Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

IPON-ki wiosna idzie! Odchudzamy się! :)

odchudzanie zdrowe żywienie wiosna idzie ćwiczenia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#1 piccola

piccola

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 313 postów

Napisano 27 luty 2013 - 15:31

IPON-ki - mam tu raczej na myśli żeńską część użytkowników (ale nie koniecznie!) WIOSNA IDZIE! :) Odchudzamy się! :P

Rozpoczynam akcję! Kto jest za mną? :D Proponuję zacząć już od dziś! Nie od jutra, nie od poniedziałku... od dziś !!! Zima dała i jeszcze daje nam się we znaki. Najwięcej czasu spędzamy w domu, przed komputerem, czy przed TV... najczęściej zaglądając do lodówki, czy do szafeczki po coś dobrego i powodującego, że poprawi nam się dzięki temu jesienno-zimowy najczęściej przygnębiający nastrój. Błędne myślenie. Koniec z tym! Zabieramy się za swoje du**** :D i odchudzamy się! Możemy wspólnie, pisząc tutaj nasze myśli nt temat, a możemy indywidualnie... Część z Was ma ułatwienie, bo korzysta z rehabilitacji - ćwiczeń, więc może to również odpowiednio wykorzystać. Ruch to zdrowie! :P Ja się nie rehabilituję, więc łapię za ciężarki, taśmę, steper, za swoje ciało i do roboty! I tak każda z Was. JAKIE ĆWICZENIA? Tę kwestię pozostawiamy samym sobie, bo każda z nas ma inną niepełnosprawność, inne możliwości ruchowe, fizyczne itd. Jedna nie może tego, druga tamtego i zawsze coś. JEDZENIE? Hm... W Internecie jest masa wszelakich porad dot. diet. Ja myślę, że najlepszym, najbardziej znanym, najskuteczniejszym sposobem jest taka mądra rada "mniej żreć" i zdrowo, czyli po prostu zrezygnować z tłustych produktów i jeść mniej niż dotychczas. Ale nie głodować się, bo to jest krótkotrwałe i nie doprowadzi do niczego dobrego. Dietę wzbogadzić w warzywa i owoce. Starać się, aby obiad był bogatszy w dania gotowane na parze. I wcale nie trzeba do tego żadnych profesjonalnych urządzeń. Garnek, gotująca się woda, sitko, na nim warzywa, mięsko, ziemniaczki itd... Najpóźniejsza godzina o której jemy to 18.00. Potem lodówka jest zamknięta :-) Godzinę przed posiłkiem szklanka wody z cytryną. To świetnie oczyszcza organizm. Nie kupna gotowa woda z cytryną, jaką próbują nam wcisnąć w sklepach. To nic zdrowego. Tylko woda niegazowana i plasterek cytryny lub wycisnąć parę kropel. Podstawą diety jest właśnie picie dużej ilości wody, co najmniej 2-2,5 l. dziennie. No i oczywiście ważna jest motywacja :) Dobra motywacja. Mam swoje osobiste powody do tego, aby zmienić się, zrzucić parę kg... Na samym, samiuteńkim początku zainspirował mnie filmik katOsu. Uwielbiam tę kobietkę, jej makijaże, porady itd. Tym razem postanowiła nagrać filmik i opowiedzieć jak przeszła przez tą metamorfozę, a schudła niemało, bo 26 kg. 

 

 

Kto dołączy do mnie? :) A może macie jakieś pomysły, sugestie, cokolwiek? ;) 


Użytkownik mrowciaa edytował ten post 27 luty 2013 - 15:31

  • 3
"Miłość to pomieszanie podziwu, szacunku i namiętności. Jeśli żywe jest choć jedno z tych uczuć, to nie ma o co robić szumu. Jeśli dwa, to nie jest to mistrzostwo świata, ale blisko. Jeśli wszystkie trzy, to śmierć jest już niepotrzebna - trafiłaś do nieba za życia." William Wharton

#2 Janusz74

Janusz74

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 248 postów

Napisano 27 luty 2013 - 16:42

Gorąco popieram i dlatego czynnie włączyłem się w akcję. To znaczy czynnie zdarłem dziś z netu dla koleżanki płytę z muzyką do zumba-fitness czy jak się tam te jej wygibasy nazywały :oP

Odchudzajcie się jak już musicie, ale nie przesadzajcie z tym w drugą strone OK? Z góry dziękuję.

Użytkownik Janusz74 edytował ten post 27 luty 2013 - 16:44

  • 3

#3 PIMOT

PIMOT

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1842 postów

Napisano 27 luty 2013 - 21:12

Popieram akcję. Ja juz schudłem pięć kilo, ale muszę jeszcze trochę.


  • 1

Ludzie buduja za duzo murow a za malo mostow

 

Issac Newton


#4 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 28 luty 2013 - 00:06

Ja tam odchudzać się już nie muszę, ale mam zamiar poprawić kondycję :) Chętnie więc przyłączę się do ćwiczeń, ale znajdę jakieś inne (nie na odchudzanie).

 

Jednak trzymam za powodzenie Waszych starań. - Pamiętajcie jednak, że ruch należy połączyć ze zdrowym odżywianiem - ale nie dajcie się zwariować i nie odmawiajcie sobie wszystkiego, "bo to tuczące", "bo ma za dużo kalorii"... - Możecie jeść wszystko, nawet słodycze, wszelkie desery, czekoladę, pizzę - tylko nie obżerajcie się (!), a uda się Wam schudnąć. - Odradzam również wszelkie "diety cud", bo wywołują efekt jojo lub szkodzą zdrowiu.


  • 1
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#5 Gość_Falka_*

Gość_Falka_*
  • Gość

Napisano 28 luty 2013 - 11:08

Noo laseczki to ćwiczmy! :) Jak nie po to aby schudnąć to po to, żeby być bardziej zdrowym i silnym! :) Wydaje mi się, że jak tylko nie będzie aż tak zimno to śmiało będzie można wrócić do spacerków.... Uwielbiam spacerki  :heart:  i żałuję że przez to zimno na dworze bunkruje się częściej w domu... W moim królestwie śrubek i nakrętek też już czuć pomalutku kurczaczkami, barankami i baziami - wiosna chyba jest już blisko!!!  :D   :coffee:


  • 0

#6 Jaskółka

Jaskółka

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 316 postów
  • Skąd:Białystok

Napisano 28 luty 2013 - 14:49

A oglądałam ten filmik jakoś w tamtym roku, gdyby nie te mlaskane przerywniki byłoby super (tak, wiem, czepiam się :P ) Podziwiam dziewczynę za silna wolę i zawziętość, ja bym tak nie potrafiła, po pierwsze, bo mam słomiany zapał, po drugie nie jestem osobą konsekwentną, a po trzecie najzwyczajniej w świecie by mi się nie chciało.

Ale mam nadzieję, że to wszystko u mnie do czasu, że nadejdzie taki czas, że powiem sobie, że nie od jutra, nie od dziś, ale od teraz :)

Duchem jestem z Wami i z przyjemnością poczytam o Waszych dietetycznych sukcesach :D


  • 1
- wkłady do pochłaniaczy wilgoci, kadzidełka, olejki - sprawdź sam!

Znajdź siłę w swym sercu , aby biła blaskiem Twych oczu - Jaskółka Uwięziona

#7 staniew

staniew

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 28 luty 2013 - 15:23


W moim królestwie śrubek i nakrętek też już czuć pomalutku kurczaczkami, barankami i baziami - wiosna chyba jest już blisko!!!  :D   :coffee:

Co to za królestwo?Król jest Tokarzem ?


  • 0
Lecz ci,którzy ufają Panu,nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły,
biegną,a nie mdleją, idą ,a nie ustają.

#8 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1460 postów

Napisano 28 luty 2013 - 18:23

Mrówciu... no proszę Cię, komu się chce odchudzać i w jakim celu? Wszak wszystkie jesteśmy piękne, ponętne i wyjątkowe :D . Życie jest zbyt krótkie, by się katować dietami i zaciętą miną odmawiać sobie pysznego ciacha :devil: .

Śnieg stopniał i mam nadzieję, że już nie zaszczyci nas swoją obecnością, więc zaczynam więcej tuptać na własnych nóżkach. Lada dzień pewnie pięknie podziękuję swojemu kierowcy, który w najgorszy, zimowy czas zawoził mnie do pracy i zacznę sama tuptać. Wziąwszy pod uwagę, że nawet w najgorszą zimową pogodę z reguły wracałam do domu już na własnych nogach, będę robiła dwa razy dziennie 40-sto minutowy spacerek. Wczoraj, jadąc na rehabilitację, specjalnie wysiadłam przystanek wcześniej, by przejść pieszo brakujący odcinek. Kolacji nie jadam od lat, więc... Bez przesadyzmu moi Drodzy! Ileż można? Masochistką nie jestem :hehe: Poza tym Marder za dobrze gotuje :D

Jednak mimo wszystko trzymam kciuki za tych z zaciśniętymi szczękami i pięściami :devil: . Powodzenia.


  • 4

#9 Gość_Tommy_*

Gość_Tommy_*
  • Gość

Napisano 28 luty 2013 - 18:33

Dziewczyny, zamiast pisać  jak schudnąć, dajcie mi przepis jak przytyć :D


  • 1

#10 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 28 luty 2013 - 18:37

Dziewczyny, zamiast pisać  jak schudnąć, dajcie mi przepis jak przytyć :D
Tommy, mam ten sam problem, jak przytyć:)
Dziewczyny życzę samodyscypliny i dużo wytrwałości w osiąganiu celu. Powodzenia.

Użytkownik CZARNYANIOL edytował ten post 28 luty 2013 - 18:41

  • 0
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#11 Janusz74

Janusz74

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 248 postów

Napisano 28 luty 2013 - 19:31


zamiast pisać  jak schudnąć, dajcie mi przepis jak przytyć :D
Regularne posiłki o stałych porach + browar, chipsy i nie chodzić za dużo.

Użytkownik Janusz74 edytował ten post 28 luty 2013 - 19:32

  • 0

#12 Gość_Tommy_*

Gość_Tommy_*
  • Gość

Napisano 28 luty 2013 - 19:43

Regularne posiłki o stałych porach + browar, chipsy i nie chodzić za dużo.

Posiłki regularne- tak, staram się jeść o stałych porach, piwa, nie lubię :P A z chodzeniem to jest tam, że na tyłku nie usiedzę :hehe:


  • 0

#13 Janusz74

Janusz74

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 248 postów

Napisano 28 luty 2013 - 20:41


Posiłki regularne- tak, staram się jeść o stałych porach, piwa, nie lubię :P A z chodzeniem to jest tam, że na tyłku nie usiedzę :hehe:
Dziewczyny się katują by mieć figurę a Ty byś chciał tak bez wysiłku i poświęceń? ;o)

Użytkownik Janusz74 edytował ten post 28 luty 2013 - 20:42

  • 0

#14 Gość_Falka_*

Gość_Falka_*
  • Gość

Napisano 01 marzec 2013 - 10:14

Dziewczyny, zamiast pisać jak schudnąć, dajcie mi przepis jak przytyć :D


Duuużo słodkiego - torciki, kremówki, pączki, czeeeekoooolada, ciastko i karmel :D ...i zaglądać przed snem do lodówki :P Tomeczku zastanów się: czego nie jesz na co dzień a w tabelce z kaloriami wypada nieźle i zjedz właśnie to. :) Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia więc powinieneś dopilnować tego, aby było one spożywane w spokoju i było dość obfite. Nie zapomnij też dużo pić wody mineralnej i soków dla zdrowia - picie też tuczy na swój sposób i dlatego te wszystkie anorektyczki tak mało spijają :P


Obiecałam sobie latać na stepperze po godzinie dziennie, ale ciągle jakoś nie mam czasu, motywacji i w ogóle :( (chyba każdy wykręt jest dobry, żeby się nie katować ? hehe :P )
  • -1

#15 Gość_Tommy_*

Gość_Tommy_*
  • Gość

Napisano 01 marzec 2013 - 10:38

Najlepsze jest to, że każdy uważa że ja bardzo mało jem. Kiedyś ktoś jak mnie zobaczyl, powiedział "oo, chyba Tomuś to chyba malutko ja, bo taki chudzinka". No zdanie te uległo zmianie, kiedy podali obiad :hehe: :hehe:  A co do regularności jedzenia, kurcza, to chyba jest już przyzwyczajenie organizmu do stałych godzin posiłku.


  • 0

#16 Gość_Falka_*

Gość_Falka_*
  • Gość

Napisano 01 marzec 2013 - 12:15

609d000c2c.jpeg

 

Wiesz niektórzy mają też już taką budowę ciała - np. mój brat jest chudy i do momentu 30 r. ż. wręcz anorektyczny z wyglądu, ale teraz jest już coraz lepiej i zaczął robić się pyziaty jak należy :) Może ty też im bliżej 40 r. ż. będziesz cięższy??? :) Poza tym może potraktuj swoją wagę jako pozytyw??? Kudłatego wszyscy uwielbiają, bo to równy kolo... :D ;) Kurcze i pomyśleć że ja dałabym się pokroić żeby mieć twoją wagę, a ty chcesz przytyć hehehe   :hehe:


  • 0

#17 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 01 marzec 2013 - 15:22

Tommy, najpierw trzeba zrobić sobie badania, żeby sprawdzić, czy nie ma przyczyny tego, że nie możesz przytyć - najprościej zrobić badania krwi - morfologia, trójglicerydy i koniecznie! TSH.

 

Jeśli okaże się, że nie ma przyczyn organicznych, to zastosuj dietę wysokoenergetyczną - ale to nie znaczy, że masz się niezdrowo odżywiać, bo wtedy dopiero możesz się poważnie rozchorować. - Zdarzają się osoby bardzo szczupłe z wysokim poziomem cholesterolu, nadciśnieniem i chorym sercem. - Bywa też odwrotnie - są osoby z nadwagą lub nawet otyłe, z anemią...

 

Tutaj masz link z przykładowym opisem diety wysokoenergetycznej http://zdrowezywieni...nergetyczna.htm - jak sam zobaczysz, są to zdrowe produkty i pokarmy.


  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#18 Gość_bea69_*

Gość_bea69_*
  • Gość

Napisano 01 marzec 2013 - 17:24

Falka , zgadzam się z Tobą , że niektórzy z wiekiem tyją . Ja tyłam do 40 roku życia , a teraz zaczęłam chudnąć . W ciągu roku schudłam 16 kg , w sumie nie stosując jakiś drastycznych diet. Jedynie co zrobiłam , jem więcej warzyw , owoców . Ale jak mam ochotę na olbrzymi kawał ciasta z bitą śmietaną to też sobie nie odmówię
  • 1

#19 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 02 marzec 2013 - 00:45

Bea - ja robię tak samo :) Po co się katować jakimiś dietami, wyrzeczeniami, jeśli wystarczy zachować umiar i zdrowy rozsądek - przecież nie będziemy obżerać się codziennie tortem z bitą śmietaną :D


  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#20 Kiciuś

Kiciuś

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 217 postów
  • Skąd:Bydgoszcz

Napisano 02 marzec 2013 - 01:19

Ja jestem bardzo wysoki i szczupły i przydałoby mi się trochę kilogramów. Może ktoraś z was mi trochę odda ;)
  • 0

:heart:   :heart:  :heart: Gdy ci życie ktoś zagłuszy życiem

swym,zbuduj sobie, bracie, z dźwięków ląd :heart:  :heart:  :heart: 




Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: odchudzanie, zdrowe żywienie, wiosna idzie, ćwiczenia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych