Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

transport na rehabilitację dorosłych osób niepełnosprawnych

transport rehabilitacja dorośli niepełnosprawni MPD

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 10 październik 2016 - 21:19

Witajcie,

 

Przeglądałam forum i takiego tematu chyba nie ma.

Chodzi mi o dojazd na rehabilitację przystosowanym busem dla osób niepełnosprawnych . Dużo było artykułów o konieczność zapewnienia dojazdu dzieciom niepełnosprawnym i osobom będącym na WTZ . A co z osobami pracującymi choćby zdalnie na wsi tak jak ja. Nie mogę mieć prawa jazdy gdyż oprócz niepełnosprawności ruchowej MPD mam też dużego zeza -13 . Na telefon do gminy dostałam odpowiedź że dorosłym osobom pracującym taki dojazd już się nie należy. Do tej pory jest tak, że wożą mnie osoby, które jadą rano do pracy a z powrotem wiszę na kim się da. Nie mogę sobie na przykład zaplanować rehabilitacji po pracy, bo nie będę miała czym pojechać, muszę na rano. 

 

Czy to nie jest dyskryminacja, dzielenie niepełnosprawnych na mających uprawnienia lub nie. I opłaca się nie pracować bo Państwo wtedy zapewni wszystko . To po co tyle gadania o aktywizacji zawodowej niepełnosprawnych, skoro są oni poszkodowani i muszą wybierać między rehabilitacją a pracą? Jak to u was wygląda i gdzie mam iść żeby to zmienić?

 

Dodam że do przychodni mam ok 20 km w jedną stronę to stanowczo za dużo na taksówkę. Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi

 

 

 

 


  • 1

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#2 otik

otik

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 167 postów
  • Skąd:pyrlandia

Napisano 13 październik 2016 - 15:22

Marta bardzo interesujący temat. Wierzę, że nie tylko dla nas ja na najbliższą rehabilitacje mam 3 km i zawsze muszę kombinować z kim będę dojeżdżać bo choć mam samochód to brakuje mi nieraz kierowcy a w moim miasteczku nie ma taxi. Moi bliscy tak pracują , że ich nie ma dwa tygodnie , więc jestem często zmuszona do kombinowania odpłatnie przejazdów na rehabilitacje czy na wizyty lekarskie nawet na większe zakupy.


  • 0

#3 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 14 październik 2016 - 07:19

Marta bardzo interesujący temat. Wierzę, że nie tylko dla nas ja na najbliższą rehabilitacje mam 3 km i zawsze muszę kombinować z kim będę dojeżdżać bo choć mam samochód to brakuje mi nieraz kierowcy a w moim miasteczku nie ma taxi. Moi bliscy tak pracują , że ich nie ma dwa tygodnie , więc jestem często zmuszona do kombinowania odpłatnie przejazdów na rehabilitacje czy na wizyty lekarskie nawet na większe zakupy.

Odzywajcie się. Ile nas jest w takiej sytuacji? Jeżeli by się okazało, że dużo to warto podjąć by jakąś petycję zaapelować o zmiany. Natomiast pojedynczo nic nie zdziałamy.


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 14 październik 2016 - 11:31
poprawiono cytat.

  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 




Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: transport, rehabilitacja, dorośli, niepełnosprawni, MPD

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych