Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Z ostatniej chwili


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#21 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 11 luty 2013 - 21:08

W takim razie troszkę ode mnie własnych myśli i odczuć. Owa decyzja wobec wiary i jednak siły, jaką sobą Papież Benedykt XVI reprezentował na pewno nie należała do łatwych. Objął tron papieskim po kimś Wielkim oraz znaczącym, kimś, kto swoje ścieżki znaczył nie tylko wyjątkowymi słowami, ale i czynami. Dziś Kościół przeżywa kryzys i nie radzi sobie z tym, co przez lata dźwigał jako brzemię. Tym bardziej taka decyzja we mnie budzi szacunek, bo jest prawdą i nazwaniem rzeczy po imieniu. Starość bądź jak ktoś woli wiek starczy przypomina mi niepełnosprawność. Wszystko z tego względu, że Ty chcesz sercem, czy duchem, a Twoje ciało już nie, idzie swoim torem i odmawia Ci posłuszeństwa. Nigdy nie można więcej niż się da, bo w końcu, choć Papież to też człowiek i to, co ludzkie nie jest mu obce. Poza tym w tym momencie mają dla mnie ogromne znaczenie oto te słowa:
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi ...” (Jan Paweł II).


Papież Benedykt XVI dał z siebie, tyle ile mógł oraz ustąpił kiedy uznał, że nadszedł ten moment z godnością i po ludzku. Ogromną sztuką jest pozostać człowiekiem mając wielkie tytuły, czy też funkcję państwowe (papieskie). Na ważne kto zastąpi Papieża Benedykta XVI teraz już nie będzie nigdy tak samo, bo coś się skończyło definitywnie ... .

Użytkownik __ANIOŁEK__ edytował ten post 12 luty 2013 - 00:13

  • 1

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#22 Gursonek

Gursonek

    Milczek

  • Zbanowany
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisano 11 luty 2013 - 21:25

A moje zdanie jest takie przepraszam będę szczery (nie chce nikogo urazić). Uważam siebie za ateistę.

Bacznie obserwując to co się dzieje w kościele w Polsce i za granicą zgodzę się że kościół przeżywa obecnie kryzys lecz mam przeczucie że ta zmiana jest nie ze względu zdrowotnych (jak nie którzy myślą i mówią na świecie) tylko ze względu że w Watykanie powstały na przełomie ostatnich lat miesięcy różne afery molestowania niekompetetni ludzie na stanowiskach u władz itp. Myślę że papieżowi jest wstyd że nie potrafił z tym i narastającymi problemami skutecznie walczyć oraz że nie potrafił rządzić tak jak nasz papież. Może facet myślał że to będzie proste wypełniać zadanie Wojtyły a rzeczywistość go przerosła? Następnym papieżem będzie WŁOCH w ciemno mówię...

Użytkownik Gursonek edytował ten post 11 luty 2013 - 21:33

  • 0

#23 JacentyK

JacentyK

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 315 postów

Napisano 11 luty 2013 - 21:42

Jak czytam o kryzysie Kościoła, o troskach o Kościół i innych rzeczach to mnie szlag trafia :)

Uwielbiam, jak o Kościół, o nowego i starego Papieża i o inne rzeczy najbardziej martwią się i cytują dziwne przepowiednie osoby, które są daleko od Kościoła i najwięcej go krytykują.

Co do reform - a może Katolicy - nie chcą reform :-) dla mnie stosunek to aborcji, in-vitro, eutanazji, stosunku do par homoseksualnych - wynika wprost z Biblii i jest jedynie słuszny, nie widzę powodów do rewolucji dogmatycznych w Kościele.

Decyzja - taką podjął - jest człowiekiem starym, nie czuje już się na siłach -postąpił odważne, i nie mam żadnej podstawy, aby nie wierzyć mu. A wszystkie domysły traktuję jako śmieszne.
A to jaki będzie następny Papież to decyduje Duch Święty (czyli Bóg) i w nim mam ufność, że będzie to dobry Papież.


  • -2
Jacek Kruszniewski ( JacentyK vel stary_smok :) )

"Serce rozważne szuka mądrości, usta niemądrych sycą się głupotą."
(Prz 15:14)

#24 Piotr M

Piotr M

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 435 postów
  • Skąd:Bystra Krakowska

Napisano 11 luty 2013 - 21:59

Jak czytam o kryzysie Kościoła, o troskach o Kościół i innych rzeczach to mnie szlag trafia :)

Uwielbiam, jak o Kościół, o nowego i starego Papieża i o inne rzeczy najbardziej martwią się i cytują dziwne przepowiednie osoby, które są daleko od Kościoła i najwięcej go krytykują.W

Wiesz  Jacku trudno tak  tylko czytając  to co ludzie   piszą stwierdzić   kto jest  dalej a  kto bliżej kościoła mocno delikatna kwestia różnie to   w życiu jest   niektórzy sa  dalej od  kościoła  bo ich partner np   wybrał inaczej  a nie   potrafią  z różnych przyczyn zachować....

przykazań a co do  invitro  hm  tu już  emocje  u    ludzi są tak duże  i delikatne ze w ogóle byłbym ostrożny  bo dobrze się  mówi nie mając  podobnych problemów  dlatego się nie wypowiadam na  ten temat  bo sam nie wiem jakbym się zachował  to tyle w  kwestiach dogmatycznych o kryzysie w  kwestii  ludzkiej   w kościele  no cóz wiadomo ze się zdarza.


  • 0

Piotr M
(...)Jeżeli bro­nisz się, znaczy: czu­jesz się ata­kowa­ny. Jeżeli czu­jesz się ata­kowa­ny, znaczy: jes­teś cel­nie tra­fiony. Miej to na uwadze. Edward Stachura


#25 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 11 luty 2013 - 22:58

Co do reform - a może Katolicy - nie chcą reform :-) dla mnie stosunek to aborcji, in-vitro, eutanazji, stosunku do par homoseksualnych - wynika wprost z Biblii i jest jedynie słuszny, nie widzę powodów do rewolucji dogmatycznych w Kościel.
Dziwne to co mówisz, szczególnie w świetle tej wypowiedzi Przewodniczącego Papieskiej Rady Rodziny arcybiskup Vincenzo Paglia
http://www.tvn24.pl/...ich,305478.html
Od razu zaznaczam wkleiłam linka pierwszy z brzegu, niech nikt nie piszę, że TVN 24 to dno. Informacja była też w innych serwisach.
Kościół potrzebuje zmiany, pytanie jaką drogą pójdzie aby wierni wrócili na jego łono?
Tu może lepiej przekazana wiadomość
http://wiadomosci.ga...kimi__Taka.html

Użytkownik CZARNYANIOL edytował ten post 11 luty 2013 - 23:48

  • 0
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#26 JacentyK

JacentyK

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 315 postów

Napisano 11 luty 2013 - 23:20

Cytat:
Arcybiskup Paglia odnosząc się do prac parlamentów Francji i Wielkiej Brytanii nad ustawami o małżeństwach homoseksualnych, stwierdził: "Miłość między osobami nie wystarczy, by zawrzeć małżeństwo. Jest ono możliwe tylko między mężczyzną a kobietą".

 

 

No to jak? Chyba czytać nie umiem :-|
 


  • -2
Jacek Kruszniewski ( JacentyK vel stary_smok :) )

"Serce rozważne szuka mądrości, usta niemądrych sycą się głupotą."
(Prz 15:14)

#27 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 11 luty 2013 - 23:41

Taka wypowiedz jak na Hierarchę kościoła, jest zupełnie nowatorska, gdzie mówi, że Bóg kocha wszystkie swoje dzieci, również o odmiennej orientacji seksualnej. Tak małżeństwo jest tylko po między kobietą a mężczyzną ale daje zielone światło dla cywilnych związków partnerskich. Owszem wypowiedz dotyczy prac parlamentów Francji i Wielkiej Brytanii ,ale jeśli to nie jest zmiana stanowiska, to co prowokacja?

Przewodniczący Papieskiej Rady Rodziny arcybiskup Vincenzo Paglia wprowadził ostatnio sporo zamieszania. Na swojej konferencji prasowej oświadczył, że kraje powinny zalegalizować u siebie związki partnerskie dla wszystkich. Według niego, wszyscy ludzie - w tym homoseksualiści - mają taką samą godność i jako "dzieci Boże" zasługują na miłość.

Użytkownik CZARNYANIOL edytował ten post 11 luty 2013 - 23:50

  • 1
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#28 Piotr M

Piotr M

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 435 postów
  • Skąd:Bystra Krakowska

Napisano 12 luty 2013 - 11:43

Cytat:
Arcybiskup Paglia odnosząc się do prac parlamentów Francji i Wielkiej Brytanii nad ustawami o małżeństwach homoseksualnych, stwierdził: "Miłość między osobami nie wystarczy, by zawrzeć małżeństwo. Jest ono możliwe tylko między mężczyzną a kobietą".

 

 

No to jak? Chyba czytać nie umiem :-|
 

Jacku ale pewny jesteś ze tym, którzy  zauważają  kryzys w kościele ( europejskim)   chodzi  o dogmaty. Mnie  osobiście  bardziej jak  "myślę "reforma w  kościele "  chodzi  nie o to co się  mówi ale jakimi  językiem. No przyznasz  chyba że dość często listy  pasterskie są  tak napisane że trzeba wykonać niezła  pracę   intelektualną  nad  formą   by dotrzeć  do treści. Czy   też   dla mnie   osobiście denerwująca jest  maniera  używania słówka "dzieło" we wszystkich możliwych połączeniach. Nie dożywiamy dzieci   tylko  przy naszej  parafii wyrosło dzieło dożywiania dzieci  z biednych rodzin itd itp


  • 0

Piotr M
(...)Jeżeli bro­nisz się, znaczy: czu­jesz się ata­kowa­ny. Jeżeli czu­jesz się ata­kowa­ny, znaczy: jes­teś cel­nie tra­fiony. Miej to na uwadze. Edward Stachura


#29 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 12 luty 2013 - 13:17

[...] dla mnie osobiście denerwująca jest maniera używania słówka "dzieło" we wszystkich możliwych połączeniach. Nie dożywiamy dzieci tylko przy naszej parafii wyrosło dzieło dożywiania dzieci z biednych rodzin itd. itp.

 

Podobnie jest ze słowem-wytrychem - projekt ;) Szczególnie słowo to zrobiło karierę od czasów pisania unijnych projektów, ale jak by nie można było powiedzieć, że nagrało się płytę, brało się udział w jakimś przedsięwzięciu, realizuje jakiś pomysł, itd.


  • 0

#30 Gość_Falka_*

Gość_Falka_*
  • Gość

Napisano 12 luty 2013 - 13:49

Wiecie co wam powiem??? Strasznie mi przykro, że Benedykt XVI odchodzi :( Wiadomo, że bliższy sercu był mi JP II ale informacja o abdykacji była dla mnie takim gwałtownym policzkiem, pytanie co będzie dalej i kto poniesie dalej ten ciężki krzyż?... Mi też chodzi po głowie myśl, że ktoś ,,ułatwił mu decyzję", że starość jest tylko oficjalnym wykrętem czyli, że coś się wydarzyło co podłamało tego dzielnego człowieka lub... lub wśród duchowego grona (przyjaciół jakby nie było - bo jak nazwać związaną ,,zawodowo grupę" która dyskutuje o ważnych dla Kościoła i wiary kwestiach?) zauważono faworyta, który wyróżnia się od reszty i byłby w stanie nieść krzyż lepiej, szybciej i z mniejszym cierpieniem.... Wydaje mi się, że wybór papieża to pic na wodę fotomontaż - że oni w codziennych kontaktach wiedzą od razu kogo mają wybrać... Będzie dobrze... musi być... trzeba zaufać, że wybór będzie trafiony. Podziękujmy papieżowi za tą dzielną walkę i zaakceptujmy to co nam powiedział! Może pora na modlitwę, która doda papikowi sił?


  • 0

#31 thraikill

thraikill

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 192 postów

Napisano 12 luty 2013 - 15:01

Jak czytam o kryzysie Kościoła, o troskach o Kościół i innych rzeczach to mnie szlag trafia :)

Uwielbiam, jak o Kościół, o nowego i starego Papieża i o inne rzeczy najbardziej martwią się i cytują dziwne przepowiednie osoby, które są daleko od Kościoła i najwięcej go krytykują.

Napisz do Admina, żeby zezwolił na dyskusję w tym wątku tylko tym którzy przedstawią skan zaświadczenia od swojego proboszcza, że uczęszczają, że dają na tacę. :)

A to jaki będzie następny Papież to decyduje Duch Święty (czyli Bóg) i w nim mam ufność, że będzie to dobry Papież.

Zakładając że ten Twój duch święty istnieje i faktycznie ingeruje w prace konklawe, to muszę z przykrością zauważyć że ma on pociąg do zbrodniarzy i wykolejeńców. Pamiętaj że papieżami zostali:
Stefan VI (ten od trupiego synodu)
Jan XII (zabity w łóżku swej kochanki, przez jej męża)
Grzegorz VII (doprowadził do splądrowania Rzymu przez ludzi Roberta Guiscarda)
Bonifacy VIII (za jego sprawą Celestyn V po swej abdykacji poszedł do ziemi)
Urban VI (niejeden z kardynałów miał spotkanie z jego katem, jego postępowanie doprowadziło do Wielkiej Schizmy Zachodniej)
Aleksander VI (Za sprawą działań jego i działającego z jego rozkazu Cezara Borgii, we Włoszech do piachu poszło więcej ludzi niż Ty zjadłeś w swoim życiu obiadów)
I tak dalej, i tak dalej.

Fajny ten Twój duch świety, nie ma co. :)
  • 3

#32 Jankiel

Jankiel

    Podpowiadacz

  • Zbanowany
  • PipPipPipPipPip
  • 177 postów

Napisano 12 luty 2013 - 21:21

Wiecie co wam powiem??? Strasznie mi przykro, że Benedykt XVI odchodzi :( Wiadomo, że bliższy sercu był mi JP II ale informacja o abdykacji była dla mnie takim gwałtownym policzkiem, pytanie co będzie dalej i kto poniesie dalej ten ciężki krzyż

 Nic nie będzie dalej, a czy Ratzinger zrobił jakąś rewolucję? Więc kolejny też nie zrobi. Dalej będzie tak jak było. Ratzinger sie różnił od Wojtyły i widzisz nie zmieniło sie wiele, to niby czemu teraz ma być jakaś zmiana. Nie ujmuję zasług Wojtyle, no ale po co te domniemania, nic sie nie zmieni i tyle


  • 0

#33 JacentyK

JacentyK

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 315 postów

Napisano 12 luty 2013 - 21:27

thraikill - nie chcę żadnych zaświadczeń etc - tylko najwięcej krytykują ci którzy nie chodzą i nie żyją w kościele.

Fajny jest - bo nadal nie robi z nas niewolników tylko wolnych ludzi, też i grzeszników mniejszy i większych - i pomimo tych i innych niezbyt chlubnych przykładów, Kościół istnieje i rośnie, wbrew wmawianiu ludziom o kryzysie, o jakimś źle ...

Kryzys - to ma cywilizacja w Europie.
 

CzarnyAniele -wybacz - ale - nie ma nadal zgodny na: małżeństwo, adopcję
Nie ma wypowiedzi - że życie w związku takim nie jest grzechem i powoduje ekskomunikę.
Zauważyłem, tylko że to trzeba jakoś uchwycić w prawie - a dużo zamieszania wywołał w mediach świeckich i promujących homozwiązki.

A wybiórcza też wytłuściła o małżeństwach - ciekawe dlaczego? poza tym wybiórcza w sprawach kościoła nigdy nie była obiektywna :/ to i ta notka ma specyficzny kontekst.


  • -3
Jacek Kruszniewski ( JacentyK vel stary_smok :) )

"Serce rozważne szuka mądrości, usta niemądrych sycą się głupotą."
(Prz 15:14)

#34 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 12 luty 2013 - 21:41

 Ratzinger sie różnił od Wojtyły i widzisz nie zmieniło sie wiele, to niby czemu teraz ma być jakaś zmiana. Nie ujmuję zasług Wojtyle, no ale po co te domniemania, nic sie nie zmieni i tyle

 

Przepraszam Cię bardzo, ale tu stanowczo "pojechałeś za daleko". Jeśli pontyfikat 8-letni i ponad 20-letni nie różnią się wzajemnie to ja jestem ślepa. Wiele dokonań tych dwóch Papieży różni i nie musisz być wierzący, aby to ujrzeć. Po prostu pomyśl, zastanów się, a dopiero potem tak pisz. Innymi słowy Twoja wypowiedź się wyklucza, bo doprawdy sam sobie przeczysz pisząc "... nie ujmuję zasług Wojtyle ...(...)", czyli jest "coś" na rzeczy.  I niech to będzie Twoją sprawą oraz podejściem, nie wnikam w to głębiej.


Użytkownik __ANIOŁEK__ edytował ten post 12 luty 2013 - 23:02

  • 1

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#35 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 12 luty 2013 - 22:44

Pomijając długość pontyfikatu, to myślę, że Jan Paweł II miał ogromną przewagę nad Benedyktem XVI, Nasz papież był doskonałym dyplomatą i politykiem. Potrafił wybrać i otoczyć się osobami godnymi zaufania. Swoją postawą zjednał sobie też media, , które jak wiadomo mają potężną władze. Był zwyczajnie mówią bardzo "ludzki", umiał dotrzeć do każdego, czy to była głowa państwa czy zwykły człowiek. Benedykt XVI, nie miał tych cech i chyba przez to było ( jest ) Mu o wiele trudniej. Afery które wyszły podczas jego pontyfikatu, na pewno miały też wpływ na decyzję o abdykacji. Wierzę też, że te skandale miały wpływ na Jego zdrowie, bądź co bądź to człowiek w podeszłym wieku, otoczony ludźmi którym nie może do końca ufać więc decyzja jest słuszna.
Teraz Kościół musi obrać drogę i odnaleźć się w współczesnym świecie.
  • 1
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#36 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 13 luty 2013 - 00:13

Kolejny głos w dyskusji po abdykacji Papieża http://faktypofaktac...lub,305979.html

Rozmowa K. Durczoka z prof. Tadeuszem Bartosiem (zaczyna się gdzieś od 18:00 minuty)


  • 1

#37 Jankiel

Jankiel

    Podpowiadacz

  • Zbanowany
  • PipPipPipPipPip
  • 177 postów

Napisano 13 luty 2013 - 02:31

Przepraszam Cię bardzo, ale tu stanowczo "pojechałeś za daleko". Jeśli pontyfikat 8-letni i ponad 20-letni nie różnią się wzajemnie to ja jestem ślepa. Wiele dokonań tych dwóch Papieży różni i nie musisz być wierzący, aby to ujrzeć. Po prostu pomyśl, zastanów się, a dopiero potem tak pisz. Innymi słowy Twoja wypowiedź się wyklucza, bo doprawdy sam sobie przeczysz pisząc "... nie ujmuję zasług Wojtyle ...(...)", czyli jest "coś" na rzeczy.  I niech to będzie Twoją sprawą oraz podejściem, nie wnikam w to głębiej.

Aniołek, to że byli to całkiem inni ludzie to chyba przyznasz mi rację, Ratzinger kojarzy się z takiem "Scisłym mózgiem". Ale nie było jakiejś zmiany kierunku tej "łodzi piotrowej". Wojtyła miał komunizm, Ratzinger ma ateizację i nie wiem co gorsze. No ale nie zrobił rewolucji tylko kontynuował naukę KK, kolejny Papież też to zrobi i nie wróżył bym jakichś zmian


  • 0

#38 Jankiel

Jankiel

    Podpowiadacz

  • Zbanowany
  • PipPipPipPipPip
  • 177 postów

Napisano 13 luty 2013 - 02:37

Aniołek, to że byli to całkiem inni ludzie to chyba przyznasz mi rację, Ratzinger kojarzy się z takiem "Scisłym mózgiem". Ale nie było jakiejś zmiany kierunku tej "łodzi piotrowej". Wojtyła miał komunizm, Ratzinger ma ateizację i nie wiem co gorsze. No ale nie zrobił rewolucji tylko kontynuował naukę KK, kolejny Papież też to zrobi i nie wróżył bym jakichś zmian

A to że nie ujmuję zasług, to dlatego że byli to właśnie całkiem inni ludzie, robili dobrze ale każdy po swojemu, no ale rewolucji nie było, no i dobrze


  • 0

#39 Gość_Mały książe_*

Gość_Mały książe_*
  • Gość

Napisano 13 luty 2013 - 16:13

Wiem,że mamy 21 wiek i nowoczesność, jednak związki homo to nie tylko dla mnie ale i dla wielu,coś co jest wbrew wierze i naturze.To wypaczenie.Nie mam nic przeciw gejom i lesbijkom.To tacy sami ludzie,ale na Boga !  nie nazywajcie tego związkiem a już napewno małżeństwem . Małżeństwo to mężczyzna i kobieta a nie para homo! i nie wkładajcie do jednego worka z konkubinatem.Co do Papierza, to uważam,że nasz J.P 2 był jednym z niewielu prawdziwych z których emanowała wiara.Historia papiestwa niestety pelna jest zła i zbrodni jak i cała historia kościoła , niestety.


Użytkownik Mały książe edytował ten post 13 luty 2013 - 17:55

  • -1

#40 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 13 luty 2013 - 16:24

Z tego względu, że zrobiło się bardzo poważnie w tym wątku to "coś" na rozluźnienie i z nutką humoru :P

 

529879_526819417363371_224599378_n.jpg


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych