Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

nowa wersja gry taboo

gra słówka opis taboo tabu

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
125 odpowiedzi w tym temacie

#41 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 10 lipiec 2015 - 18:32

Szantaż: Zakład między dwojgiem ludzi o silnym zabarwieniu emocjonalnym.

Kasiu, a słowo dla następnego gracza?? Chyba zapomniałaś, bo przecież gry nie kończymy, prawda?! :)
Dla następnego gracza:

 

Słowo: INTERNET

 

Do opisu NIE MOŻNA użyć wyrazów: strony internetowe, linki, przeglądarka, przeglądanie, buszowanie, login, hasło, tagi, zapory, antywirus, użytkownik.


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#42 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1414 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 11 lipiec 2015 - 10:46

Nie zapomniałam nie miałam głowy do następnego wyrazu za co przepraszam,dziś chciałam uzupełnić. A gry nie kończymy bo jest chyba najlepszą ze wszystkich tutaj.

 

Mój opis internetu: Nieograniczona (w wolnej Europie) wirtualna przestrzeń służąca wyszukiwaniu wszelkich informacji zarówno tych poważnych jak i takich,które pozwalają nam się zrelaksować.

 

Dla następnego gracza: Radio

 

Do opisu nie można użyć: tranzystor, odbiornik,radionadajnik,urządzenie,rozgłośnia.


  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#43 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 12 lipiec 2015 - 02:50

Mój opis radia:

Za wynalazcę uważa się powszechnie Guglielmo Marconiego który rozpoczął doświadczenia z przesyłaniem i odbiorem fal elektromagnetycznych.Jednak sąd przyznał patent w 1943 r Tesli. Rozprawa rozstrzygnęła się po śmierci wynalazcy, przez co powszechnie za twórcę uznaje się Marconiego, mimo iż przyznał się on do wykorzystania wcześniejszych prac Tesli w stworzeniu tego tak popularnego środka masowego przekazu. Obecnie jest nieocenione w słuchaniu różnych audycji, muzyki, wiadomości, po mimo konkurencyjnej telewizji.

Można go słuchać ogólnie i samemu mając słuchawki w uszach.

 

Dla następnego gracza:

słowo: GOSPODYNI

 

Do opisu nie można użyć wyrazów: kobieta, organizator, wieś, kuchnia.

 

P.S. Przepraszam jeśli coś nie tak, to mój debiut :)


Użytkownik michalina edytował ten post 12 lipiec 2015 - 02:58

  • 0

#44 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 12 lipiec 2015 - 04:24

Mój opis gospodyni:
Najszybciej można powiedzieć, że to połówka domowego stadła (żona) trzymająca w ryzach dom bądź gospodarstwo. Innymi, dość często spotykanymi określeniami są także połowica, pani domu, kura domowa. Zawodowo nie musi pracować, bo tym zajmuje się mąż. (To on ma na głowie zarobić na dom, na żonę i na dzieci). Natomiast jej zadaniem jest zajmowanie się obowiązkami typowo domowymi jak: gotowanie, sprzątanie, pranie, prasowanie, wychowanie dzieci, itp. Z racji domowych zajęć może sobie pozwolić na swobodniejszy ubiór i delikatniejszy makijaż.  
Istnieją też agencje oferujących pracę dla gosposi.
Trafić na kandydatkę na żonę biegłą w zajęciach domowych, to jak trafić 6 w lotto :D

Dla następnego gracza:
słowo: KAWA

Do opisu NIE MOŻNA użyć wyrazów: napój, czarna, biała, inka, zbożowa, używka


  • 1

#45 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1414 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 12 lipiec 2015 - 12:02

Kuba nie dziwie się że pijesz kawę o 5.24 :) Pozdrawiam :)

 

Kawa: uczta dla zmysłów szczególnie dla węchu dzięki swojemu niepowtarzalnemu aromatowi.Pita aby pobudzić nasz umysł i ciało.

 

Dla następnego gracza: Korale

 

Nie można użyć wyrazów: ozdoba,biżuteria,łańcuszek,szyja,kobieta.


  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#46 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 12 lipiec 2015 - 16:16

Kuba nie dziwie się że pijesz kawę o 5.24 

 

Raczej zbyt późnym popołudniem i potem kłopotliwym zaśnięciem ;)

 

Mój opis korali: Element upiększający strój, zwłaszcza regionalny. Jest to nic innego jak szkielet wapienny morskich organizmów zamieszkujących ciepłe akweny. Duża ich grupa tworzy rafy, atole i ławice. Jubilerzy tworzą z nich naszyjniki, bransoletki, rzeźby i inne przedmioty artystyczne. Formowane są na kształty m.in. obłe, kuliste. Najbardziej pożądany ich kolor to czerwień, ale są też białe, różowe i białe w różowe plamki.

Dla następnego gracza
Słowo: GITARA

Do opisu NIE MOŻNA użyć wyrazów: instrument, elektryczna, klasyczna, hawajska, wiosło, pagaj, struny


  • 2

#47 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 12 lipiec 2015 - 18:46

Mój opis gitara:

 

Ustrojstwo to ma pudło rezonansowe i odpowiednie żyłki które ma decydujący wpływ na jej  brzmienie. Bez tego atrybutu trudno sobie wyobrazić niegdysiejszych trubadurów.  W obecnych czasach  dzięki niej, powstają wspaniałe dzieła muzyczne, które mają już swoje miejsce w historii muzyki tradycyjnej i nowoczesnej.
Najbardziej znani z tego atrybutu to: Jimi Hendrix, Carlos Santana ,  Slash ,  Mark Knopfler.

 

Dla następnego gracza

słowo : MŁYN

 

Do opisu NIE MOŻNA użyć wyrazów: budynek, ziarna, zboże, mąka.

 

 


  • 1

#48 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 12 lipiec 2015 - 20:29

Mój opis:

Na początku był cep. :D  Potem protoplastą urządzenia do rozdrabniania na większą skalę, był tzw. maneż inaczej kierat, do którego za pomocą różnych przekładni podłączone były żarna, a siłą napędową był chodzący koń w kółko. Następnie wpadnięto na pomysł, aby te żarna umieścić w zadaszonym obiekcie i za pomocą rozbudowanych mechanizmów przekładniowych do napędu wykorzystać wirnik napędzany siłą wiatru, spiętrzoną siłę wody lejącą się na duże koło wodne czy dziś silniki elektryczne.
W mniejszym rozmiarze, to coś ;)  mieli kawę, przyprawy. W większym, mieli rośliny wysiane przez rolnika - pszenicę, żyto, na pył używany potem do pieczenia chleba, bądź do sporządzania różnych pasz dla zwierząt w gospodarstwie. Zazwyczaj mieści się w dłoni, bądź ma formę niewielkiego pudełka z korbką. Te do kawy - napędzane są silniczkiem elektrycznym.
Te większych rozmiarów, szczególnie ze skrzydłami, mają też swoją zamienną nazwę wiatraka. W swoim klasycznym kształcie można je podziwiać i oglądać w Holandii, choć rozsiane były po całej Europie. To z nimi walczył Don Kichot na kartach powieści Cervantesa.  
To również kłopot, zamęt, zamieszanie, zawirowanie, totalny brak czasu na wykonanie zaplanowanych  czynności - jednym słowem dom wariatów ;)

Dla następnego gracza:
Słowo: KOGEL-MOGEL

Do opisu NIE MOŻNA użyć wyrazów: jajko, cukier, łyżeczka, kubek, kakao, białka, polski film, komedia, bałagan, misz-masz, nieład...


  • 1

#49 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1414 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 13 lipiec 2015 - 09:33

Kogel-mogel robią sobie ludzie w życiu.Ubite żółtka z dużą ilością sacharozy w postaci kuchennej to jego spożywcza postać.Niektórzy dodają go do kawy co tworzy przesadnie słodką piankę w postaci ulipku.

 

Dla następnego gracza: Kartka

 

Do opisu nie można użyć wyrazów Kratka,linia,karta,papier,biała przestrzeń do zapisania.


  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#50 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 13 lipiec 2015 - 09:42

Kogel-mogel robią sobie ludzie w życiu.

Nie wolno używać hasła do jego własnego opisu. Na tym ma polegać ta cała trudność :)

 

Mój opis kartki:

Często ludzie chcieliby mieć ją czystą w życiu. Potocznie zwana arkuszem, bywa częścią książki, gazety, czasopisma, zeszytu lub notesu. Może być wykonana z pergaminu, welinu lub papirusu. Dostępna we wszelakich wersjach kolorystycznych, a nawet zapachowych. Używana w wielu obszarach przemysłu, handlu i biurokracji. Najpopularniejsze to z pewnością pocztowa i świąteczna.

 

Dla następnego gracza:
słowo: DŻEM

Do opisu NIE MOŻNA użyć wyrazów: przetwory, owoce, konfitury, żelfix, polski zespół, teksty piosenek, teledysk, koncert, wokalista, Rysiek Riedel, Blues, Skazany na bluesa, film.


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#51 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 13 lipiec 2015 - 11:51

Mój opis:
Krajowy boysband grający charakterystyczną muzykę, mający wiele fanów i którego tragiczną historię przeniesiono na duży ekran.
Ale też marmolada do smarowania na kromce chleba bądź na gofrach.

Dla następnego gracza
słowo: GARNEK

Do opisu NIE MOŻNA użyć następujących wyrazów: rondel, kociołek, kuchnia, elektryczna, gazowa, gotowanie potraw, pichcenie, pitraszenie...  


  • 0

#52 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 13 lipiec 2015 - 14:11

Mój opis GARNEK;

 

Jak mówi przysłowie - przyganiał mu kocioł :)

 

 

Dla następnego gracza:

 

słowo OPONA - nie wolno używać słów: droga, felga, guma, samochód.

 

 

P.S Kociołek to nie kocioł  :rumieniec: Kuba, chyba mi to uznasz :D ?


Użytkownik michalina edytował ten post 13 lipiec 2015 - 14:25

  • 0

#53 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1414 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 13 lipiec 2015 - 15:08

Mój opis: kauczukowe koło dużych rozmiarów służące do pływania gdy brak dmuchanego lub jako hula hop pewnemu mężczyźnie.

 

Dla następnego gracza: Lód

 

Do opisu nie można użyć  deser,owoce,lód,kra,zimno szron.

 

Ps. Przepraszam za błąd w ostatnim opisie.


  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#54 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 13 lipiec 2015 - 16:02

Mój opis lodu: Może być gałkowy, kulisty, taflowy lub wisieć w postaci soplu. Idealnie pasuje do drinków w połączeniu ze słomką i parasolką. Szybko topnieje w słońcu. Przykuwa wzrok w postaci kryształków. Najsłodsza jest jego puszysta odmiana przyjemności -  mlekiem, wodą i dodatkami smakowymi płynąca (czekolada, karmel, wiórki, kolorowe kuleczki). Bywa też, że jesteśmy tak bardzo chłodni, jak on sam, ale są to swoiście skrajne przypadki. Piękni i nadal nie do końca odkryci są jego bracia - lodowce. Mityczny ich przedstawiciel to YETI - niezidentyfikowany gatunek zwierzęcia lub człowieka.

 

Dla następnego gracza: BALON

 

Do opisu NIE MOŻNA użyć następujących wyrazów: statek powietrzny, bezsilnikowy, powłoka, lekka tkanina, tworzywo sztuczne, powietrze, wzbicie się, gondola, kosz, guma do żucia.


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#55 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 13 lipiec 2015 - 19:15

P.S Kociołek to nie kocioł :rumieniec: Kuba, chyba mi to uznasz :D ?

 

Oczywiście :)

 

Mój opis:
Oj sporo znaczeń i zastosowań ma to słowo.
Dla dzieci do zabawy, ale także do dekorowania pomieszczenia na różne imprezy. Można z nimi biegać przyczepionymi do sznurka bądź je odbijać, ale takie specjalne, podłużne można skręcać w przeróżne kształty np. różnych zwierząt. Przy silnym dmuchaniu w niego bądź zbyt mocnego nadmuchania pęka. Mogą być wykonywane z materiałów naturalnych bądź syntetycznych.
Te wykonywane ze szkła - służą amatorom napojów wyskokowych, szczególnie jesienią, gdy wszelakiej maści owoce (szczególnie spady) służą do produkcji wina.
Aerostaty (taka mądra nazwa) mogą unosić się ku górze dzięki podgrzewaniu powierzchni ograniczonej mało ważącym materiałem w postaci kuli, bądź innym, fikuśnym kształtem. Zapewniają poruszanie się w różnych przestrzeniach atmosferycznych (np. na innych planetach) przy stosunkowo niewielkim zużyciu energii. Niezapomniany widok z ziemi, zwłaszcza po zmierzchu, kiedy zostanie uruchomiony specjalny palnik gazowy. Ich wadą jest to, że lecą zgodnie z kierunkiem wiejącego wiatru. Oprócz takich typowo sportowych (ach te zapierające dech widoki  z góry) spotykamy także specjalistyczne np. do pomiarów meteorologicznych, obserwacyjnych, zaporowych czy lotów stratosferycznych - patrz Felix Baumgartner.         
Szczególnym rodzajem aerostatów są sterowce - są wyposażane w napęd, przez co łatwiejsze są w pilotażu i lecą tam, gdzie my chcemy. ;) Wnętrze jego czaszy jest wypełniane gazem lżejszym od atmosfery. Takim tragicznym przykładem jest sterowiec Hindenburg.
Schodząc ponownie na ziemię, to także nieprzyjemne określenie kobiecych piersi - Ale ma b... :D Również kogoś można w niego zrobić bądź nabić - inaczej mówiąc, można sobie z kogoś zadrwić lub zrobić kawał... Z kolei pompować go, to inaczej stopniować emocje, napięcie - kiedy a pęka jest wielki zawód.  
Kiedyś ten słodki przysmak kupowało się dla powiększania kolekcji różnych historyjek, szczególnie Disneya  a robione przy okazji bańki, pękające z hukiem i oblepiające pół twarzy, to miły przerywnik. 
 
Dla następnego gracza
słowo: ŻARÓWKA

Do opisu NIE MOŻNA użyć następujących wyrazów: lampa, świetlówka, halogen, Edison, szkło, żarnik


  • 2

#56 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 13 lipiec 2015 - 21:43

Na wstępie pragnę podziękować za aprobatę Kuby :)

 

No to mój opis: ŻARÓWKA

 

Wynalazek ten zrewolucjonizował świat.
Od zarania ludzie posługiwali się łuczywem, świecami by podczas pory, gdy nie było światła
dziennego funkcjonować a nie chodzić spać z kurami.
I właśnie ta rzecz sprawiła, że gdy skończył się dzień w pomieszczeniach (zazwyczaj na ścianie) jest taki pstryczek
za pomocą którego pod sufitem, czy też na biurkach, w salonach i izdebkach itp. było jasno. A nie było to już łuczywo, kaganek, lub świeca.

Jedynie gdy nie ma prądu wracamy do świec lub do latarek, gdzie też jest ta malutka rzecz która daje światło.

Jest też taki dowcip:
Jaki jest szczyt śmiechu? Odp: trzeba tak tę rzecz łaskotać aby się w elektrowni śmiali :hehe:

 

Dla następnego gracza:

LOKOMOTYWA

 

Do opisu nie można używać słów: parowóz, tory, dworzec, kolej, trakcja, wiersza Tuwima.

 


  • 1

#57 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 14 lipiec 2015 - 11:15

Mój opis:
To duże urządzenie mechaniczne napędzane różnymi silnikami - najpierw parowym, potem spalinowym, w końcu elektrycznym. Poruszają się po specjalnych ciągach komunikacyjnych złożonych z betonowych podkładów oraz metalowych szyn o znormalizowanych odległościach. Spotyka się także pociągi poruszające się na tzw. poduszce magnetycznej. Zazwyczaj jednak spotyka się szeroki rozstaw szyn, choć budowane były także i szlaki wąskotorowe. Powstawały tam, gdzie zwykły transport stawał się nieopłacalny bądź czasem niemożliwy. Przewożono np. buraki cukrowe do cukrowni, wywożono drewno z lasów, lub też wożono inne towary do obszarów słabiej zaludnionych. Dziś wiele z tych szlaków zostało polikwidowanych, a infrastruktura zdemontowana, bądź rozkradziona. Nieliczne odtwarza się robiąc z nich trasy turystyczne, a pociągi tam kursujące pieszczotliwie nazywa się ciuchciami.  
Jednak o tych parowych mówi się, że mają duszę. Nazywane są czasem imionami kobiet - najładniejsza z nich nazywana jest Piękną Heleną. W maju, w Wolsztynie jest nawet ich zlot:)     
Opiewana w różnych utworach - literackich i muzycznych - śpiewał o niej np. Perfect. Ale dla tych co nie znają gwary śląskiej, polecam pewien tekst znanego dzieciom (i nie tylko) autora - "...Już damfmaszyna stoi na glajzach..." Dość często można go usłyszeć w różnych kabaretowych wykonaniach.
W przenośni mówi się o nich, że bycie nią - to bycie symbolem postępu.  

Dla następnego gracza
słowo: WĘDKA

Do opisu NIE MOŻNA używać słów: łowić, kij, patyk, kijaszek, teleskop, spinning, haczyk...


  • 1

#58 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 14 lipiec 2015 - 13:18

No nie mogę się powstrzymać od brawo.gif dla Kuby.

Zapraszam innych do zabawy, bo ta gra pozwala wzbogacić zasób słów i poszerza wyobraźnię. Obecnie robię sobie tygodniową przerwę.

Pozdrawiam :)


Użytkownik michalina edytował ten post 14 lipiec 2015 - 13:19

  • 1

#59 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 14 lipiec 2015 - 13:42

Popieram Cię Michasiu, Kuba normalnie wymiata swoimi opisami. Czyta się je z przyjemnością i zapartym tchem. W końcu dopieszcza je w każdym calu, brawoo!!! - Czarodzieju :) Kurka wodna, można dostać kompleksów, hihi. Żartuje i wytężam swoje, własne komórki mózgowe, choć to niekiedy bywa i trudne ...  :P :)

 

Mój opis:
Przyrząd do połowu ryb. Składa się z wędziska, żyłki, a na końcu z przynęty, która nęci w wodzie i tylko czeka na swoją ofiarę. Zakłada się, że pierwowzór powstał na Hawajach. Istnieje wiele rodzajów w zależności od stosowanej metody połowu. Hobbistycznie kochają ją mężczyźni. Wówczas wystarczy im już tylko łono natury, jeziorko, łódka i kompletna cisza. Z jej udziałem są organizowane mistrzostwa i turnieje. Dzięki niej kobieta ma, co robić w kuchni przy rozgrzanej patelni, a efekt końcowy jest chrupiący, miękki i rozpuszcza się w ustach  :D  :P W mowie potocznej warto ją dać zamiast ryby. Prekursorem tych słów jest Muhammad Yunus - banglijski ekonomista, laureat Pokojowej Nagrody Nobla w roku 2006, twórca Banku Grameen udzielającego mikro pożyczek umożliwiających wyjście z biedy.

 

Skończyły mi się pomysły ;) Idąc za ciosem....

Dla następnego gracza:
słowo: PATELNIA

Do opisu NIE MOŻNA używać słów: naczynie kuchenne, kuchnia, smażyć, piec, dusić, olej, ryba, teflon, tefal, ceramiczna, okrągła, płaska, ciężka, rozgrzana, ze stali, miedziana, aluminium, dostać po głowie, (nie radzę, ale i tak bywa w życiu ... :P ...).


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#60 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 14 lipiec 2015 - 15:00

Dziewczyny, Wy mnie tu nie bierzcie pod włos... I patelnią proszę mi tu nie grozić :P
Ale do meritum.

Mój opis:
Chyba najczęściej używana do przygotowania posiłków na ciepło. Ma charakterystyczny kształt, ale w europejskim wydaniu może się schować do takiego azjatyckiego woka (dość wysokiego) - specjalnie tłoczonego kawałka blachy, który najlepiej jest używać nad palnikiem gazowym. W nim praktycznie można przygotować cały obiad z mięsa, warzyw i charakterystycznych przypraw. Inną sprawą jest to, że chińszczyznę przygotowujemy w try migi :D
Również o niej myślimy leżąc na plaży i opalając się, wzdychamy jak to nam gorąco...   

 

Dla następnego gracza

słowo: MONITOR

 

Do opisu NIE MOŻNA użyć wyrazów: telewizor, odbiornik telewizyjny, ekran, odbiór tv, komputer, marynarka wojenna, szpital  


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych