Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Praca na grupie CV


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Noname

Noname

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 41 postów

Napisano 29 wrzesień 2016 - 14:05

Czy pracodawca przyjmujący osobę do pracy na grupie , wymaga CV?


  • 0

#2 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 29 wrzesień 2016 - 14:25

Czy pracodawca przyjmujący osobę do pracy na grupie , wymaga CV?

 

CV jak sama nazwa z łaciny wskazuje jest to życiorys zawodowy. Samo posiadanie grupy to za mało by kogoś zatrudnić, za wiele o Tobie nie mówi. Ważne jest wykształcenie, wspomniane doświadczenie i umiejętność "sprzedania" siebie jako kandydata. Nie każdy i do wszystkiego się nadaje i temu służy CV - do wstępnej rekrutacji. Dlatego też niemal wszyscy pracodawcy wymagają CV. Nie spotkałam się jeszcze z pracodawcą, który nie chciałby tego dokumentu otrzymać do rąk własnych.


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#3 Boguslogin

Boguslogin

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 26 postów

Napisano 29 wrzesień 2016 - 14:38

CV jak sama nazwa z łaciny wskazuje jest to życiorys zawodowy. Samo posiadanie grupy to za mało by kogoś zatrudnić, za wiele o Tobie nie mówi. Ważne jest wykształcenie, wspomniane doświadczenie i umiejętność "sprzedania" siebie jako kandydata. Nie każdy i do wszystkiego się nadaje i temu służy CV - do wstępnej rekrutacji. Dlatego też niemal wszyscy pracodawcy wymagają CV. Nie spotkałam się jeszcze z pracodawcą, który nie chciałby tego dokumentu otrzymać do rąk własnych.

 

Prawie wszedzie chca cv a ja nie mam cv bo cale zycie jestem na rencie i nawet mi nie odpisuja mimo,ze pisze kilka zdan o sobie..czy powinienem stworzyc falszywe cv ? np napisac w doswiadczeniu wymyslone miejsca pracy czy pracodawca moze oczekiwac papierow na potwierdzenie ? ja pracuje dopiero od kilkunastu tygodni i takie cv marne nie ma sensu nawet sie osmieszac.planuje zmienic prace bo w obecnej mi zle mimo,ze na poczatku podobalo mi sie to teraz sa problemy z wyplatami pani placi mi o 1/3 mniej niz obiecala.dlatego chce wziac tygodniowke jutro i zniknac.


  • 0

#4 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 29 wrzesień 2016 - 15:03

Nie no podanie fałszywych danych nie polecam. Pracodawca może zażądać świadectw pracy i wtedy już nie wybrniesz. Stawia Cię to w bardzo złym świetle. Jeśli nie masz doświadczenia zawodowego, napisz o wykształceniu, kursach, zainteresowaniach...

Niestety, aby znaleźć pracę nie unikniesz styczności z CV. Wybacz za slogan - "takie mamy czasy, taki mamy klimat...".


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#5 kjkj

kjkj

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 74 postów

Napisano 29 wrzesień 2016 - 15:14

Uroki pracy na czarno? ;)

 

CV to też Twoje dane kontaktowe. Pracodawcy, traktują je jako wizytówkę umożliwiającą im kontakt z Tobą. Dzięki CV pracodawca będzie w stanie stworzyć umowę o pracę dla Ciebie. Więc choćby z tego powodu CV jest niezbędne do podpisania umowy o pracę.

 

Najlepiej nie kłamać. Ale jeśli już "musimy", to należy kłamać rozsądnie ;). Więc warto to zrobić tak, by kłamstwo było potwierdzeniem naszych cech i umiejętności. Możemy nie ukończyć kursu ECDL (bo nas nie stać), ale możemy w rzeczywistości znać MS Office w stopniu umożliwiającym zdanie egzaminu ECDL. Możemy nie posiadać certyfikatu z języka obcego (również płatny), ale możemy znać język obcy w stopniu umożliwiającym zdanie takiego egzaminu itp.

 

Racze nie aspirujesz do pracy, gdzie jest wymagane doświadczenie zawodowe. Więc brakiem doświadczenia zawodowego bym się nie przejmował na Twoim miejscu. Sens CV, jako wizytówki kontaktowej pracownika ma dla Ciebie najistotniejsze znaczenie. A jak jeszcze dodasz w CV, że posiadasz znaczny stopień niepełnosprawności z niepełnosprawnością specjalną, to nic więcej nie potrzeba do znakomitego CV dla stanowisk na które aspirujesz.


  • 0

#6 Lilith

Lilith

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 423 postów

Napisano 29 wrzesień 2016 - 15:51

O moj Panie Boze....czy konieczne jest CV i czy mozna napisac falszywe CV....ludzie na jakim swiecie Wy zyjecie?? :o


  • 0

#7 kjkj

kjkj

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 74 postów

Napisano 29 wrzesień 2016 - 16:21

Nie wszyscy mają taką samą wiedzę w danym temacie. Dlatego pytają bardziej doświadczonych B) .


  • 0

#8 Lilith

Lilith

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 423 postów

Napisano 29 wrzesień 2016 - 16:27

To jest elementarna wiedza. Nie werze, ze ktos moze byc jej pozbawiony. Rozumem, ze ktos moze nie wiedzec co wpisac w CV, bo np nie ma doswiadczenia zawodowego itd. 


  • 0

#9 kjkj

kjkj

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 74 postów

Napisano 29 wrzesień 2016 - 16:48

No cóż, wiem, że istnieją osoby trochę mniej rozgarnięte w tej tematyce ode mnie. W armii USA podobno są nawet instrukcje jak założyć hełm na głowę. Więc, czemuż nie poinformować kogoś jak wygląda aplikowanie o legalną pracę?

 

Boguslogin pisze, że zamiast CV, wysyłał kilka zdań o sobie. A przecież taki sposób aplikowania może uniemożliwiać przetwarzanie danych osobowych. Więc kolejną zaletą CV, jest to, że umieszcza się w nim zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. Bez otrzymania takiej zgody, raczej trudno jest kogoś zatrudnić.


  • 0

#10 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 29 wrzesień 2016 - 17:00

No cóż, wiem, że istnieją osoby trochę mniej rozgarnięte w tej tematyce ode mnie.

 

Wybacz, ale w dobie Internetu to żaden problem, chyba że ktoś szuka problemu tam gdzie ich nie ma. Ta tematyka nie jest ani kosmicznie trudna, ani nie kłuje, wystarczy tylko nieco się przyłożyć. Takie tłumaczenia mnie nie przekonują i tyle.

 

Dla mniej ogarniętych:

http://profesjonalny...zawodowego.html

http://www.regioprac...lony-zyciorysow

 

Nie zapomnij o ważnej formułce na samym dole strony Twojego - Boguslogin CV:

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb rekrutacji, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2002 r. nr 101, poz. 926, ze zm.)".

 

Nie jest to takie trudne, jak się niektórym wydaje ... ;)


  • 1

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#11 Noname

Noname

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 41 postów

Napisano 29 wrzesień 2016 - 18:18

Jeszcze 2 pytania; 

 

1 -  czy CV może byc bez zdjęcia czy zdjęcie wymagane?

2 -  jak pracowałem gdzieś ale nie dostalem zadnego swiadectwa pracy, czy umieszczac to w cv?


Użytkownik Noname edytował ten post 29 wrzesień 2016 - 18:19

  • 0

#12 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 29 wrzesień 2016 - 19:29

ad.1. Kiedyś było wymagane foto, teraz już niekoniecznie.

ad.2. Myślisz o pracy na czarno? Możesz o tym enigmatycznie napomknąć w tzw. informacjach (doświadczeniach) dodatkowych. 


  • 0

#13 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 29 wrzesień 2016 - 19:30

Osobiście mam CV bez zdjęcia i zastanawiam się nad zmianą tego. Dlatego jednoznacznie nie odpowiem Ci na to pytanie, pozostanie bez odpowiedzi, ale za to z linkiem ;)

http://gazetapraca.p...e-dolaczyc.html

 

W przypadku drugiego pytania, trudno umieszczać coś w CV, na co brak papierka. Jeśli zyskałeś jakieś umiejętności można zamieścić to w dodatkowych umiejętnościach, np: obsługa kasy fiskalnej, umiejętność pracy w zespole, dbałość o profesjonalną obsługę klienta i tego typu wzmianki.


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#14 Golda

Golda

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 193 postów
  • Skąd:Pleszew

Napisano 29 wrzesień 2016 - 20:24

Hejka
W CV wpisuje sie nie tylko doswiadczenie zawodowe,
ale rowniez ukonczone szkoly i kursy jskie sie zaliczylo.
Jak juz pisalam w innym temacie jezeli pracodawca bedzie chcial kogos zatrudnic,
To brak doswiadczenia nie bedzie problemem.

Sama to ''przerabialam'' w ekspresowym tempie uczac sie regulaminow i obslugi maszyn.
W CV mialam tylko szkole srednia i jeden kurs, oraz kilka umiejetnosci,
z perspektywy czasu zupelnie nie potrzebnych w pracy.

Niestety po 2 latach okazalam sie ''za zdrowa''
i umowe na stale dostala pani z I grupa specjalna, a ja z II i ''zwykla'' dostalam kopa w d**

Pozdrawiam
Ewa
  • 0

Tak sobie wpadłam do Krainy Fantazji i robię za sekretarkę Lenny'ego i spółki :)
Mam nawet własną chmurkę za rogiem obłoku...


#15 Lilith

Lilith

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 423 postów

Napisano 30 wrzesień 2016 - 07:40

Czasem wyraznie jest napisane " CV ze zdjeciem" wtedy nie ma wyboru, chociaz uwazam, ze taka praktyka juz dawno powinna odejsc w niebyt. W UK np. bardzo zle patrza CV ze zdjeciem ( co na poczatku bylo dla mnie zaskoczeniem) i bardzo dobrze, bo powinny liczyc sie umiejetnosc, a nie wyglad. Wszystko tez zalezy od rodzaju pracy. Jesli mamy pracowac z ludzmi, przy obsludze klienta, to jednak powinnismy jakos wygladac i dobra prezencja moze byc jednym z wymogow.


Użytkownik Lilith edytował ten post 30 wrzesień 2016 - 07:42

  • 0

#16 Noname

Noname

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 41 postów

Napisano 30 wrzesień 2016 - 09:22

ad.1. Kiedyś było wymagane foto, teraz już niekoniecznie.

ad.2. Myślisz o pracy na czarno? Możesz o tym enigmatycznie napomknąć w tzw. informacjach (doświadczeniach) dodatkowych. 

Nie na czarno, praca w supermarkecie w okresie wakacyjnym, umowa zlecenie ale swiadectwa nie dostalem


  • 0

#17 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 30 wrzesień 2016 - 13:26

Nie na czarno, praca w supermarkecie w okresie wakacyjnym, umowa zlecenie ale świadectwa nie dostałem

 

To spokojnie możesz wpisać i zaznaczyć, że to umowa-zlecenie. Świadectwa nie dostaniesz, bo do umów-zleceń ono nie przysługuje. Ale możesz postarać się o zaświadczenie potwierdzające zatrudnienie od pracodawcy. Takie zaświadczenie powinno zawierać: informacje o długości trwania umowy zlecenia, wysokość wynagrodzenia, opłacane składki na ubezpieczenie społeczne i podatku dochodowym.

http://www.twoja-fir...two-pracy.html

http://serwisy.gazet...e-zlecenie.html


  • 0

#18 Noname

Noname

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 41 postów

Napisano 03 październik 2016 - 13:45

Jeszcze jedno pytanie czy w CV musze umieszczać to że mam umiarkowany stopień niepełnosprawności czy tylko do cv wystarczy ksero orzeczenia?


  • 0

#19 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 03 październik 2016 - 14:09

Tylko informacja o niepełnosprawności w grupie informacji "Pozostałe/dodatkowe informacje". Jakiekolwiek skany dokumentów odpadają. Przeczytaj sobie chociażby ten wątek http://www.ipon.pl/f...kan +orzeczenia. Oryginały czy kopie dokumentów do wglądu podczas rozmowy kwalifikacyjnej.


  • 0

#20 Noname

Noname

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 41 postów

Napisano 03 październik 2016 - 14:22

Tylko informacja o niepełnosprawności w grupie informacji "Pozostałe/dodatkowe informacje". Jakiekolwiek skany dokumentów odpadają. Przeczytaj sobie chociażby ten wątek http://www.ipon.pl/f...kan +orzeczenia. Oryginały czy kopie dokumentów do wglądu podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

 

Ok dziekuje za odpowiedź, zrobilem cv, bo w internecie jest tego przykladow mnostwo, ale jestem troche ciekawy czy w cv podawac pelne dane tzn imie i nazwisko obowiazkowe, ale chodzi mi oto czy dokladny adres podawac , bo widzialem w internecie ze niektore cv maja tylko miejsce zamieszkania np. miasto, a nie dokladny adres ulice, nr domu, gdyz podejrzane firmy moglyby to jakos wykorzystac?

Pytam bo jestem zielony w tych sprawach nigdy nie pracowalem w  zakladzie pracy chronionej?


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych