Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

PFRON pytanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gupik

Gupik

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 157 postów
  • Skąd:Białystok

Napisano 26 lipiec 2015 - 21:20

Czy obecnie pfron ma jakikolwiek program, który umożliwia zakup komputera & laptopa ??


  • 0

#2 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 27 lipiec 2015 - 17:35

W tym roku niestety nie. Podaję stronę PFRON, gdzie są wyszczególnione dofinansowania na rok 2015.

http://www.pfron.org...al/976,dok.html


  • 1

#3 Baphomet

Baphomet

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisano 29 lipiec 2015 - 10:23

Wiem, że to nie to samo co nowy sprzęt ze sklepu, ale w przypadku gdy potrzebujesz komputera, a nie dysponujesz większą kwotą pieniędzy, pomyśl o sprzęcie poleasingowym. Za stosunkowo nieduże pieniądze możesz kupić sprawny komputer stacjonarny lub laptop.
Kiedy zakładałem firmę i potrzebowałem kilku komputerów, skorzystałem właśnie z tej możliwości.


  • 3
Odpłać ciosem za cios, pogardą za pogardę, przekleństwem za przekleństwo - mając w tym swój spory udział! Oko za oko, ząb za ząb, zawsze po czterokroć, po stokroć! Stań się Postrachem dla swojego przeciwnika i jeżeli wejdzie ci w drogę posiądzie dodatkową mądrość, aby przemyśleć swoje posunięcie.

#4 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 29 lipiec 2015 - 11:14

Wiem, że to nie to samo co nowy sprzęt ze sklepu, ale w przypadku gdy potrzebujesz komputera, a nie dysponujesz większą kwotą pieniędzy, pomyśl o sprzęcie poleasingowym. Za stosunkowo nieduże pieniądze możesz kupić sprawny komputer stacjonarny lub laptop.

 

Jest to jakieś obejście problemu, pod warunkiem, że masz troszkę więcej własnej gotówki i jesteś w stanie pójść ze sobą samym na kompromis co do osiągów sprzętu (by grać w najnowsze gry).


  • 0

#5 blackgosiak86

blackgosiak86

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 33 postów

Napisano 29 lipiec 2015 - 16:38

Hej

 

Mam pytanie - jestem w trochę do tyłu jeśli chodzi o tematy z PFRON. Czy nadal można starać się o dofinansowanie do sprzętu komputerowego?


  • 0

#6 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 655 postów

Napisano 29 lipiec 2015 - 16:48

http://www.ipon.pl/f...er/#entry215544

 

 

 

Połączyłem wątki

Admin


  • 1

... największym wrogiem wolnego człowieka jest system ...


#7 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3580 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 29 lipiec 2015 - 17:42

troszkę więcej własnej gotówki i jesteś w stanie pójść ze sobą samym na kompromis co do osiągów sprzętu (by grać w najnowsze gry).

 

Jak napisał kolega wyżej, przyzwoity poleasingowy komputer do internetu i do pracy można dostać już za w miarę nieduże pieniądze. Ale jeżeli ktoś potrzebuje kombajnu który uciągnie Wiedźmina czy najnowsze GTA, to wtedy problem jest zerojedynkowy: masz kasę, kupujesz i grasz. Nie masz kasy, nie kupujesz i nie grasz.

Ostatecznie granie w najnowsze gry, nie należy do rudymentarnych potrzeb...


  • 1

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#8 Gupik

Gupik

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 157 postów
  • Skąd:Białystok

Napisano 30 lipiec 2015 - 21:08

przedwczoraj napisałem malla do lokalnego oddziału PFRON,u [ Białystok ] i w odpowiedzieli mi że nie prowadzą programu dofinansowana komputera , a w tej sprawie należy dowiadywać w lokalnym MOPR,ze [ Miasto ] lub PCPR,rze [ Powiat ] , więc wsiadłem w autobus i podjechałem do swojego lokalnego MOPR,u że się dowiedzieć coś więcej w tej sprawie , i dowiedziałem się że faktycznie jest możliwość złożenia wniosku na dofinansowanie do kupna laptopa a co do laptopa to jestem zainteresowany tym Dell,em [ http://www.x-kom.pl/...500-dvd-rw.html ]

ps. osoba obsługująca te dofinansowania poinformowała że razem z wybranym laptopem muszę kupić także np. mysz z odwróconą kulką [ trackball ] , bo bez tego nie przyznają dofinansowania , na moje zapytanie czy to jest naprawdę konieczne dostałem info że takie jest zarządzenie prezydenta miasta Białegostoku :|

czy ktoś z was miał podobny przypadek narzucania zakupu mało potrzebnej rzeczy ??
  • 0

#9 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 31 lipiec 2015 - 00:22

ps. osoba obsługująca te dofinansowania poinformowała że razem z wybranym laptopem muszę kupić także np. mysz z odwróconą kulką [ trackball ] , bo bez tego nie przyznają dofinansowania , na moje zapytanie czy to jest naprawdę konieczne dostałem info że takie jest zarządzenie prezydenta miasta Białegostoku :|

czy ktoś z was miał podobny przypadek narzucania zakupu mało potrzebnej rzeczy ??

 

W załączniku Nr 2 do Zarządzenia Prezydenta Białegostoku http://mopr.bialysto...atalog_niep.pdf punkt 3 (dla innych ON) podpunkty c i d brzmią: 

c) zakup zestawu komputerowego stacjonarnego lub przenośnego wraz z drukarką i specjalistycznym oprogramowaniem lub specjalistycznym oprzyrządowaniem odpowiednim do potrzeb wynikających z niepełnosprawności dzieciom do 16 roku życia, młodzieży uczącej się do 26 roku życia bez względu na stopień niepełnosprawności oraz osobom w wieku aktywności zawodowej z orzeczonym znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności,
d) zakup zestawu komputerowego stacjonarnego lub przenośnego wraz z drukarką dzieciom i młodzieży do 18 roku życia oraz osobom w wieku aktywności zawodowej poruszającym się na wózkach inwalidzkich. 
 
Jeśli jest takie zarządzenie i osoba zajmująca się wnioskami podchodzi do tego rygorystycznie, to chcąc skorzystać z dofinansowania będziesz musiał niestety sprawić sobie trackballa.

  • 1

#10 Gupik

Gupik

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 157 postów
  • Skąd:Białystok

Napisano 01 sierpień 2015 - 20:27

a czy z prośbą o pomoc w kupnie laptopa można zwrócić się do którejś z fundacji ??
  • 0

#11 Baphomet

Baphomet

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisano 03 sierpień 2015 - 05:39

Możesz. To czy taką pomoc otrzymasz, to już odrębna sprawa.
  • 0
Odpłać ciosem za cios, pogardą za pogardę, przekleństwem za przekleństwo - mając w tym swój spory udział! Oko za oko, ząb za ząb, zawsze po czterokroć, po stokroć! Stań się Postrachem dla swojego przeciwnika i jeżeli wejdzie ci w drogę posiądzie dodatkową mądrość, aby przemyśleć swoje posunięcie.

#12 Gupik

Gupik

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 157 postów
  • Skąd:Białystok

Napisano 20 wrzesień 2015 - 11:17

We czwartek jeździłem do MOPR,u żeby złożyć wniosek na dofinansowanie na Laptopa + drukarkę , we wniosku napisałem że posiadam 12-sto letni komputer , kobieta która tam pracuje nakazała napisać jakies uzasadnienie , co się dzieje z komputerem oraz przynieść do okazania umowę na internet + ostatni rachunek , czy to jest normalnie ?? , czy ktoś z was miał z nimi takie cyrki ??


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych