Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Renta socjalna, a kredyt.

renta socjalna kredyt

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 nenoxer

nenoxer

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 07 czerwiec 2014 - 12:14

Witam czy jakiś bank jest gotów dać renciście socjalnemu kredyt w wys. 2 tysięcy? próbowałem w każdym większym banku.


  • 0

#2 Gość_Romek._*

Gość_Romek._*
  • Gość

Napisano 07 czerwiec 2014 - 13:33

A na jaki okres próbowałeś wziąć tę pożyczkę?


  • 0

#3 nenoxer

nenoxer

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 07 czerwiec 2014 - 14:19

Jak mówiłem, że socjalna to mówią, że nie można. A w Credit Agricole by dali tylko nie jestem w jakimś rejestrze czy coś.


  • 0

#4 Gość_Romek._*

Gość_Romek._*
  • Gość

Napisano 07 czerwiec 2014 - 16:03

Nie masz historii kredytowej,pewnie o to chodzi. Jeżeli renta przychodzi Ci na konto to może spróbuj w tym banku bo masz regularne wpływy to może by przyznali pożyczkę.A może warto zapytać w SKOK-u, próbowałeś?


  • 0

#5 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 08 czerwiec 2014 - 11:19

A w Santanderze próbowałeś? Ja nie miałam problemu nawet z czystą historią kredytową.


  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#6 nenoxer

nenoxer

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 08 czerwiec 2014 - 11:19

W swoim banku próbowałem, nie chcą dać. Próbowałem w skok stefczyka, nie dają. Jutro idę spytać do skok wesoła i skok kopernik.

 

 

W Santanderze nie próbowałem, ale próbowałem wziąć na raty i santander się nie zgodził, więc nie wiem czy dadzą kredyt.


Użytkownik nenoxer edytował ten post 08 czerwiec 2014 - 11:20

  • 0

#7 Gloria

Gloria

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 446 postów

Napisano 08 czerwiec 2014 - 15:59

W swoim banku próbowałem, nie chcą dać. Próbowałem w skok stefczyka, nie dają. Jutro idę spytać do skok wesoła i skok kopernik.

Powiedz im ze zlikwidujesz u nich konto i pojdziesz do innego banku ze swoimi pieniedzmi. Zapytaj w Sandanter czy dadza  kredyt jak otworzysz u nich konto.  


  • 0

#8 nenoxer

nenoxer

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 08 czerwiec 2014 - 16:30

Zapytam jutro.


  • 0

#9 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 08 czerwiec 2014 - 21:09

Ja w Santanderze i bez konta dostałam :)

Powodzenia!


  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#10 krzysiekn95

krzysiekn95

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 25 postów

Napisano 09 czerwiec 2014 - 04:50

Nie masz historii kredytowej,pewnie o to chodzi.

Ja też próbowałem wziąć coś na raty, a mam rentę przyznaną na okres 5 lat i ani w Santanderze, ani w Credit Agricole :dodgy: 

Nie rozumiem  tylko jednego: nie otrzymam kredytu, ponieważ nie mam historii kredytowej, to jak mam sobie ją wyrobić jeśli nie mogę dostać swojego pierwszego kredytu, bardzo nielogiczne.

Ciekawe czy dostałbym w BZ WBK?, bo właśnie tam posiadam konto


  • 0

#11 nenoxer

nenoxer

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 09 czerwiec 2014 - 07:18

Ja mam konto w wbk a nie dostałem kredytu. Mam nadzieję, że santander wypali mimo, że na raty nie dali. :)


  • 0

#12 Gloria

Gloria

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 446 postów

Napisano 09 czerwiec 2014 - 12:13

 

Nie rozumiem  tylko jednego: nie otrzymam kredytu, ponieważ nie mam historii kredytowej, to jak mam sobie ją wyrobić jeśli nie mogę dostać swojego pierwszego kredytu, bardzo nielogiczne.

 

To jest typowy paragraf 22, trzeba znalezc sposob zeby go przeskoczyc. Ubrac sie w ladny garnitur i pewnosc siebie i rozmawiac z bankiem jak klient a nie jak petent. 

Jeszcze jedna rzecz moge podpowiedziec: Mozna wziac ze soba bliskiego czlonka rodziny i powiedziec bankierowi, ze osoba chetnie podpisze pozyczke jako wspolplacacy ale wolalbys zrobic to sam wlasnie po to, zeby wybudowac sobie historie kredytowa. 

. Nie nalezy tylko korzystac z reklamujacych sie szybkich pozyczek i tego typu firm ktorych jest mnostwo bo to lichwiarze.

Kazdy bank ma inne kryteria i trzeba probowac w roznych, ale generalnie to usiadlabym z kims w swoim banku i dala im do zrozumienia grzecznie, ze obracaja moimi srodkami finansowymi, ktore moge powierzyc innemu bankowi, i poprosila o znalezienie rozwiazania na moja korzysc, wspominajac wlasnie o rozwinieciu historii kredytowej. Mozna zaczac ja budowac od bardzo niewielkiej pozyczki.


  • 0

#13 nenoxer

nenoxer

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 09 czerwiec 2014 - 13:30

Dostałem w Santanderze, ale kwotę o połowę mniejszą niż chciałem.


  • 0

#14 Gość_Karina_*

Gość_Karina_*
  • Gość

Napisano 09 czerwiec 2014 - 14:05

Aż dziwne, że cokowiek pożyczyli wszak renta socjalna przez większość banków w ogóle nie jest traktowana jako dochód jeśli chcemy wziąść kredyt/pożyczkę. Gratuluję szczęścia.


  • 0

#15 Gość_Romek._*

Gość_Romek._*
  • Gość

Napisano 09 czerwiec 2014 - 14:18

Dobre i to na początek. Spłacisz regularnie i będziesz bardziej wiarygodny,zawsze w BIK-u będzie widoczne,że miałeś i spłaciłeś.Może w przyszłości będziesz mógł liczyć na pożyczenie większej kwoty.


  • 0

#16 Gloria

Gloria

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 446 postów

Napisano 09 czerwiec 2014 - 15:58

Dostałem w Santanderze, ale kwotę o połowę mniejszą niż chciałem.

I to jest poczatek budowania sobie "historii kredytowej", tylko trzeba splacic w terminie, zeby miec dobry kredyt.


  • 0

#17 nenoxer

nenoxer

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 12 czerwiec 2014 - 11:11

Teraz w credit agricole powiedzieli, że jak spłacę pierwszą ratę swojego kredytu to powinienem dostać drugi tysiąc od nich.


  • 0

#18 ciiekawy

ciiekawy

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 287 postów

Napisano 14 czerwiec 2014 - 00:22

każda odmowa dania kredytu na rente socjalną to bzdura, wiele osób pracujących w bankach w ogóle nie zna tematu, może nawet nie wiedzą, że są takie renty,

 

zacznijmy od tego że każda renta jest wydawana na jakąś chorobę, jeśli na inne renty dają kredyt to na socjalną też mogą bez problemu, więc raczej nie patrzą na to, że skoro to na chorobę to umrze jak zaciągnie kredyt i nie spłaci,

 

jeden bank, a skoro jeden to pewnie większość tak ma, że daje kredyty od 380 zł, że wystarczy tyle renty i dadzą kredyt, no to socjalna wynosi więcej, więc gdyby odmówili można się najpierw zapytać od ilu zł udzielają kredytu, jak będzie to limit niższy a renta socjalna będzie wyższa od tego limitu to można się czepiać że dlaczego nie, a w ostateczności użyć agrumentu, że to dyskryminacja,

 

można napisać skargę do centrali na taki oddział banku i oddzielną skargę na takiego pracownika, pracownice że spełnia się wymogi, a nie chcą udzielić,

 

brak histori kredytu nie powinien być problemem, problemem może być negatywna historia kredytowa, ale jeśli jej nie ma w ogóle to nie mogą zakładać, że nie spłacisz kredytu bo nie masz histori kredytowej tylko muszą to rozpatrzyć na korzyść tak samo jak pozytywną historie kredytową, równie dobrze można by powiedzieć komuś kto chce kupić nóż do kuchni nie sprzedam ci noża bo kogoś zamordujesz, a skąd ta osoba ma wiedzieć czy zamordujesz czy pokroisz coś w kuchni, tak jak ze spłatą kredytu skąd ma wiedzieć czy spłacisz czy nie, nie ma dowodu na niespłacanie kredytu nie ma podstawy do negatywnej oceny,

 

no i po co mówić czy to jest renta socjalna czy inwalidzka czy jaka, renta to renta, ważne czy okresowo przyznana czy na stałe i w jakiej kwocie, to najważniejsze dla banku, a na co to renta to ich nie powinno interesować, bank to nie szpital i nie lekarz, żeby się z tego spowiadać, oni nie są od kwesti zdrowotnych,

 

warto też poprosić o odmowę udzielenia kredytu na piśmie z podpisem i pieczątką pracownika jeśli jesteście w oddziale z podaniem podowu dlaczego nie chcą udzielić kredytu, bez tego nie wychodźcie z banku, nie dajcie się zbyć, że nie wystawiają takich dokumentów ani inne bajeczki, jak nie wystawiają niech weźmie czystą kartkę A4 i niech napisze oświadczenie, że nieudzielono kredytu z podowu takiego, pieczątka, podpis, oczywiście u góry dokładny adres placówki i wasze dane czyli imie nazwisko, adres, pesel, tak samo jak imie i nazwisko pracownika banku, 

 

jeśli chcecie, żeby coś się zmieniło na lepsze to piszcie skargi do centrali jeśli odmawiają wam kredytów kiedy spełniacie warunki do udzielenia kredytu, skarga na konkretnego pracownika, czy pracownice dlatego warto znać imie i nazwisko pracownika banku z którym się rozmawia, adres oddziału banku i potem opisać sytuacje i wysłać skargi do centrali konkretnego banku, oni w centrali mogą nie wiedzieć jakich niekompetentnych pracowników mają w swoich oddziałach banku, w ten sposób możecie nawet pomóc bankom w ulepszaniu się kiedy od klientów będą wiedzieli jak się zachowują ich pracownicy,

 

podchodźcie do banków tak jak one do was podchodzą, banki wszystko chcą na papierze, wy też tego wymagajcie na papierze


Użytkownik ciiekawy edytował ten post 14 czerwiec 2014 - 00:36

  • 1

#19 moniczka_32

moniczka_32

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 91 postów

Napisano 30 marzec 2017 - 12:24

Ja swego czasu w Santanderze załatwiałam wzięcie laptopa na raty( w 2010 roku) i jakoś nie robili żadnych problemów...,a w banku pko bp chciałam mieć kredyt odnawialny to od razu rzekli że nie.... Trochę to bez sensu....skoro do udzielenia kredytu odnawialnego wystarczą regularne wpływy z tytułu rent...
  • 0

#20 Lilith

Lilith

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 423 postów

Napisano 31 marzec 2017 - 00:53

Karina czemu dziwne? Ja kilka lat temu w Credit Agricole (moj bank) dostalam bez problemu 4tys kredytu na rente socjalna wlasnie. 


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych