Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Za darmo do sanatorium?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 ankh

ankh

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 26 lipiec 2013 - 16:12

Słyszałam nie raz, że ktoś gdzieś pojechał  do sanatorium zupełnie za darmo.

 

Wiecie może jak to się załatwia?

 

Wiem że przez ZUS w ramach prewencji rentowej, ale od tych to z daleka.

 

 

Bo PFRON dofinansuje mi tylko 27 % sumy potrzebnej na wyjazd.

 

 Chcę bez opiekuna wyjechać, jak to załatwić, i gdzie czy trzeba im podać ośrodek czy wybierają?

 Co wiecie to piszcie. Dziękuję :)


  • 0
"Czyny za życia odbiją się echem w wieczności"
gen. Maximus

#2 hanick13

hanick13

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 26 lipiec 2013 - 17:13

Nie piszesz czy chodzi ci o:
1. pobyt rehabilitacyjny( z PFRON ) ,
2. pobyt "zwykły" ( oczywiście z zabiegami ) -  (z NFZ )  ,  czy też
3. pobyt w ramach rehabilitacji ogólnoustrojowej ( bezpośrednio załatwiany w sanatorium) .

W przypadku dwóch ostatnich możliwości masz POBYT DARMOWY  - poczytaj w LINKU  poniżej :) :
W przypadku 2 - miejsce pobytu wybiera NFZ ( oni cię kierują gdzie chcą ) 
W przypadku 3 - miejsce pobytu wybierasz sama, kierujesz się bezpośrednio do sanatorium mającego oddziały ORO .

http://www.ipon.pl/f...665-sanatorium/




 


Użytkownik hanick13 edytował ten post 26 lipiec 2013 - 17:18

  • 0

Niektórzy odrzucają marzenia bojąc się, że się one nie zrealizują albo co gorsze że staną się realne


#3 Marcella13

Marcella13

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 270 postów

Napisano 27 lipiec 2013 - 11:46

Pfron nie ma nic wspolnego z sanatoriami,ktorymi rządza nfz i zus.

Ale w budynkach sanatorium moga oferować turnusy rehabilitacyje, z dotacja pfron.

Piszesz, ze dostalas dofinansowanie z pfron.To znaczy ze mozesz jechac tylko na cos co sie nazywa"  turnus rehabilitacyjny".  Nie moze to byc cos pod tytulem " pobyt zdrowotny"  czy " turnus sanatoryjny"

 

Tak zupelnie za darmo, to a nie slyszalam. Chyba ze kto byl na jakims pobycie Caritas, to sie zgodzę..czasem najubozsi maja wszystko za darmo...Ale nie znam szczegolow.


  • 0

#4 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 27 lipiec 2013 - 18:32

A ja byłam teraz w maju zupełnie za darmo w Busku Zdroju sanatorium NIDA. Miałam skierowanie od lekarza rodzinnego do sanatorium.

Podobno jest jakaś ustawa że jeżeli choroba powstała przed 16 rokiem życia i jest niepełnosprawność w stopniu znacznym to do sanatorium się nie dopłaca.

Uiściłam tylko za telewizor, za pobyt już nie.

Ale to dotyczy tylko sanatorium z NFZ. Tak mi powiedzieli w kasie, kiedy poszłam uregulować należności.

W przypadku dofinansowań PFRON i wyjazdów prywatnych dopłaty są normalne. ulga dotyczy tylko skierowań z NFZ. Nie wiedziałam o tym wcześniej, zawsze dopłacałam. Teraz skorzystałam pierwszy raz


Użytkownik Marta S edytował ten post 27 lipiec 2013 - 18:34

  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#5 hanick13

hanick13

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 27 lipiec 2013 - 19:10

Nie musisz mieć schorzenia , które powstało przed 16 stym rokiem życia . Wystarczy skierowanie od lekarza rodzinnego na pobyt w szpitalu uzdrowiskowym - wówczas nic nie płacisz. Szpital Uzdrowiskowy różni sie od Sanatorium Uzdrowiskowego nazwa i tym ze lekarz i pielęgniarki są " pod ręka " 24h na dobę :) . To jedna z możliwości bezpłatnego pobytu w sanatorium - ta akurat finansowana przez NFZ.
  • 0

Niektórzy odrzucają marzenia bojąc się, że się one nie zrealizują albo co gorsze że staną się realne


#6 Coldi

Coldi

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 04 listopad 2014 - 20:09

Chcę bez opiekuna wyjechać, jak to załatwić, i gdzie czy trzeba im podać ośrodek czy wybierają?

Co wiecie to piszcie. Dziękuję :)

 

Jeżeli nie wiesz ja się takie rzeczy załatwia w necie jest masę informacji trzeba znaleźć tylko odpowiednią stronę. Mnie koleżanka przy wyjeździe do sanatorium i załatwianiu formalności poleciła tą stronę [Link usunięty] może i tobie na coś się ona nada.


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 15 lipiec 2015 - 10:45
Zamieszczony link nie był odpowiedzią na cytowany tekst.

  • 0

#7 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 04 listopad 2014 - 21:44

Na pewno zupełnie darmowe jest sanatorium poszpitalne, czyli jeżeli bierzesz skierowanie do sanatorium podczas pobytu w szpitalu. Mówisz w szpitalu, że chcesz skierowanie do sanatorium i wystawiaja, dają tobie albo wysyłają sami. Lepiej jest jak szpital wyśle bo szybciej się dostaje (wiafomo pieczątka placówki inaczej działa jak indywidualny adres). Lekarz we wniosku wypisuje gdzie chcesz jechać, ale NFZ może rzucić w zupełnie inne miejsce o tym samym profilu leczenia. Nie dopłaca się i krócej czeka niz od lekarza rodzinnego. Poszpitalne u mnie było ok pół roku


  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#8 apache

apache

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 33 postów

Napisano 09 luty 2015 - 21:47

Szpital sanatoryjny - skierowanie od lekarza ze szpitala. Nic nie trzeba płacić ponieważ jest to wyjad konieczny - sam dostałem po pierwszej opreacji.

 

Za sanatorium z NFZ-u płacisz część za zakwaterowanie + uzdrowiskowe.

 

Z ZUS-u także jest całkowicie darmowe, tylko nie zdziw się że po powrocie otrzymasz wezwanie na badania. Stwierdzą że jesteś zdrowa i możesz iść do pracy <lol> Druga sprawa z takim skierowaniem to zabiegi, dostaniesz dwa razy więcej niż osoby z NFZ-u.


  • 0

#9 pawelmat33

pawelmat33

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 16 luty 2015 - 12:28

Ja kiedyś miałem darmowy wyjazd do senatorium nad morze. Miałem tam zabiegi rehabilitacyjne i lecznicze. Ale to było już jakiś czas temu, nie wiem jak jest teraz.


Użytkownik pawelmat33 edytował ten post 16 luty 2015 - 12:29

  • 0

#10 serdusio28

serdusio28

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 166 postów

Napisano 17 luty 2015 - 21:09

Słyszałam nie raz, że ktoś gdzieś pojechał  do sanatorium zupełnie za darmo.

 

Wiecie może jak to się załatwia?

Zapytaj  o przepisy w NFZ,ale wydaje mi się, że musisz mieć 1 grupę inwalidzka (znaczny stopień niepełnosprawności) i mieć rentę rodzinna...upewnij się.
PFRON, to raczej turnusy rehabilitacyjne, ale to zadanie realizowane przez MOPR.
pozdrawiam i powodzenia.


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 15 lipiec 2015 - 10:45
poprawiony cytat.

  • 0
Guest zapamietaj że Jeśli jakaś dłoń ma miejsce w drugiej dłoni ,to własnie jest przyjaźń

#11 Gość_santiagowp2_*

Gość_santiagowp2_*
  • Gość

Napisano 18 luty 2015 - 10:21

Witam ja 2 raz dostałem odmowę do sanatorium powód przeciwskazania do zabiegów surowcami naturalnymi , spotkał się ktoś z was z czymś takim ?   do 18 roku życia jeździłem dość często chciałem się wybrać już pełnoletni i takie coś mnie napotkało spróbuje jeszcze kiedyś 3 raz i na tym przestane jak nadal będzie odmowa . Uściślę że za pierwszą odmową miałem we wniosku przeciwwskazania z powodu otwartego stawu ale w 2 wniosku lekarz zaznaczył że nie ma przeciwwskazań i odpowiedź była taka jak wyżej napisałem.


 


  • 0

#12 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 19 luty 2015 - 16:57

Dlaczego nie próbowałeś się odwołać i prosić o wyjaśnienie powodu odmowy?

 

Czy nadal masz "otwarty staw"? - i co konkretnie to znaczy?

Czy masz jakieś alergie?


  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#13 Gość_santiagowp2_*

Gość_santiagowp2_*
  • Gość

Napisano 20 luty 2015 - 08:17

Alergi nie mam byłem po wyjaśnienie to lekarzowi napisali przeciwwskazania do zabiegów surowcami naturalnymi  otwarty staw czyt. otwarta ranę na nodze . 


  • 0

#14 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 20 luty 2015 - 09:44

Santiago, bardzo dziwne to co Cię spotkało. Z pozostałych Twych wypowiedzi na forum wiem, że jesteś po MPD, podobnie jak jaj i z sanatorium nie miałem żadnego problemu. 3 tygodnie temu złożyłem kolejny wniosek. Swój turnus odbyłem w lipcu ub roku w Ustroniu, było to sanatorium o neurologicznym profilu. W międzyczasie pojawiły się u mnie problemy z sercem i w obecnym wniosku mam zaznaczony profil kardiologiczno-neurologiczny, ale żadnych przeciwwskazań nie mam.

Skąd jesteś?

Czemu się nie odwoływałeś ?


  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#15 Gość_santiagowp2_*

Gość_santiagowp2_*
  • Gość

Napisano 20 luty 2015 - 09:59

Rafałek - nie mam MPD lecz Przepuklinę oponowo rdzeniową jestem ze śląska no i jak jestem dorosły nigdy nie byłem w sanatorium a wiec tak śląski odział odsyła w załączeniu skierowanie na leczenie uzdrowiskowe (wraz z załączoną dokumentacją medyczną ) wystawione na .......... Ww. skierowanie nie może zostać potwierdzone z powodu przeciwwskazania .Dokumenty medyczne odesłano do lekarza wystawiającego skierowanie na leczenie uzdrowiskowe.Szczegółowych wyjaśnień udzieli lekarz kierujący ( otrzymał i przekazał mi to wyjaśnienie "przeciwwskazania  do zabiegów surowcami naturalnymi")   a na dole pisma  jest napisane " Na niepotwierdzenie skierowania na leczenie uzdrowiskowe przez oddział NFZ nie przysługuje odwołanie. Wyjaśnień świadczeniobiorcy co do przyczyny odmowy potwierdzenia skierowania udziela lekarz wystawiający skierowanie.  Spróbuję w tym roku ostatni raz do 3 razy sztuka jak znów będzie odmowa szkoda moich nerwów :)


Użytkownik santiagowp2 edytował ten post 20 luty 2015 - 10:21

  • 0

#16 adania

adania

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 84 postów

Napisano 20 luty 2015 - 18:19

Chcę bez opiekuna wyjechać, jak to załatwić, i gdzie czy trzeba im podać ośrodek czy wybierają?

Co wiecie to piszcie. Dziękuję :)

Sanatorium bez opłat przysługuje dorosłym, których niepełnosprawność powstała przed 16 rokiem życia (musi to być zaznaczone w orzeczeniu).

W każdym innym przypadku obowiązują opłaty.

 

Jeśli chodzi o PFRON to do turnusu w zależności od grupy dopłacane jest 25%, 27%, 30% średniej krajowej, a nie sumy potrzebnej na wyjazd.


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 15 lipiec 2015 - 10:45
poprawiony cytat.

  • 0

#17 mały

mały

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 14 lipiec 2015 - 23:31

Sanatorium bez opłat przysługuje dorosłym, których niepełnosprawność powstała przed 16 rokiem życia / musi to być zaznaczone w orzeczeniu/

 

Sanatorium - jak to można załatwić? Wniosek składałem do NFZ potem dzwoniłem i powiedzieli mi, że z moją chorobą nie ma sanatorium. Śmiech na sali. Choruję na epilepsje od urodzenia i nigdy nasz kochany kraj mi nie chciał pomóc. Więc, jak gdzie tu logika?


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 15 lipiec 2015 - 10:46
poprawiono treść.

  • 0

#18 asia_86

asia_86

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 128 postów

Napisano 29 czerwiec 2016 - 12:22

mały - Profile leczenia : http://www.sanatoria...roby-lista.html .. jak widać epilepsji nie ma na liście ... Co jedynie możesz na turnusy rehabilitacyjne jeździć :  http://www.turnusy.r...-epilepsja.html i tu :  http://www.turnusy.r...z-padaczka.html

 

 

Sanatoria dzielą się na :

 

Sanatoria z NFZ - dla każdego ubezpieczonego w NFZ

Sanatoria z ZUS - dla pracującej ON,  o ile poprawi się jej po pobycie

Sanatoria z KRUS - dla rolników

 

Tu po lewej całość : http://www.sanatoria...torium-nfz.html

 

PS Niektóre sanatoria też prowadzą 14 dniowe turnusy rehabilitacyjne z PFRON. A co do wyboru sanatorium i miejscowości bywa różnie...- ale  ostatecznie to NFZ decyduje.

 

 

PPS Mamy takie : Rodzaje leczenia uzdrowiskowego : https://www.nfz-rzes...uzdrowiskowego/


Użytkownik asia_86 edytował ten post 29 czerwiec 2016 - 12:28

  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych