Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Jakich dokumentów może żądać pracodawca celem zatrudnienia pracownika?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wozkersik_XxX

Wozkersik_XxX

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 30 postów

Napisano 12 marzec 2017 - 22:34

Witam

 

Aktualnie jestem na etapie kompletowania dokumentów dla pracodawcy wg. jego wytycznych i w związku z tym mam pytanie, gdyż jak dotąd jeszcze nie spotkałem oczekiwaniem od pracownika niektórych dokumentów  do zatrudnienia, a chodzi o:

 

- wzór podpisu poświadczony notarialnie

 

- orzeczenie o niepełnosprawności  -  ale też musi być poświadczone notarialnie, chociaż to jeszcze mogę zrozumieć, aczkolwiek też pierwszy raz się z spotykam z koniecznością takiego potwierdzenia.

 

- legitymację zus  - xero potwierdzone za zgodność z oryginałem imieniem i nazwiskiem -  w jakim celu pracodawcy potrzebna ta nasza legitymacja?.

 

Zastanawia mnie też wymóg uzyskania dokument informującego o rodzaju naszego schorzenia od lekarza specjalisty i nie ma nim być lekarz medycyny pracy, który wystawia  standardowo zaświadczenie dopuszczające do pracy, tylko  oprócz niego dodatkowo lekarz specjalista z dziedziny np: chirurg , ortopeda, neurolog, a od czego orzeczenie o niepełnosprawności mamy , w którym jest przecież odpowiedni kod informujący o rodzaju niepełnosprawności ?

 

Ponadto oczywiście standardowo xero: dowodu osobistego, świadectw pracy i szkolne  - również potwierdzone za zgodność z oryginałem imieniem i nazwiskiem , no ale to akurat mnie nie dziwi,

nie mniej powyższe wymagania jednak zastanawiają, więc może ktoś już spotkał się z czymś takim i rozświetli temat. Dodam iż praca  ma  się odbywać w systemie telepracy

 

 

dzięki za informacje

pozdrawiam

 

 

 


  • 0

#2 moro

moro

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 102 postów

Napisano 13 marzec 2017 - 10:07

To faktycznie zastanawiające. Do zwykłego wyłudzenia danych wystarczyłoby samo ksero dowodu.
A sprawdzałeś w jakikolwiek sposób tę firmę? Wygląda to solidnie, czy to przysłowiowa firma - krzak?
  • 0

#3 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 655 postów

Napisano 13 marzec 2017 - 10:47

Ja składałem takie dokumenty do OBPON w Warszawie, które niejako pośredniczy w zatrudnianiu. Ale legitymacja ZUS też notarialnie poświadczona ? Mnie za wszystko zwracali po zatrudnieniu, również opłaty notarialne - kazali wziąć faktury wystawione na firmę.

Zaświadczenie od specjalisty zapewne potrzebne do starań się o dofinansowanie ze środków PFRON - też takie musiałem dostarczyć. Można iść prywatnie i też zwracają, tak było u mnie.

 

Prawdopodobnie to standardowe dokumenty w przypadku firm oferujących telepracę i korzystających ze środków PFRON.

 

W Twoim przypadku jak się nazywa firma ?


  • 0

... największym wrogiem wolnego człowieka jest system ...


#4 andrajer

andrajer

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 72 postów
  • Skąd:Siemiatycze

Napisano 14 marzec 2017 - 20:24

Witam :) Ja również jestem na tym etapie co kolega Wozkersik.

Dostałem dokładnie takie same polecenia czyli u notariusza wzór podpisu i Orzeczenia o niepełnosprawności. A także pozostałe skserowane dokumenty z podpisem z własnoręcznym podpisem. I faktycznie dawniej tego nie było, ale wcześniej pracowałem tylko w Mikrotechu, zatem zbyt wielkiego doświadczenia nie posiadam. A było to już ładnych parę lat temu. Myślę, że tu chodzi o to właśnie, żeby nie dochodziło do nadużyć, stąd tak drobiazgowe wymagania?

W moim przypadku także o te dokumenty prosi OBPON i to oni mają  mi zwrócić ewentualne koszty faktur.

Zatrudnić ma mnie firma Randstad w formie telepracy i tak się zastanawiam czy ktoś z Was tam pracował bądź pracuje i jakie ma spostrzeżenia?

Jeżeli nie chcecie odpowiadać na forum to proszę o PW ze szczegółami (oby nie pikantnymi)...

Pozdrawiam serdecznie.


  • 1

#5 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 655 postów

Napisano 14 marzec 2017 - 21:04

Jeśli o te dane prosi OBPON to możecie być spokojni, firma w porządku. Za ich pośrednictwem pracowałem i dla Randstad i wcześniej dla Adecco Poland - są to agencje pracy tymczasowej. Ogólnie wrażenia dobre, wynagrodzenie zawsze na czas, elastyczny czas pracy. Czyżby robili jakiś nowy nabór do pracy ? Póki co mam pracę zlecaną przez inną firmę, ale to do czerwca, jeśli nie przedłużą to trzeba będzie rozejrzeć się za nową :)


  • 0

... największym wrogiem wolnego człowieka jest system ...


#6 andrajer

andrajer

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 72 postów
  • Skąd:Siemiatycze

Napisano 14 marzec 2017 - 22:57

Dzięki za cenną informację. Faktycznie coś tam mówili mi przez telefon na początku, że obecnie mają duży nabór.


  • 0

#7 kar27

kar27

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 346 postów

Napisano 15 marzec 2017 - 07:57

Jeśli Chodzi o wspomnianą firmę powyżej wszystko jest ok pracuje już u nich ponad 3 lata i w zasadzie nie mam żadnych zastrzeżeń.

Pracujemy a oni za nas biorą kasę z Pefron  Od lekarza specjalisty zaświadczenie to dla nich dodatkowa kasa i tyle a pozostałe papierki bo pewnie mają kontrole. Sama praca jest w porządku możesz bez obawy wypełniać dokumenty.

Pozdrawiam


Użytkownik kar27 edytował ten post 15 marzec 2017 - 08:07

  • 0
karol

#8 kar27

kar27

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 346 postów

Napisano 15 marzec 2017 - 08:21

Hej

Trybik dla jakiej firmy pracujesz i ile miesięcy udało ci się przepracować w Ranstad.


  • 0
karol

#9 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 655 postów

Napisano 15 marzec 2017 - 09:50

Hej

Trybik dla jakiej firmy pracujesz i ile miesięcy udało ci się przepracować w Ranstad.

Obecnie pracuję poprzez Expedite dla Inpostu, gdyż to oni są moim pracodawcą. W Randstad pracowałem kilka miesięcy, może i bym robił dłużej, ale ja nie chciałem pracować na słuchawkach, bo z tego co pamiętam po jakimś skończonym zleceniu coś takiego mi proponowano.


  • 0

... największym wrogiem wolnego człowieka jest system ...


#10 kar27

kar27

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 346 postów

Napisano 15 marzec 2017 - 15:27

Pracuje w Ranstad jako Analityk wklepuje dane


  • 0
karol

#11 andrajer

andrajer

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 72 postów
  • Skąd:Siemiatycze

Napisano 15 marzec 2017 - 18:15

Aha, wszystko bardzo fajnie ale mam jeden problem, nie wiem czy inni mieli coś podobnego? Otóż w tej informacji - zaświadczeniu, które ma wypełnić lekarz specjalista, jest wykaz dwunastu chorób i moja dysfunkcja wszystkich kończyn tak naprawdę do żadnej z nich formalnie nie pasuje! Najbliżej jest tetraplegia, ale to jednak nie to samo.

Prowadząca mnie pani z OBPON-u proponowała żebym zgłosił się prywatnie do lekarza, bo tak będzie szybciej. Gdy próbowałem się u takiego zarejestrować, on powiedział, że prywatnie takich druków nie wypełnia i że powinienem zgłosić się do swego specjalisty, który prowadzi moją historię choroby gdyż ten posiada całą dokumentację. A to przede wszystkim trochę potrwa, a po drugie zastanawiam się czy ma sens, bo czy ortopeda zgodzi się nagiąć zasady, po to tylko żebym znalazł zatrudnienie...


  • 0

#12 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 655 postów

Napisano 15 marzec 2017 - 18:38

A neurolog nie może tego wypełnić ? U mnie wypełniał neurolog, prywatnie, u którego zresztą w ogóle się nie leczę, zresztą nie leczę się u żadnego specjalisty w sensie tak na stałe.


  • 0

... największym wrogiem wolnego człowieka jest system ...


#13 andrajer

andrajer

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 72 postów
  • Skąd:Siemiatycze

Napisano 15 marzec 2017 - 21:24

Neurologa nawet nie pytałem. Ale skoro ortopeda odmówił, to dlaczego neurolog miałby mieć inne zdanie? Zresztą ten w moim miasteczku jest podobno dosyć oschły, to nawet nie zamierzam próbować! Zobaczę co powie ten mój ortopeda...  :cool:


  • 0

#14 kar27

kar27

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 346 postów

Napisano 16 marzec 2017 - 08:04

Hej

Oni ci dają gotowy druk do wypełnienia lekarz najlepiej ortopeda musi ci po prostu w zakreślić paraplegie i tyle najlepiej zrób to prywatnie oni ci zwrócą kasę na konto.


  • 0
karol

#15 andrajer

andrajer

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 72 postów
  • Skąd:Siemiatycze

Napisano 16 marzec 2017 - 18:56

No wiem, że zwrócą. Zresztą nie o kasę przecież chodzi. Właśnie próbowałem prywatnie (o czym wcześniej pisałem), ale lekarz nie zgodził się na wypełnienie tego dokumentu. Teraz więc państwowo się zapisałem i zobaczę co powie inny lekarz? Do tej pory za często nie korzystałem z usług lekarzy (pomimo niepełnosprawności) i dlatego nie mam obycia w takich sytuacjach! Pozostaje czekać i wierzyć, że wszystko będzie w porządku.


  • 0

#16 Wozkersik_XxX

Wozkersik_XxX

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 30 postów

Napisano 19 marzec 2017 - 19:14

Witam wszystkich. Przepraszam że wcześniej nie odpisywałem ale miałem trochę brak czasu i przy tym trochę nerwów z załatwianiem tych dokumentów, których w moim przypadku także o te dokumenty prosi OBPON. Natomiast zatrudnić ma mnie firma KRK Partnerzy Sp. z o. o. Centrum Usług Telefonicznych Sp. K. w formie telepracy  i tak się zastanawiam czy ktoś z Was tam pracował bądź pracuje i jakie ma spostrzeżenia?

Jeśli o mnie chodzi to  całą procedurę badań wstępnych jak i tych dodatkowych (niestety tylko prywatnie chyba można je skutecznie i szybko wykonać) jak i notariusza  mam już za sobą i otrzymałem niedawno kolejną grupę dokumentów  z OBPON do podpisu celem zatrudnienia  mnie przez wspomnianą wyżej firmę.., jednak że po zapoznaniu się z treścią niektórych z nich , (swoją drogą żadne wpierw nieopieczętowane z ich strony),  mam mieszane uczucia co tych treści niektórych z nich i szczerze mówiąc to zastanawiam się czy podpisywać i rozpoczynać z nimi współprace.., mimo iż badania pracownicze jak i wymagane dodatkowe mam już wszystkie zrobione, to gdy bym widział te dokumenty wcześniej to chyba bym sobie odpuścił i nawet nie zabierał się za badania wstępne..., no ale może jeszcze firma rozwieje moje wątpliwości - oby...

 

 

 

pozdrawiam


Użytkownik Wozkersik_XxX edytował ten post 19 marzec 2017 - 19:14

  • 0

#17 Wozkersik_XxX

Wozkersik_XxX

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 30 postów

Napisano 19 marzec 2017 - 19:15

A propos, a czy pracował już ktoś was na stanowisku telemarketera - jakie macie wrażenia z pracy na tym stanowisku?


Użytkownik kuba edytował ten post 26 marzec 2017 - 23:06
Poprawa literówek

  • 0

#18 kar27

kar27

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 346 postów

Napisano 20 marzec 2017 - 12:18

Hej
Jeśli chodzi o OBPON, to wszystko jest w porządku, naprawdę nie masz się czego bać i nie szukaj dziury w całym, bo wszystko jest w porządku.
Jeśli chodzi o pracę Telemarketera to nie jest łatwa praca trzeba mieć na pewno dużo cierpliwości i samozaparcia.
Jeśli podejmiesz pracę napisz o wrażeniach.
Słyszałem, że firma jest w porządku.
Pozdrawiam


Użytkownik kuba edytował ten post 20 marzec 2017 - 15:11
Połączono posty

  • 0
karol

#19 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 655 postów

Napisano 20 marzec 2017 - 19:28

Pierwszą umowę pewnie dostaniesz na 1-3 miesiące, więc jak nie będziesz tego czuł to zrezygnujesz. Zresztą możesz zrezygnować w każdej chwili z 2-tygodniowym okresem, prawdopodobnie. Ja osobiście na telemarketing bym się nie pisał, choć ten, który Ci zaproponują może być całkiem przyjazny, do przełknięcia.

Jak nie podejmiesz pracy to stracisz zainwestowaną kasę na te różne badania, notariusza - bo pewnie nie zwrócą.

Pewnie wiele dokumentów do podpisu masz w dwóch egzemplarzach, więc spokojnie dostaniesz komplet ostemplowany, jak wypełnisz i odeślesz do OBPON. Ogólnie wszystko jest na legalu i nie musisz się obawiać - OBPON i firmy z nimi współpracujące zapewne działają z procedurami, wynagrodzenie jest terminowe - ponad 1400 zł do ręki piechotą nie chodzi.

Tutaj masz o ich rekrutacji, jeśli nie zaglądałeś

http://krkpartnerzy.pl/rekrutacja/


  • 0

... największym wrogiem wolnego człowieka jest system ...


#20 kar27

kar27

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 346 postów

Napisano 21 marzec 2017 - 08:24

Popieram kolegę wszystko jest w porządku nie ma się czego bać trochę odwagi kolego a będzie dobrze wypłata + renta tak jak powiedział przedmówca piechotą nie chodzi. :)


  • 0
karol


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych