Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

nowa wersja gry taboo

gra słówka opis taboo tabu

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
125 odpowiedzi w tym temacie

#21 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 04 lipiec 2015 - 10:32

Mój opis serwatki: Ciecz klarowna składająca się z laktozy, białka, tłuszczów, soli mineralnych i witamin. Idealna w połączeniu z zasmażanymi ziemniakami i mamy gotowy obiadu ;) Prawdziwa "królowa" serowarstwa  :P

 

Dla następnego gracza:

Słowo: Coca-Cola
 

Do opisu NIE MOŻNA użyć wyrazów: odrdzewiacz, napój gazowany, bąbelki, kostki lodu, drink, pragnienie ...


  • -1

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#22 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 04 lipiec 2015 - 12:36

Mój opis: Płynny symbol konsumpcyjnego kapitalistycznego systemu i najbardziej strzeżona tajemnica handlowa od końca XIX w. Wiadomo jednak, że w skład wchodzi woda sodowa i koncentrat z orzeszków coli.... Charakterystyczna butelka i logo.

 

Dla następnego gracza:

Słowo: SAMOCHÓD

 

Do opisu NIE MOŻNA użyć następujących wyrazów: auto, automobil, cztery kółka, limuzyna, osobówka, pojazd, pojazd dwuśladowy, wóz, wózek, gablota, konie mechaniczne


Użytkownik kuba edytował ten post 04 lipiec 2015 - 16:58

  • 1

#23 elagra

elagra

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 119 postów
  • Skąd:zachodniopomorskie

Napisano 04 lipiec 2015 - 21:17

Mój opis samochodu: maszyna służąca do przemieszczania się, napędzana benzyną lub gazem. Wyposażona w silnik i inne ustrojstwo ;) Osobę obsługującą wspomnianą maszynę nazywa się kierowcą.

 


Dla następnego gracza:

 

Słowo: KOSZULKA

 

Do opisu NIE MOŻNA użyć następujących wyrazów: T-shirt, krótki, rękawek, polo,


  • 0

"Kiedy przeskoczysz, to i wtedy nie mów hop. Zobacz najpierw w co wskoczyłeś." ~ Julian Tuwim


#24 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 05 lipiec 2015 - 02:40

spocony po całym dniu pracy mężczyzna pół nagi przewiesza ten skrawek materiału przez ramie.

Dla następnego gracza:

słowo: Pocałunek

Do opisu nie używamy:  usta,język,wargi,ciało,policzek,życzenia,,zauroczenie,miłość,bajer, oczy, urodziny,imieniny, euforia, czoło,nosek.,


  • 0

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#25 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 05 lipiec 2015 - 10:43

Mój opis: Emocjonalne wyrażenie uczuć szacunku, czułości, namiętności, zakochania i przywiązania do drugiej osoby.

 

Dla następnego gracza:

Słowo: DRZEWO

 

Do opisu NIE MOŻNA użyć następujących wyrazów: Drewno, zielone, liście, igły, choinka, starodrzew, park, las 


Użytkownik kuba edytował ten post 05 lipiec 2015 - 10:44

  • 0

#26 elagra

elagra

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 119 postów
  • Skąd:zachodniopomorskie

Napisano 05 lipiec 2015 - 21:25

Mój opis: z korzeniami, pniem i koroną. W upalne lato ludzie chętnie odpoczywają w jego cieniu. Najbardziej znane to brzoza, buk, dąb i kasztanowiec.


 

Dla następnego gracza:

Słowo: KORONA

 

Do opisu NIE MOŻNA użyć następujących wyrazów: złoto, kamienie, władca, król, królowa, nakrycie głowy, głowa,


  • 0

"Kiedy przeskoczysz, to i wtedy nie mów hop. Zobacz najpierw w co wskoczyłeś." ~ Julian Tuwim


#27 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 05 lipiec 2015 - 21:32

Mój opis: W celu uznania piękna kobiety i mężczyzny. Błyszczy na samym szczycie czoła, cieszy i budzi zazdrość w niejednej/niejednym konkurentce/konkurencie. Na Iponie, jeszcze jej nie przyznano nikomu, ale kto tam wie, co jeszcze może się wydarzyć ;)

 

 

Dla następnego gracza:

Słowo: IPON

 

Do opisu NIE MOŻNA użyć następujących wyrazów: portal, niepełnosprawni, użytkownicy, forum, randki, admini, moderatorzy, pisanie, dyskusja, zloty, spotkania, galeria, zdjęcia, prezes, władze, strona, popularność, status, znajomości, kontakty, bywalcy...


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#28 elagra

elagra

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 119 postów
  • Skąd:zachodniopomorskie

Napisano 05 lipiec 2015 - 21:49

Dla następnego gracza:

Słowo: IPON

 

Do opisu NIE MOŻNA użyć następujących wyrazów: portal, niepełnosprawni, użytkownicy, forum, randki, admini, moderatorzy, pisanie, dyskusja, zloty, spotkania, galeria, zdjęcia, prezes, władze, strona, popularność, status, znajomości, kontakty, bywalcy...

 

Sama proponowałam, żeby podawać więcej wyrazów, których nie można użyć, ale żeby aż tyle ;)

Musiałam wysilić mózgownicę :)

 

Mój opis: miejsce wirtualnych schadzek dedykowane wyjątkowym ludziom, przeznaczone m.in.. do wymiany doświadczeń, motywowania się nawzajem, pomocy, integracji. 

 

Dla następnego gracza:

Słowo: STÓŁ

 

Do opisu NIE MOŻNA użyć następujących wyrazów: mebel, nogi, blat, cztery, jadalnia, salon, posiłki,


  • 1

"Kiedy przeskoczysz, to i wtedy nie mów hop. Zobacz najpierw w co wskoczyłeś." ~ Julian Tuwim


#29 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 06 lipiec 2015 - 11:23

Sama proponowałam, żeby podawać więcej wyrazów, których nie można użyć, ale żeby aż tyle ;)
Musiałam wysilić mózgownicę :)

Bardzo Cię przepraszam, ale jakoś w tym jednym, konkretnym przypadku zwyczajnie popłynęłam możliwie, jak najdalej w wyobraźni  ;) Nie celowo, jedynie z automatu.
 

=========================================================================================
 

Mój opis stołu: Zawsze obecny przy wszelkich biesiadach, uginający się pod ciężarem jedzenia. Pięknieje przy obecności świeżo ściętych kwiatów z ogrodu.

 

Dla następnego gracza:

 

Słowo: SŁOŃCE

 

Do opisu NIE MOŻNA użyć następujących wyrazów: ciepło, upał, promienie, niebo, między chmurami, dzień, świt...

 

  • 1

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#30 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1412 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 06 lipiec 2015 - 17:15

Mój opis: Żółta kula obok księżyca,która najmocniej grzeje latem i zmienia nam kolor skóry na czekoladowy,

 

Dla następnego gracza: Banan

 

Do opisu nie mozna uzyc słów: skórka,smaczny,owoc,pożywny sycący.


  • 1
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#31 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 06 lipiec 2015 - 19:36

Mój opis: Wykonany ze zbrojonego plastiku, nadmuchiwany i zazwyczaj koloru żółtego ciągnięty za motorówką, zapewniający wczasowiczom niezapomnianych wrażeń....

 

Dla następnego gracza:  KRZESŁO

 

Do opisu NIE MOŻNA użyć następujących wyrazów: siedzenie, mebel, siedzisko, fotel, fotelik, ławka, miejsce 


  • 2

#32 elagra

elagra

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 119 postów
  • Skąd:zachodniopomorskie

Napisano 06 lipiec 2015 - 21:38

Mój opis: Z oparciem i czterema nogami, często w komplecie ze stołem.


 

Dla następnego gracza:

słowo: PERFUMY

 

Do opisu NIE MOŻNA użyć następujących wyrazów: dezodorant, zapach, kobieta, aerozol, fiolka,


Użytkownik elagra edytował ten post 06 lipiec 2015 - 21:39

  • 0

"Kiedy przeskoczysz, to i wtedy nie mów hop. Zobacz najpierw w co wskoczyłeś." ~ Julian Tuwim


#33 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 06 lipiec 2015 - 23:49

Mój opis: Kosmetyk stosowany przez obie płci mającym na celu nadanie przyjemnej woni naszemu ciału. Przebywanie w bliskiej odległości osoby stosującej zbyt małą jak i dużą dawkę tego pachnidła, może powodować specyficzną reakcję naszego organizmu - od wzbudzenia pożądania płci przeciwnej do wielkiego bólu głowy. ;)

Również i zwierzęta mają swoje ulubione pachnidła - szczególnie psy. By pozbyć się tej koszmarnej woni, kąpiel psa jest jedynym skutecznym rozwiązaniem. ;)

Dla następnego gracza:
słowo: SUKIENKA

Do opisu NIE MOŻNA użyć następujących wyrazów: kiecka, spódnica, suknia, sutanna, materiał, płótno, len, bawełna, elana,


Użytkownik kuba edytował ten post 06 lipiec 2015 - 23:51

  • 0

#34 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 07 lipiec 2015 - 10:49

Mój opis:

Nie przypomina worka na kartofle, choć niektórzy tak sądzą :P We wszystkich możliwych przypadkach przypisana płci żeńskiej, czyli kobiecie, choć wyjątki się zdarzają, jak wszędzie ;) Wszelkie fasony, kolory i ułożenia to jej żywioł. Najsłynniejsze jej wcielenie to z pewnością w wykonaniu Merlin Monroe. Zwiewnie podniesiona do góry ukazała jej zgrabne nogi. 

Dla następnego gracza:

 

słowo: KWIAT

Do opisu NIE MOŻNA użyć następujących wyrazów: roślina, ziemia, trawa, zieleń, listki, łodyga, kielich, zapach, wiązanka.


  • 1

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#35 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 08 lipiec 2015 - 14:36

Mój opis:
Zazwyczaj wręczane przy wszelakiej maści oficjalnych i nieoficjalnych uroczystościach. Ale też służą do dekoracji mieszkania w wazonach jako cięte oraz takie do posadzenia w doniczkach. Jest także synonimem czegoś najlepszego (najlepsi z najlepszych - np. młodzież, rycerze, kaskaderzy, itp.), wyższych sfer, elit.
Również ich nazwy służą do opisu cech charakteru lub postaw człowieka - np. narcyz, bluszcz.
Stały się także symbolem kontrkultury stworzonej przez hipisów mającej na celu dowieść, że jest alternatywą dla militarnych i ekonomicznych potęg. Dość często symbol ten wkładano w lufy sił porządkowych podczas antywojennych manifestacji.

Dla następnego gracza:
słowo: SKLEP

Do opisu NIE MOŻNA użyć następujących wyrazów: biznes, firma, obiekt handlowy, punkt handlowy, hipermarket, supermarket, sam, hala targowa, handel


  • 2

#36 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1412 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 08 lipiec 2015 - 16:58

Sklep: Zadaszona przestrzeń wypełniona przedmiotami których współcześni ludzie potrzebują by przeżyć a wręcz przetrwać ponieważ został stworzony po to aby człowiek już nie musiał polować choć właśnie tam można upolować rożne okazje.

 

Dla nastepnego gracza: Łazienka

 

Do opisu nie można użyć: Kapiel.prysznic,brodzik wanna relaks wilgoć,miejsce, pomieszczenie,król.


  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#37 elagra

elagra

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 119 postów
  • Skąd:zachodniopomorskie

Napisano 08 lipiec 2015 - 22:05

Mój opis łazienki: Ustronne miejsce w mieszkaniu lub domu. Mieści się w nim zazwyczaj emaliowany pojemnik, który wypełnia się wodą i wonnymi płynami, w celu umycia się i odprężenia. W tym swoistym pokoju zwykle znaleźć można także lustro, umywalkę 
lub pralkę.


 

Dla następnego gracza:

Słowo: OKULARY

 

Do opisu NIE MOŻNA użyć: oprawki, szkła, plusy, minusy, wada, wzrok,nos, Hilary,


Użytkownik elagra edytował ten post 08 lipiec 2015 - 22:06

  • 0

"Kiedy przeskoczysz, to i wtedy nie mów hop. Zobacz najpierw w co wskoczyłeś." ~ Julian Tuwim


#38 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 09 lipiec 2015 - 15:32

Mój opis okularów: Najzabawniejsze z nich to z pewnością binokle, które się przekręcają i spadają w najmniej odpowiednim momencie :P Są niezatopionym elementem dla osób z krótkowzrocznością i dalekowzrocznością. W sezonie letnim prawdziwą furorę robią przeciwsłoneczne. Zdarza się, że ludzie zakładają też "różowe", wówczas postrzeganie świata i ludzi staje się bardziej kolorowe i optymistyczne :)

 

Dla następnego gracza:

Słowo: OBRAZ

 

Do opisu NIE MOŻNA użyć: ściana, ramka, haczyk, tło, paleta, barwy, kolory, artysta, malarz, płótno, pejzaż, aukcje.

 

  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#39 zielonooka30

zielonooka30

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 48 postów

Napisano 09 lipiec 2015 - 19:47

Obraz ;)  :Kawałek najzwyklejszej szmaty umieszczonej pomiędzy czterema listewkami, zagruntowaniej, bądź nie, na której człowiek obdarzony talentem, za pomocą kawałka drewienka z przymocowaną na końcu kępką włosia np.kuny, oraz dowolnych farb, tworzy dzieło, majstersztyk, natomiast beztalencie- bohomaz, landszafcik, ramotę, koszmarek he he - tymczasem (podobno) o gustach się nie dyskutuje  :) .

 

Dla następnego (i)grającego  :D :

Słowo: SZANTAŻ

 

Do opisu NIE MOŻNA użyć słów:  grożenie, presja, pieniądze, okup, tajemnica,porachunki, spisek, kłamstwo, zdjęcia, zdrada, milczenie, kidnaper, porywacz, sekret, wyłudzanie ;)


  • 0

Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się :)


#40 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1412 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 10 lipiec 2015 - 17:26

Szantaż: Zakład między dwojgiem ludzi o silnym zabarwieniu emocjonalnym.


  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych