Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

turnus rehabilitacyjny z pokojem jednoosobowym

turnus rehabilitacja szukam pokój jednoosobowy

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Izdeb

Izdeb

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 11 luty 2016 - 09:12

Witam.

Czy ktoś z Was zna może jakiś ośrodek prowadzący turnusy rehabilitacyjne dla dorosłych, który posiada pokoje jednoosobowe przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach?

Wszystkie ośrodki, do których dotąd pisałem posiadają jedynie przystosowane pokoje dwuosobowe, więc musiałbym jechać albo z kimś, lub mieszkać z innym uczestnikiem turnusu.

 

Pozdrawiam :)


  • 0
I've Become so numb I can't feel you there
Become so tired So much more aware
I'm becoming this All I want to do
Is be more like me And be less like you

#2 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 11 luty 2016 - 11:50

Witaj.

Nie jest to proste zadanie, bo najczęściej ośrodki życzą sobie dopłat do pokoju dwuosobowego, jak w tym wypadku:

http://www.anastazja...habilitacja.php

Wówczas udostępniają taki pokój, jako jednoosobowy.

 

Z przystosowaniem też bywa różnie. Trudno znaleźć na stronach internetowych, ile dokładnie mają pokoi przystosowanych i na dany moment dostępnych. Najczęściej na takich turnusach nastawieni są na integrację od podstaw, czyli dzielenie pokoju jeszcze z kimś. Pozostają Ci dwa wyjścia. Pierwsze to dopłata, co jest mało ekonomiczne, bo wydatków w końcu nie brakuje lub drugie - pogodzenie się z faktem obcego towarzysza/-szki w pokoju. Ewentualnie pojechanie razem z kimś na wspólny turnus rehabilitacyjny. Nie poddawaj się tak łatwo i kombinuj, ile się da, jeśli tylko masz na to czas :)


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#3 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 11 luty 2016 - 13:09

Pytanie ciekawe, bo i ja, jeśli nie jechałabym z kimś, kogo znam, to raczej wolałabym nie być skazana na towarzystwo kogoś, kto np. chrapie, bo mam bardzo lekki sen.

Zwykle jeździłam na turnusy z córką, która na szczęście nie chrapie :D albo trafiałam na osoby, które spały spokojnie. - Jednak, gdy leżałam w szpitalach, to nierzadko byłam jak zombie, bo w nocy nie mogłam zmrużyć oka, z powodu chrapiących sąsiadek  :s


  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#4 Gość_szarotka_*

Gość_szarotka_*
  • Gość

Napisano 15 luty 2016 - 11:53

A jaki region polski Cię interesuje?


  • 0

#5 asia_86

asia_86

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 128 postów

Napisano 15 luty 2016 - 20:09

Izdeb- nie spotkałam się z przystosowanymi pojedynczymi pokojami. A i w takim pewnie byłoby ciasno...A dwójki są czasem z opcją pokój typu studio czyli 2 osoby mają 2 pokoje i wspólną łazienkę..
  • 0

#6 moniczka_32

moniczka_32

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 91 postów

Napisano 08 marzec 2017 - 00:17

Ja zawsze dopłacam do jedynki i mam spokój.... A jedynka wcale nie przeszkadza w integracji, no chyba że jakieś wyjątkowo aspołeczne osoby przesiedzą cały turnus w pokoju...
  • 0



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: turnus, rehabilitacja, szukam, pokój jednoosobowy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych