Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

3/4 etatu a dopłata z PFRON dla pracodawcy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kris26

Kris26

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 254 postów

Napisano 09 grudzień 2013 - 17:50

Witam,
sprawa pilna, to prosze o odpowiedz, bo ja się nie mogę w internecie doszukać odpowiedz.
Mam II grupę niepełnosprawności i pracodawca pobiera do mnie dopłatę z PFRON'u
Jednak jestem zatrudniony na 3/4 etatu, i teraz zasadnicze pytanie: ile pracodawca otrzymuje w takim wypadku za mnie dopłaty skoro jestem zatrudniony na 3/4 a nie na cały etat.
czy otrzymuje cała dopłatę tj 1600 zł ( mam umiarkowany stopień), czy proporcjonalnie mniej za nie cały etat.

sprawa dość pilna, to prosiłbym o odpowiedz kogoś w tym obeznanego...
Czy nie jest to różnica: 100% dopłaty, minus 25% = 3/4 etatu , czyli 75% ?


  • 0

#2 Slavco

Slavco

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 271 postów

Napisano 09 grudzień 2013 - 18:49

Hmm a skąd ty wziąłeś 1600 zł?

Dla II gr aktualne dofinansowania wynoszą 1500 lub 2100 w ZPCHR natomiast na wolnym rynku 1050 lub 1890. Pamiętaj że pracodawca może nie dostawać całej kwoty jeśli nie ponosi odpowiednio wysokich kosztów utrzymania pracownika lub nie spełnia szeregu innych warunków.

 

"Zgodnie z art. 26a ust. 6 ww. ustawy Fundusz wypłaca miesięczne dofinansowanie w wysokości proporcjonalnej do wymiaru czasu pracy pracownika."

 

http://www.pfron.org...nansowania.html


  • 1

#3 Kris26

Kris26

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 254 postów

Napisano 09 grudzień 2013 - 19:44

przepraszam, 1500 zł dostaje.

aktulanie na umowie o prace za 3/4 etatu dostaje na rekę 820 zł, ciekawy jestem ile pracodawca z dopąlty kasuje, pewnie z 300 zł. ( tyle mu zostaje) biorąc pod uwage że dostaje proporcjonalnie do tego, ile czasu pracuje...


  • 0

#4 ula820

ula820

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 321 postów

Napisano 10 grudzień 2013 - 13:38

Pracodawca może dostać 90% kosztów poniesionych na pracownika.Są to również podatki, skladki emerytalno-rentowe, oraz skladki zdrowotne. On wykazyje do PFRON ile na Ciebie wyłożył pieniędzy brutto, a oni mu mogą zwrócić nie więcej niż 90% tej sumy. Inaczej tego nie potrafię wytlumaczyć, a te 1500 złotych to jest kwota maksymalna przy dopłacie za pracownika na cały etat.


  • 1

#5 adania

adania

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 84 postów

Napisano 12 grudzień 2013 - 20:28

Kris , żle myślisz. Pracodawca nie ma prawa zabrać nawet złotówki z Twojego dofinansowania. Dostajesz napewno wynagrodzenie na konto.

Z tego co piszesz wynika,że Twoja pensja to 1600 zł brutto. Przy 1600 brutto PFRON dopłaca pracodawcy 1050 zł, pracodawca dopłaca do Ciebie 881,84 , ponieważ całkowity koszt Twojego zatrudnienia to dla pracodawcy kwota 1931,84.

Ty przy 3/4 etatu masz 75% tej kwoty, prosty rachunek matematyczny.

Zależy jeszcze gdzie jesteś zatrudniony, czy w ZPCHR,czy otwarty rynek pracy. Przy otwartym rynku pracy pracodawca otrzymuje niższe dofinansowanie niż ZPCHR.

Pracodawca musi prowadzić całą dokumentację kadrowo-płacową. To co przelewa Tobie na konto musi być zgodne z listą płac, a na tej podstawie występuje o częściową refundację Twojego wynagrodzenia. Musi się zgadzać, to co jest w dokumentach z przelewem na Twoje konto.

Tak, że reasumując pracodawca napewno nie zabiera 300 zł, tylko dopłaca do Ciebie 881,84 zł.


  • 1

#6 ula820

ula820

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 321 postów

Napisano 12 grudzień 2013 - 21:22

Super to wyłożyłeś, już lepiej się nie da. Brawo!


  • 0

#7 Kris26

Kris26

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 254 postów

Napisano 17 grudzień 2013 - 18:50

Okej, rozumiem i dziękuje za odpowiedz, szczególnie @adanie.

Wytłumaczcie mi jeszcze jedną rzecz; mam kolejna ofertę pracy, ale u normalnego pracodawcy prywatnego, ja w tym wypadku wygląda gdyby pracodawca ten, prowadzący jednoosobową DG i zatrudniający 2 osoby chcial wystąpić o dofinasowanie na mnie do PRFON, dostanie czy musi spełniać wymogi, np, byc zakładem pracy chronionej lub zatrudniać parę osób z ON?

 

Chętny by był na zatrudnienie, jednak chciałbym z pfronu wziąsc dofinansowanie. Da się tak?

Czy prywaciarz w ogóle nie ma szans?


Użytkownik Kris26 edytował ten post 17 grudzień 2013 - 18:51

  • 0

#8 adania

adania

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 84 postów

Napisano 17 grudzień 2013 - 19:02

Nie ma przeszkód aby zatrudnił Cię pracodawca z tzw. otwartego rynku pracy. Wiąże się to z tym, że musi prowadzić całą dokumentację kadrow-płacową / teczka akt osobowych, urlopy, karta ewidencji czasu pracy, co miesiąc sporządzić listę płac, wpłacać wynagrodzenie na Twoje konto/. Musi też co miesiąc po wypłacie wynagrodzenia złożyć wniosek do PFRON Warszawa o refundację Twojego wynagrodzenia. Jest z tym trochę pracy co miesiąc.

Może ponadto wystąpić o refundację wyposażenia Twojego stanowiska pracy / nie wiem na co chorujesz/.

Do końca marca obowiązują stare zasady przyznawania dofinansowania. Od 1.04.2014 wchodzą nowe zasady, o których ostatnio dużo się pisze i mówi.


  • 1

#9 Kris26

Kris26

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 254 postów

Napisano 18 grudzień 2013 - 10:04

Tak,wiem iż zmiany sa od przyszłego roku, najważniejsza z nich to obcięte dofiansowanie, akurat u mnie maks 1125 zł umiarkowany.

Ja ma orzeczeczenie ruchowe R05


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych