Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Renta, a staż

renta staz praca

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 fajna07

fajna07

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 24 styczeń 2014 - 20:20

Witam,
Mam takie pytanie czy moze ktos orientuje sie czy osoba pobierajaca rente socialna z zusu, posiadajaca stopien znaczny niepelnosprawnosci ( jestem osoba poruszajaca sie samodzielnie, po studiach) moze odrobic staz??? Pytam bo nie rejestruje sie w urzedzie pracy ale podobno sa jakies projekty DLA niepelnosprawnych w ramach ktorych mozna odrobic staz. I tu mam pytanko, czy ktos wie cos na ten temat? Moze ktos odrabial taki staz???
  • 0

#2 ula820

ula820

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 321 postów

Napisano 27 styczeń 2014 - 11:52

Zbyt blisko nie jestem zapoznana z tematem, ale radzę poszperać w necie.Są rózne staże dla ON, dla kobiet 50+ i dla absolwentów. Najlepiej jest skontaktować ze swoim PUP, czasami należy sobie samemu znależć pracodawcę, a za staż zaplaci PUP.Aby uzyskać takie informacje nie musisz być w PUP zarejestrowana, rejestracja jest konieczna tylko w przypadku odbywania stażu.


  • 0

#3 maskodka

maskodka

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 27 styczeń 2014 - 19:00

Witaj, oczywiście że możesz odrobić staż musisz tylko znaleść orgnizacje która ma taki projekt i spełnić wymogi reguraminu

 

Pamietaj że pobirasz rente Wiec nie uzyskaz statusu osoby bezrobotnej bo masz dochód ale możesz mieć status osoby poszukującej pracy

2. Można pobierać rente socjalną oraz pracować do 2.500 brutto limit

 

Srawdzone na wlasnym osobie

Nie wiem skąd jesteś ?

 Przkładowe organizacje mające staże

http://www.wiosna.or...rticle/2553.htm

--
Pozdrawiam

Wojtix
 


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 27 styczeń 2014 - 19:40
usunięto link do prywatnego bloga (regulamin).

  • 0

#4 fajna07

fajna07

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 29 styczeń 2014 - 13:23

Dziekuje za odpowiedzi. Napisalam take pytanko poniewaz dzwonilam do pup I powiedzano mi ze nie ma mozliwosci any osoba pobierajaca rente mogla isc na staz....pytalam rowniez czy moge isc na staz z projektu odpowiedziano mi ze nie I ze takich projektow nie ma...wiem ze sa dlatego zapytalam a niestety u mnie w pup widocznie pracuja ludzie niedoinformowani...patrzylam na ten projekt do ktorego Wojtix podales mi linka-dzieki, niestety ja jestem z Kielc I prawdopodobnie nie Bede mogla w him wziac udzialu, ale dzieki teraz juz przynajmniej wiem ze as talkie projekty I move staz odrobic (chodziaz pewnie w moim regionie bedzie to trudne).Pozdrawiam
  • 0

#5 maskodka

maskodka

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 30 styczeń 2014 - 12:16

Nie będzie łatwo ale napewno się uda w lutym marcu powinny być jakieś nabory szukaj.

czasem w regulaminie jest zapis 
są zarejestrowane w Urzędzie Pracy jako osoby bezrobotne,  lub są zarejestrowane w Urzędzie Pracy

 

wtedy zadźwoń do nich i zapytaj Czy osoba mająca Status osoby poszukującej pracy zaresrowa urzedzie może brać udział w pjekcie czasem jest zgoda rzatko ale sie zdarza

 

 

w Kielcach wiem że ralizowali staże

 

http://www.irp-funda...zanse/index.php Czy dalej beda nie wiem pytaj

 

Pozdrawiam

Wojtix


  • 0

#6 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 06 luty 2014 - 00:32

Szukaj staży w PCPR i innych organizacjach na rzecz ON. Sama składam papiery, gdzie tylko mogę. Jestem świeżo po kolejnym już stażu. Otrzymujesz wtedy rente i oczywiście wynagrodzenie.

Powodzenia!


  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#7 Gość_stokrotka87_*

Gość_stokrotka87_*
  • Gość

Napisano 08 luty 2014 - 17:24

Mam takie pytanie czy moze ktos orientuje sie czy osoba pobierajaca rente socialna z zusu, posiadajaca stopien znaczny niepelnosprawnosci ( jestem osoba poruszajaca sie samodzielnie, po studiach) moze odrobic staz??? 

Hej. Twój Urząd Pracy wprowadził Cię w błąd. Ja miałam tak samo. Mówili mi, że nie ma możliwości odbycia stażu. Też mam znaczny stopień niepełnosprawności i rentę socjalną. Wcale nie trzeba korzystać ze stażu w jakichś organizacjach - choć jak pisali moi poprzednicy też istnieje taka możliwość. Urzędnicy są niedoinformowani i nie znają się na naszych prawach. W ustawie na podstawie której bazuje PUP czyli tzw. ustawie o promocji i instytycjach rynku pracy jest napisane że ze stażu mogą korzystać osoby bezrobotne, ale istnieją przepisy szczególne czyli ustawa o rehabilitacji zawodowej i zatrudnianiu osób niepełnosprawnych której to treść artykułu 11 mówi, że osoba poszukująca pracy (czyli Ty) ma prawo korzystać z takich samych instrumentów rynku pracy  m.in stażu jak osoba bezrobotna. Zajrzyj do tych ustaw. Radzę wystosować oficjalne pismo do Urzędu Pracy i powołać się na art. 11 ustawy. Ja tak zrobiłam i pomogło :) Aha jeszcze jedno - finansowanie stażu. Dla osób niepełnosprawnych poszukujących pracy jest on finansowany ze środków Funduszu (czyli PFRON) Urząd Pracy sam je pozyskuje na staż dla Ciebie. W moim przypadku środki pieniężne szły jeszcze przez PCPR. Tak więc Twój Urząd Pracy się nie zna podobnie jak mój niestety;/ Powodzenia


  • 0

#8 raczek0676

raczek0676

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 63 postów

Napisano 08 luty 2014 - 20:48

hej przykre ale prawdziwe. Możesz i masz prawo zarejestrować się w PUP jako osoba poszukująca pracy. Wtedy należy Ci się staż ze środków PFRON. Radzę solidnie walczyć gdyż jeśli Te Panie W końcu przeczytają ustawę o rehabilitacji zawodowej i stwierdzą iż należy się Ci staż to znów zaczną informować iż nie mają pieniędzy co jest koleinym kłamstwem. Wiekszość środków z PFRON przewidzianych na staże dla osób niepełnosprawnych poszukujących pracy wraca pod koniec roku do PCPR. Powodzenia


  • 0



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: renta, staz, praca

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych