Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Jakie studia podyplomowe warto wybrać?! ...i nie tylko.

Studia podyplomowe Nauka Wybór

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 26 czerwiec 2015 - 14:08

Witajcie :)

Od jakieś czasu chodzi mi pewna myśl po głowie. Zastanawiam się nad rozpoczęciem studiów podyplomowych. W naszym rejonie (zachodniopomorskie) takich ofert jest multum, zachęcają przyszłych studentów wszelakimi zniżkami, byleby tylko wybrać ich uczelnię. Nie chce dokonać wyboru pod takim wpływem, nie mówiąc już o tym, że mętlik w mojej głowie narasta. Im dłużej o tym myślę, tym więcej mam wątpliwości. To, czy warto studiować to raczej dla mnie żaden dylemat, a odpowiedź oczywista i zawsze na TAK. Warto się uczyć przez całe życie, bo wiedzy nigdy za mało. Pytanie, które nurtuje to choćby takie, co warto studiować?? Jak nie pogubić się w natłoku informacji i dokonać właściwego wyboru??! Co Was samych zainteresowało i dlaczego??!

 

Rynek się zmienia, trendy też, a ja najzwyczajniej w świecie wyszłam już z tego obiegu. Czy ktoś mógłby mi coś doradzić?? Najlepiej opowiadając przy tym o własnych wyborach dotyczących studiów i nauki tej dalszej (z wcześniejszych lat), czy nawet obecnej. Czym się kierował i jak dzisiaj z perspektywy czasu ocenia swoje wybory w dziedzinie edukacji?! Własne przemyślenia i ocena na tyle, ile chcesz i możesz sobie pozwolić :)

Zapraszam do dyskusji.

Pozdrawiam, M.


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#2 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 26 czerwiec 2015 - 17:14

Podpowiedzieć owszem możemy, ale i tak decyzję podejmiesz sama, bo kto zna nas najlepiej jak nie my sami? ;)

Pytania na "dzień dobry";)  - czy aktualnie wykonywany zawód sprawia Ci przyjemność i dalsze studia mają być przydatne w dotychczasowej pracy zawodowej, czy masz już dosyć obecnego pracodawcy i chcesz zmienić sobie zawód o 180 stopni czy studia mają być tylko poszerzeniem Twojego jakiegoś hobby?

Pozdrawiam


  • 0

#3 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 26 czerwiec 2015 - 19:00

Kuba obecnie nie pracuje, więc warto spożytkować ten czas odpowiednio ;) Dotychczas pracowałam w administracji publicznej i czułam się prawie, jak ryba w wodzie. Hobby pomińmy, bo to nieosiągalne. Zmienić zawód zawsze można, bo jako humanista i co za tym idzie pedagog czuję niedosyt. Wspomniana decyzja pewnie jest tylko kwestią czasu i oczywiście namysłu.
Pozdrawiam, M.
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#4 tobi

tobi

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 26 czerwiec 2015 - 20:46

Dzisiaj z tymi studiami ciężko trafić. Zastanawiałem się nad wsps, ale trochę za daleko miałbym. Co do Twojego wyboru kierunku, zadaj sobie pytanie" "coś, co robię, ale czuję się przy tym szczęśliwa/y, co to jest?" :) Może w ten sposób znajdziesz ulubiony kierunek? Pozdrawiam


Użytkownik tobi edytował ten post 26 czerwiec 2015 - 20:47

  • 0

#5 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 29 czerwiec 2015 - 15:35

Skoro dobrze się czujesz w admiistracji to może zmierzaj tym tropem.


  • 1
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#6 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 29 czerwiec 2015 - 16:26

Skoro dobrze się czujesz w administracji to może zmierzaj tym tropem.

 

Dzięki :) Zgadzam się, że jest to jakieś wyjście i to nawet całkiem dobre. Przemyślę to na spokojnie i zobaczę, co da się zrobić.


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#7 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 29 czerwiec 2015 - 17:01

A masz w pobliżu coś takiego? Może jeszcze zarządzanie zasobami ludzkimi?


  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#8 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 29 czerwiec 2015 - 19:17

Milena, Dosyć fajne kierunki ma Zachodniopomorska Szkoła Biznesu. Moim zdaniem znalazłabys coś dla siebie..


  • 0

#9 AndzelikaS

AndzelikaS

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 27 lipiec 2015 - 10:44

Jeśli chodzi o podyplomkówę to rzeczywiście możliwości jest mnóstwo. Również miałam ból do głowy co mam wybrać, a też zaczynam w  tym roku :). Ostatecznie na prawie i administracji wybrałam prawo inwestycyjno-budowlane dla inzynierów na UTH w Warszawie, chociazby ze względu na to, że ma to związem z wykonywaną przeze mnie praca :). Ogólnie w stolicy są ogromne możliwości zarówno pod względem nauki jak i rozwijaniem się :).


  • 1

#10 Zuzanna12

Zuzanna12

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 19 sierpień 2015 - 18:31

mój kuzyn w tym roku kończył studia MBA w Szczecinie (http://studiamba.wsb...czecin/korzysci) i bardzo sobie chwali. Z tego co opowiadał jest tam bardzo fajna kadra i nauka jest skupiona bardziej na praktycznej stronie. Z tego co kojarzę Wyższa Szkoła Bankowa ma wiele innych kierunków studiów podyplomowych. 

Z obszaru 

obszar: Administracja i bezpieczeństwo są kierunki:

 
 
 

  • 0

#11 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 19 sierpień 2015 - 19:01

Dziękuję za infomację. Pozdrawiam, M.


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#12 AlicjaS

AlicjaS

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 15 marzec 2018 - 12:24

A co sądzicie o studiach podyplomowych on-line w CKP- Łódź ??

Ja planuje zrobić tam studia pedagogiczne, może są tu absolwenci po tej szkole?


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 15 marzec 2018 - 13:59
zamieniono na nieaktywny link.

  • 0

#13 Lucka

Lucka

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 02 sierpień 2021 - 13:34

Witajcie :)
Od jakieś czasu chodzi mi pewna myśl po głowie. Zastanawiam się nad rozpoczęciem studiów podyplomowych. W naszym rejonie (zachodniopomorskie) takich ofert jest multum, zachęcają przyszłych studentów wszelakimi zniżkami, byleby tylko wybrać ich uczelnię. Nie chce dokonać wyboru pod takim wpływem, nie mówiąc już o tym, że mętlik w mojej głowie narasta. Im dłużej o tym myślę, tym więcej mam wątpliwości. To, czy warto studiować to raczej dla mnie żaden dylemat, a odpowiedź oczywista i zawsze na TAK. Warto się uczyć przez całe życie, bo wiedzy nigdy za mało. Pytanie, które nurtuje to choćby takie, co warto studiować?? Jak nie pogubić się w natłoku informacji i dokonać właściwego wyboru??! Co Was samych zainteresowało i dlaczego??!

Rynek się zmienia, trendy też, a ja najzwyczajniej w świecie wyszłam już z tego obiegu. Czy ktoś mógłby mi coś doradzić?? Najlepiej opowiadając przy tym o własnych wyborach dotyczących studiów i nauki tej dalszej (z wcześniejszych lat), czy nawet obecnej. Czym się kierował i jak dzisiaj z perspektywy czasu ocenia swoje wybory w dziedzinie edukacji?! Własne przemyślenia i ocena na tyle, ile chcesz i możesz sobie pozwolić :)
Zapraszam do dyskusji.
Pozdrawiam, M.


Tak zgodzę się w 100%, że teraz uczelnie kuszą róznymi promocjami. Ja też długo szukałam odpowiedniej dla mnie Uczelni i wybór padł na wskz. Jestem naprawde zadowolona z przebiegu studiów jak i opieki nad studentami. Obsługa poprostu na medal :) Wybrałam kierunek administrację, prawo zarządzanie, bo chce podjąc pracę w budzetówce, zobaczymy co z tego wyjdzie, a nowej wiedzy nigdy mało :)


Użytkownik marder edytował ten post 02 sierpień 2021 - 16:59
oddzielono cytat od treści i powiększono czcionkę

  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych