Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

PION-Platforma Integracji Osób Niepełnosprawnych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 mwan

mwan

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 04 styczeń 2017 - 16:46

Hej Kochani :sleepy:

Korzystał ktoś z pomocy PION?

Szukam pracy ...dzwonili dzisiaj do mnie, że szukają kogoś na stanowisko: kasjer- sprzedawca.

Nie wiem czy warto...mówili, że będę siedzieć tylko na kasie, ale czy na pewno tak jest? nie wykłada się towaru? lokalizacja: Dzienna 1 Łódź

Będę wdzięczna za odpowiedź


  • 0

#2 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3574 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 04 styczeń 2017 - 21:12

Zadbaj żeby w umowie którą podpiszesz był jasno określony zakres Twoich obowiązków w pracy. Poza tym, jeżeli już w pracy będą próbowali "wrobić" Cię w dodatkowe obowiązki, grzecznie ale stanowczo, powiedz że nie możesz i nie będziesz wykładać towaru. W najgorszym razie, wrócisz do punktu wyjścia, czyli braku pracy. Gorzej nie będzie, więc chyba warto spróbować?


  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#3 Gość_marei_*

Gość_marei_*
  • Gość

Napisano 04 styczeń 2017 - 21:13

Nie warto bawić się już w dzisiejszych czasach na stanowiskach kasjera w Polsce. Teraz będzie coraz więcej ofert dla niepełnosprawnych, ponieważ zdrowi ludzie nie chcą już pracować za te marne grosze na w/w stanowisku.


  • 0

#4 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 655 postów

Napisano 12 styczeń 2017 - 13:22

A ja bym brał tę pracę, ale jak wspomniał marder, niech w umowie będzie określony zakres obowiązków.

Praca na kasie nie jest lekka, ale z drugiej strony te 1400 zł na rękę, jak nie więcej na ulicy nie leży więc co szkodzi spróbować.


  • 0

... największym wrogiem wolnego człowieka jest system ...


#5 iponka

iponka

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów
  • Skąd:DolnyŚląsk

Napisano 24 maj 2017 - 15:37

Hej, a czy ktoś może mi napisać czy to prawda, że PION zatrudnia na jakiś czas np 3 miesiące i np miesiąc przerwy i tak w kółko? Słyszałam takie info, ale nie wiem czy to nie ściema...


  • 0

#6 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 05 czerwiec 2017 - 10:19

Jeśli PION działa na zasadzie agencji pracy, to może tak być, że zatrudniają najpierw na 3 miesiące, później na 3 kolejne, a następnym razem mogą nawet na pół roku.  Jednak faktycznie nie mogą Cie zatrudnić na stałe, bo jesteś pracownikiem leasingowym - PION wynajmuje Cię innej firmie i firma ma wygodę, bo Ty dla nich pracujesz, a wszelkie papierologie wypełnia PION.

Agencja Pracy nie ma obowiązku podpisania z Tobą umowy na czas nieokreślony.

 

Ponadto nie słyszałam, żeby Agencje Pracy zatrudniały ludzi na 3 miesiące, a później miesiąc przerwy i kolejna umowa - jeśli tak robią, to jest bardzo dziwna praktyka i lepiej od takiej firmy trzymać się z daleka, bo nigdy nie wiesz na czym stoisz.


  • 1
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych