Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

niezdolny do pracy, renta a dofinansowanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 jarek24

jarek24

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 24 marzec 2017 - 07:53

Witam,

Mam 23 lata, posiadam całkowita niezdolność do pracy (znaczny stopień niepełnosprawności) na stałe, u mnie w miejscu zamieszkania w jakimś tam urzędzie czy coś i rentę na 2 lata z ZUSu z tytułu całkowitej niezdolności do pracy oraz orzeczenie na 2 lata,  że jestem niezdolny do pracy i chciałbym otrzymać dofinansowanie na własną działalność. Interesuję się muzyką, DJ-ką itp. Kiedyś jeszcze jak byłem młodszy, przed wypadkiem, trochę tym się zajmowałem jako osoba prywatna + pomagałem innym co mają takie firmy, itp., a teraz chciałbym na własną rękę coś podziałać, ale wiadomo potrzebny sprzęt, itp., więc potrzebne są pieniądze. I moje tutaj pytanie: czy jest szansa żeby dostać dofinansowanie dla niepełnosprawnych na otworzenie własnej działalności? Jeśli jest jakaś szansa, to jak to zrobić, aby dostać takie pieniądze, aby nie trzeba było ich zwracać i żeby nie zabrali renty?


Użytkownik kuba edytował ten post 24 marzec 2017 - 21:32
Poprawa stylu wypowiedzi - dodanie interpunkcji

  • 0

#2 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 656 postów

Napisano 24 marzec 2017 - 09:04

Weź oddech, policz do dziesięciu i powstawiaj znaki interpunkcyjne, bo czyta się to jak słowotok. Oczekujesz odpowiedzi, szukasz wsparcia, a sam odwalasz manianę i masz gdzieś, jak ta treść dociera do odbiorców ...


  • 2

... największym wrogiem wolnego człowieka jest system ...


#3 Gość_Marecki68_*

Gość_Marecki68_*
  • Gość

Napisano 24 marzec 2017 - 16:42

czy ty sie Jarek dobrze czujesz  masz znaczny stopien niepelnosprawnosci  a ty  chcesz  dzialalnosc otwierac  wlasna   przeczytaj co ty masz w orzeczeniu napisane  jaka prace mozesz  podjac a nie wymyslaj    a swoja droga  kolega   Kukiz ma racje bardzo  nagmatwales  w swojej   tresci 


  • -1

#4 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 656 postów

Napisano 24 marzec 2017 - 17:34

Hm, nie jestem Kukizem a Trybikiem - małe uściślenie ;)

 

Fakt posiadania orzeczenia, nawet w stopniu znacznym, nie stanowi tak mi się zdaje przeszkody do otwarcia własnej działalności, tak jak i nie jest przeszkodą do pracy w jakiejś firmie czy urzędzie. Ale pewna chaotyczność w treści, czy wręcz olewactwo zniechęca do jakiejkolwiek odpowiedzi - ja to tak odbieram. Może się czepiam.


  • 2

... największym wrogiem wolnego człowieka jest system ...


#5 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 24 marzec 2017 - 17:40

To, że ma się znaczny stopień o niczym nie przesądza. Jednak fakt, iż potrafisz coś tam zmiksować, nie oznacza, że możesz prowadzić działalność. Na to trzeba mieć pomysł i plan całego przedsięwzięcia, a Ty Drogi Jarku narazie nie masz niczego - poza mętlikiem w głowie.

 

P.S. Zejdź na ziemię i odłóż biznes na półkę :) I nie idź do urzędu po dotację czy coś :)


Użytkownik Paulla edytował ten post 24 marzec 2017 - 17:43

  • 1
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#6 jarek24

jarek24

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 24 marzec 2017 - 18:50

Widzę, że nie potrzebnie napisałem tutaj na forum, bo widzę, że zamiast pomóc, to wolicie pojechać człowieka. Błędy robię nie z własnej winy - staram się z tym walczyć, ale mam od dziecka problemy z takimi rzeczami na co mam papiery. 

I dobrze ktoś powiedział, że status jest statusem, a ile osób pracuje ze znacznym stopniem itp., nawet w ZUS-ie powiedzieli, że można pracować, tylko po prostu w określonych warunkach itp.

A właśnie do tego co ja chcę, to się nadaję, plus kiedyś już tym się zajmowałem przed wypadkiem, ale wiadomo, że będę miał człowieka do pomocy, że nie sam, ale się chciałem dowiedzieć jak to jest z tymi dofinansowaniami dla niepełnosprawnych na własną działalność. Bo sorry, ale za 800 z groszami człowiek się nie utrzyma. Dobrze, że na razie rodzina pomaga, ale co będzie jeśli ich zabraknie?


Użytkownik kuba edytował ten post 24 marzec 2017 - 21:26
Poprawa stylu wypowiedzi - interpunkcja

  • 0

#7 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 24 marzec 2017 - 19:20

Widzę, że nie potrzebnie napisałem tutaj na forum bo widzę że zamiast pomóc to wolicie pojechać człowieka, błędy robię nie z własnej winy staram się z tym walczyć ale mam od dziecka problemy z takimi rzeczami na co mam papiery.

 

Nie rozumiem dlaczego się tak denerwujesz skoro wszystkie odpowiedzi są treściwe i zgodne z prawdą? Sama niepełnosprawność nie wystarczy do prowadzenia działalności gospodarczej z sukcesem. Trzeba mieć biznes plan, zbadać rynek w okolicy pod względem konkurencji, mieć wkład własny w działalność, przynosić zyski z tej działalności i to nie parę złotych na miesiąc.

Wnioski są przyjmowane, co rok. Starosta rozpatrując wniosek o rozpoczęcie działalności gospodarczej bierze pod uwagę:

  • przewidywane efekty ekonomiczne przedsięwzięcia, na które mają być przeznaczone środki,
  • popyt i podaż lokalnego rynku na planowaną działalność,
  • kalkulację wydatków na uruchomienie działalności w ramach wnioskowanych środków,
  • uprawnienia i kwalifikacje wnioskodawcy,
  • wysokość środków własnych wnioskodawcy,
  • wysokość środków, przeznaczonych na dotacje w danym roku.

Spełniasz wszystkie warunki? Poza tym, coś robiłeś kiedyś tam, przed wypadkiem, a po wypadku? Nie masz doświadczania konkretnego tylko z doskoku u kogoś tam. Nie masz  tak naprawdę nic, a to prosta droga do zupełnego fiaska tego pomysłu i to już na samym starcie. Więc nie oczekuj oklasków, bo się nie da.


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#8 Gość_Marecki68_*

Gość_Marecki68_*
  • Gość

Napisano 24 marzec 2017 - 19:52

Widzisz Jarek   Aniolek ma zupelna racje ty sie niepotrzebnie denerwujesz   napisalem zebys zobaczyl co masz napisane w orzeczeniu    i tam na pewno pisze jaka mozesz podjac prace   a musisz zrozumiec ze slowo praca to cos innego niz slowa dzialalnosc gospodarcza   a jak sam napisales  ze masz tylko tymczasowa rente  to musisz myslec nad tym co bedziesz robil zeby  Z U S cie nie uzdrowil za dwa lata i nie zabral renty     a reszte  spraw    ANIOLEK   ci bardzo dokladnie opisal   i jak masz inne pytania to pisz tu smialo  a kazda odpowiedz najpierw przemysl zanim sie zdenerwujesz    na kazde pytanie sa dziesiatki odpowiedzi i tylko trzeba umiec wyciagac z nih wlasciwe wnioski


  • 0

#9 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 24 marzec 2017 - 21:19

W uzupełnieniu postu Aniołka, bez własnego, dobrego i bogatego portfolio, które wpiszesz w swój biznesplan, daleko nie pojedziesz. Niestety w branżach artystycznych, podobnie jak we wszystkich branżach kreatywnych jest b. duża konkurencja i przebicie się nie jest takie proste. I trzeba liczyć się z tym, że Urząd Pracy nie będzie chciał zaryzykować wydania pieniędzy. Jak do tej pory, słyszałem tylko o jednym przypadku, że Urząd Pracy sfinansował komuś profesjonalne nagranie w studiu płyty z muzyką.

Co do warunków otrzymania kasy, a raczej jej zwrotu. Jednym z nich jest przez minimum rok prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Co w branży medialnej jest sporym wyzwaniem. Inaczej kasę będziesz musiał zwrócić z odsetkami.


  • 0

#10 Gość_marei_*

Gość_marei_*
  • Gość

Napisano 27 marzec 2017 - 11:00

Mogę wypowiedzieć się na temat. Znam osobiście kilku czołowych Dj'ów w Polsce, są bardzo dobrzy w tym co robią a mimo to, narzekają na brak pracy. Dlaczego? Rynek w Polsce jest dość zawalony Dj'mi, których zapraszają już nie tylko na dyskoteki ale również na wesela. Dobrze byłoby jarek gdybyś zapisał się gdzieś (myślę że to będzie znacznie dalej od Twojej miejscowości) na kursy lub warsztaty Dj'skie. Potrafią sporo nauczyć, niekiedy dają pograć w ramach "praktyki" gdzieś w klubach. Dodatkowo twórz własne miksy. Popracuj nawet charytatywnie u kogoś jako Dj. Od razu nie musisz własnej działalności zakadać. Daj się lepiej poznać innym, dodatkowo poznasz trochę sprzętu do miksowania, tworzenia muzyki, itp.


Użytkownik marei edytował ten post 27 marzec 2017 - 11:04

  • 3


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych