Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Czerwcowy zlot na wsi

zlot Chróścin agroturystyka

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
37 odpowiedzi w tym temacie

#1 admin

admin

    Podpowiadacz

  • Administrator
  • 168 postów

Napisano 12 marzec 2017 - 22:20

Zapraszamy na zlot w dniach 2-4 czerwca, w gospodarstwie agroturystycznym w Chróścinie.

 

Czerwiec to najlepszy miesiąc, by wyruszyć z domu i spędzić czas na łonie przyrody. Gorąco zapraszamy tych, którzy mają ochotę poczuć najprawdziwszy wiejską atmosferę do Chróścina. Jest to niewielka miejscowość na styku trzech województw (opolskiego, wielkopolskiego i łódzkiego), gdzie w gospodarstwie agroturystycznym czeka nas powrót do korzeni, do czasów kiedy człowiek i przyroda stanowili jedność. Kiedy po raz ostatni pierwszą rzeczą, którą zobaczyliście, była kura? Kiedy ostatni raz głaskaliście aksamitne chrapy konia? Kiedy czuliście zapach trawy? To wszystko i jeszcze więcej czeka na nas w trakcie zlotu w Chróścinie.

Na zlotowiczów czekają pokoje 4,3 lub 2-osobowe, ale chcących przeżyć przygodę , o której długo będą opowiadać znajomym, z całą pewnością powinni wybrać nocleg w…, „kurniku”. Nie, no oczywiście, że nikt nie proponuje snu na grzędzie, lecz na dużej sali z wygodnymi łóżkami i przeszkloną ścianą, umożliwiającą obserwację ptactwa domowego. Gwarantujemy, że jedynie zmysł wzroku, będzie Was informował o bliskości zwierząt tuż obok.

Jadąc na zlot nie musicie się martwić o prowiant. O naprawdę pyszne jedzenie zadbają gospodarze, którzy będą nas gościć. Będzie okazja, by skosztować smakołyków własnej produkcji. Już w piątek czaka nas biesiadowanie z prawdziwymi, regionalnymi pysznościami.

W sobotę, tuż po śniadaniu, pojedziemy tzw. „baną” i przewodnikiem zwiedzać okoliczne zabytki. Po pysznym obiedzie, ponownie przejazd tzw. „baną” z przewodnikiem do miejscowości Bolesławiec, zwiedzić basztę. Po powrocie czas na relaks.

A wieczorem w ramach kolacji gospodarze organizują dla nas wspaniałą biesiadę, czyli ognisko z kiełbaskami lub grochówką, a nam nie pozostaje nic innego, jak bawić się do upadłego. W niedzielę po śniadaniu, ze wspaniałymi wspomnieniami wracamy do domu.

 

Zatem serdecznie zapraszamy tych, którzy są gotowi na jedyny i niepowtarzalny weekendowy wyjazd poza miejską cywilizację!

 

Adres gospodarstwa:  98 - 430 Bolesławiec, Chróścin 2 gm. Bolesławiec , woj. łódzkie

Link do mapy: google.maps

 

Link do fanpage tego ośrodka: https://web.facebook...ocianieGniazdo/

 

 

Całkowity koszt zlotu (2 noclegi, wyżywienie i wycieczki):

 

170 zł  dla osób rezerwujących nocleg w pokojach

 

150 zł dla osób nocujących w "kurniku"

 

Dysponujemy już tylko miejscami w "kurniku", jednak proszę się nie obawiać, kury i koguty oddzielone są grubą szybą od sali sypialnej, więc nie przedostaną się dźwięki i zapachy ;)

 

UWAGA ! INFORMACJA WAŻNA DLA UCZESTNIKÓW ZLOTU:


Wszyscy chętni, którzy wybierają się na zlot, biorą całkowitą odpowiedzialność za zdarzenia powodujące szkody materialne (samochód, sprzęt elektroniczny i inne), oraz szkody zdrowotne (wypadek, szkoda fizyczna, przynosząca okresowy lub stały uszczerbek zdrowia). Internetowy Portal Os. Niepełnosprawnych ‘IPON’ nie ponosi żadnej ODPOWIEDZIALNOŚCI w tej jak i w każdej kwestii przynoszącej roszczenie ubezpieczenia od Osób Cywilnych i Materialnych w drodze jak i w czasie trwania zlotu.



Przypominamy że jedyną formą rezerwacji miejsca jest wpłata należności za zlot na konto:

 

KONTO BANKOWE - ING Bank Śląski S.A.
Stowarzyszenie Internetowy Portal Osób Niepełnosprawnych
50-039 Wrocław, ul. Podwale 49/8
nr rachunku odbiorcy:
56 1050 1445 1000 0023 1406 8285


W tytule wpłaty proszę wpisać: "zlot czerwiec + swój nick\"

Ponieważ nie będzie możliwości wycofania wpłaconych pieniędzy, prosimy o przemyślane decyzje.

 

Link do ankiety zgłoszeniowej: http://www.ipon.pl/s.../zgloszenie.php

 

Termin zgłoszeń upływa 15 maja 2017r

 

 

Lista uczestników:

  1. Verselle
  2. Natasza
  3. Monia 74.
  4. Marder
  5. Marinka
  6. Grześ
  7. Agga28
  8. Sebus77
  9. Baba.
  10. Lucyna.
  11. Staszek.
  12. Koko
  13. Emilia32
  14. __Aniolek__
  15. Piotr7411
  16. Bar32
  17. Tajek
  18. Elagra
  19. Optymista1
  20. Estelka
  21. Justyna.
  22. Dani.
  23. Monika1188
  24. Atina
  25. Evita
  26. Malina
  27. Ghostdog
  28. Wajak
  29. Madzik795
  30. Os. Tow. Madzik795
  31. Solana
  32. Os. Tow Solana
  33. Iwa372
  34. Tadzik2654
  35. Punk
  36. Lilith
  37. Os. Tow. Lilith
  38. Santiagowp2
  39. Marko76
  40. Os. Tow. Marko76
  41. MW27
  42. Martin90
  43. Tesia
  44. Smerfny
  45. Kinia.
  46. Dzony25
  47. Antos
  48. Os. Tow. Evita
  49. Hircyn

Lista została zamknięta :)


  • 10
Roma locuta, causa finita.

#2 promyk39

promyk39

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 13 marzec 2017 - 09:23

Bardzo ciekawy i pomysłowy zlot czerwcowy się szykuje. Super:)


  • 2

#3 Konrad31

Konrad31

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 19 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 13 marzec 2017 - 11:27

 A jak tam z dojazdem jest pociągowym i PKS?


  • 0

#4 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 13 marzec 2017 - 11:46

Pozostaje mi tylko pochwalić. Brawo Panowie i Panie :) Propozycja jest bardzoo kusząca ;) Pozdrawiamy, M&P


  • 3

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#5 BAR32

BAR32

    Sufler

  • Moderator
  • 355 postów

Napisano 13 marzec 2017 - 15:23

Ciekawe czy będę pierwsza na liście :P


  • 1
"...oto słyszę jak w popiół przemieniam się i kruszę,i coraz mniejszy ciałem wierzę we własną duszę.."
/K.K.Baczyński/

#6 majeczk 1987

majeczk 1987

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 35 postów

Napisano 13 marzec 2017 - 18:27

a jakie zabytki będę zwiedzanie!!!


  • 1

#7 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 13 marzec 2017 - 19:00

a jakie zabytki będę zwiedzanie!!!

 

Pozostaje to w gestii przewodnika i to on wie najlepiej. Niespodzianka musi być :)


  • 2

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#8 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3573 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 13 marzec 2017 - 22:17

A jak tam z dojazdem jest pociągowym i PKS?

 

Da się dojechać PKP. Wysiadasz na stacji Kostów (to na południe od Kępna) i stamtąd można dojść pieszo do gospodarstwa. W ten sposób dotarłem na miejsce podczas ostatniego zlotu w Chróścinie. Ze stacji kolejowej dotarłem do gospodarstwa w ciągu 45 minut, idąc w spokojnym tempie, bez pośpiechu.


  • 1

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#9 verselle

verselle

    Sufler

  • Administrator
  • 341 postów

Napisano 13 marzec 2017 - 22:34

Ważna informacja:

 

Wszystkie miejsca w pokojach zostały zajęte. Pozostają miejsca na sali ogólnej zwanej "Kurnikiem", jednak proszę się nie obawiać, zwierzęta są oddzielone szybą, nie przedostają się dźwięki ani zapachy, a każdy uczestnik ma w dyspozycji swoją pościel w integracyjnych łożach :)


  • 5

Jacek "Verselle"


#10 zaniczka

zaniczka

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 14 marzec 2017 - 14:30

Bardzo ciekawy i pomysłowy zlot czerwcowy się szykuje. Super:)

Beatko :) u nas kur przeca dostatek :D


  • 1

#11 powypadkowy37

powypadkowy37

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 15 marzec 2017 - 18:44

:heart:


  • 0

#12 WaJak

WaJak

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów
  • Skąd:Kalisz

Napisano 15 marzec 2017 - 20:51

Bardzo ciekawy i pomysłowy zlot czerwcowy się szykuje. Super:)

To co ja mam powiedzieć rodzinie i znajomym? Że nocowałem w kurniku z kurami?
To będzie zupełnie odmienne doświadczenie niż zwiedzanie Hydropolis we Wrocławiu - w którym owszem byłem, czy oglądanie z perspektywy lotu ptaka na Sky Tower oddalonego blokowiska Kozanów, zalanego podczas powodzi tysiąclecia. I zapewne rybki tam pływały. To będzie intrygujące doświadczenie w agroturystyce w Chróścinie... Z perspektywy kury!



''Koko koko Euro spoko, piłka leci hen wysoko, wszyscy razem [na zlocie] zaśpiewajmy''...
Takie tam luźne skojarzenia na temat czerwcowego zlotu i Gallus gallus domesticus.

Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 15 marzec 2017 - 21:18
połączono ze sobą posty.

  • 3

#13 Gość_koko_*

Gość_koko_*
  • Gość

Napisano 16 marzec 2017 - 14:38

To co ja mam powiedzieć rodzinie i znajomym? Że nocowałem w kurniku z kurami?
To będzie zupełnie odmienne doświadczenie niż zwiedzanie Hydropolis we Wrocławiu - w którym owszem byłem, czy oglądanie z perspektywy lotu ptaka na Sky Tower oddalonego blokowiska Kozanów, zalanego podczas powodzi tysiąclecia. I zapewne rybki tam pływały. To będzie intrygujące doświadczenie w agroturystyce w Chróścinie... Z perspektywy kury!

 

Kto pierwszy wstaje rano zbiera jaja w kurniku i przyrządza jajecznicę dla reszty uczestników...... :hehe: ciekawe doświadczenie.... :)


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 16 marzec 2017 - 15:31
połoczono posty.

  • 3

#14 promyk39

promyk39

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 16 marzec 2017 - 21:01

Tak jak poprzednio i tym razem też nie będę mogła być z Wami na tym zlocie :(


  • 0

#15 WaJak

WaJak

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów
  • Skąd:Kalisz

Napisano 17 marzec 2017 - 18:27

Kto pierwszy wstaje rano zbiera jaja w kurniku i przyrządza jajecznicę dla reszty uczestników...... :hehe: ciekawe doświadczenie.... :)

 

No popatrz, zupełnie nie miałem Ciebie na myśli dokonując wpisu na forum i przytaczając słowa tekstu hymnu Euro 2012 autorstwa Zespołu Jarzębina.
A tę jajecznicę podczas smażenia można by było zmieszać szpadą, jak zrobił to Czereśniak smażąc dla swojej pancernej załogi, co by była smaczniejsza.

 

Z pozdrowieniami dla sympatycznej Oli vel ''Koko'' Chanel i pozostałych iponków zlotowiczów :)

 

Waldemar


  • 2

#16 Gość_koko_*

Gość_koko_*
  • Gość

Napisano 21 marzec 2017 - 21:23

No popatrz, zupełnie nie miałem Ciebie na myśli dokonując wpisu na forum i przytaczając słowa tekstu hymnu Euro 2012 autorstwa Zespołu Jarzębina.
A tę jajecznicę podczas smażenia można by było zmieszać szpadą, jak zrobił to Czereśniak smażąc dla swojej pancernej załogi, co by była smaczniejsza.

 
Z pozdrowieniami dla sympatycznej Oli vel ''Koko'' Chanel i pozostałych iponków zlotowiczów :)
 
Waldemar

 

Skasuj to co zostało napisane i dodaj swoją treść Koko :)


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 22 marzec 2017 - 11:36
Poprawiono cytat

  • 0

#17 ewcia222

ewcia222

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 22 marzec 2017 - 21:37

mam pytanie kto jedzie z wawy na ten zlot lub okolic
  • 0

#18 Gość_MARKO76_*

Gość_MARKO76_*
  • Gość

Napisano 22 marzec 2017 - 21:55

Czy ktoś się wybiera na zlocik z Warszawy lub okolic?

Jeżeli tak to są chętne 2 osoby.

Oczywiście do paliwa się dołożymy :) :gaah: ;)


  • 2

#19 ewcia222

ewcia222

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 23 marzec 2017 - 19:21

przepraszam mam pytanie do was wszystkich moze ktos jedzie z wawy lub okolic niech ktos da odpowiec  prosze  czekam znak chodzi o ten zlocik


  • 0

#20 Baba

Baba

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 499 postów

Napisano 25 marzec 2017 - 16:58

MARCO76 wysłałam Ci prywatną wiadomość co do transportu ale nie wiem czy dotarła w razie czego pisz na forum. Pozdrawiam Magda


  • 3
Nawet siwa może być szczęśliwa



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zlot, Chróścin, agroturystyka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych