16 tys? Ja mam na oku pojazdy firmy Vermeiren: Tracer, Forest, lub Forest 3. Wszystkie z opcją 10 km/h. 6km jest nieco za wolne jednak.

Interesowałyby mnie jednak tylnonapędowce. Design podobny do wymienionych przeze mnie. Bez windy i tym podobnych opcji. Wózek używany tylko w terenie utwardzone drogi, chodniki. Nie przewiduje używania wózka np na dróżkach leśnych, ale wykluczyć tego nie mogę.

Nie jest dla mnie priorytetem, by pojazd mieścił się do bagażnika auta (po złożeniu), ale chciałbym nim  swobodnie wjechać np do sklepu, który nie jest wielkości supermarketu.

 


  • 0

#2 rafaello81

rafaello81

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 09 kwiecień 2017 - 16:36

Witam.

 

Ostatnio przyznano mi dofinansowanie do zakupu elektrycznego wózka inwalidzkiego. Teraz czeka mnie tylko wybór konkretnego modelu mojego pojazdu i mogę kupować. Mam na oku trzy modele.

[...]

Nie jest dla mnie priorytetem, by pojazd mieścił się do bagażnika auta (po złożeniu), ale chciałbym nim  swobodnie wjechać np do sklepu, który nie jest wielkości supermarketu.

 

Wysłałem Ci priv.


Użytkownik kuba edytował ten post 09 kwiecień 2017 - 18:45
Skrócenie cytatu

  • 0

#3 Singe

Singe

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2113 postów

Napisano 09 kwiecień 2017 - 16:55

Pani źle Cię poinformowała, Ty nie dostaniesz żadnych pieniędzy, wszystkie pieniądze idą na konto sprzedawcy wózka. Musisz się spieszyć, bo o ile dobrze pamiętam zlecenie od lekarza ważne jest 1 miesiąc. Do PCPR musisz dostarczyć fakturę proforma. A najlepiej skontaktuj się ze sprzedawcą oni Ci wszystko powiedzą jak i co po kolei.

 

Mój pierwszy elektryczny wózek to Storm Euro 3 firmy Invacare http://www.rehamobil...y_storm_3_euro/

Teraz mam Forest Kids firmy Vermeiren http://www.vermeiren...ctedFOREST KIDS

 

Mam porównanie tych dwóch wózków i powiem w wielkim skrócie tak:

Forest wypada słabiej w porównaniu ze Stormem, Storm jest mocniejszy, bardziej zwrotny i w ogóle na nim czułam się pewniej.


Użytkownik Singe edytował ten post 09 kwiecień 2017 - 17:15

  • 0
Jeśli miłość – to tylko prawdziwa * Jeśli przyjaźń – to tylko szczera.
Jeśli obecność – to tylko niewymuszona * Jeśli być kimś – to tylko sobą.
- Rafał Wicijowski

#4 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1414 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 10 kwiecień 2017 - 10:42

Witam.

 

 

Interesowałyby mnie jednak tylnonapędowce. Design podobny do wymienionych przeze mnie. Bez windy i tym podobnych opcji. Wózek używany tylko w terenie utwardzone drogi, chodniki. Nie przewiduje używania wózka np na dróżkach leśnych, ale wykluczyć tego nie mogę.

Nie jest dla mnie priorytetem, by pojazd mieścił się do bagażnika auta (po złożeniu), ale chciałbym nim  swobodnie wjechać np do sklepu, który nie jest wielkości supermarketu.

 

Mam wózek Mistral 3 swobodnie sobie radzi z małymi sklepami,jest stosunkowo wąski.Drogi leśne możesz spokojnie przewidywać, poradzi sobie.Trzeba uważać na zbyt krzywe i zbyt wysokie krawężniki. Zasięg 6 km.

 

mist3_cv04.jpg


  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych