Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Jakie przeciwskazania do pracy jednooczni


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sroczka

Sroczka

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 01 sierpień 2012 - 20:40

Witam potrzebuje wykaz i ustawy przeciwwskazań dla jednoocznych.By na to się powołać.. Ktoś mi może pomoc w tym..

Post edytowany.
Porawiono tytuł wątku.
Moderator.

  • 0

#2 ula820

ula820

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 321 postów

Napisano 01 sierpień 2012 - 22:32

Oj Sroczka kombinujesz jak koń pod górkę, zawodów które możesz wykonywać jako jednooczny jest tysiące,Wiadomo, że prace na wysokościach odpadają, kierowca zawodowy również, no i tam gdzie potrzeba I kategorii zdrowia. Mój Mąż jest osobą jednooczną od 30 lat, a dopiero, kiedy stan drugiego oka diametralnie się pogorszył poszedł po orzeczenie. Miał dużo szczęścia i dostał na stałe umiarkowany. Jest z zawodu stolarzem, ale wykonywał również inne prace rzemieślnicze i stoczniowe.Możesz być lekarzem, sędzią lub informatykiem, to tylko zależy od Ciebie.
  • 0

#3 Sroczka

Sroczka

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 02 sierpień 2012 - 08:49

Ja mam jedno oko już 19 lat i mi się bardzo meczy jak mam ciężki dzień to kolo 12 już normalnie nie mogę funkcjonować to znaczy nie mogę czytać to mi się tekst zlewa bo zmęczone oko to samo jak jestem w mieście nie wiedzę numerów np autobusu bo zamazane wszystko mam.A najgorzej jest nocą.. bo już całkiem mało widzę.
  • 0

#4 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 02 sierpień 2012 - 10:01

Napewno nie możesz ciężko pracować fizycznie. Spawaczem też raczej nie powinieneś być.
  • 0

#5 staniew

staniew

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 03 sierpień 2012 - 07:48

Najlepiej poradzić się lekarza zakładowego medycyny pracy.
  • 0
Lecz ci,którzy ufają Panu,nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły,
biegną,a nie mdleją, idą ,a nie ustają.

#6 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 03 sierpień 2012 - 20:27

Najlepiej poradzić się lekarza zakładowego medycyny pracy.


Ja bym radził swojego okulistę spytać. Lekarz medycyny pracy kiedyś dał mi zgodę, a okulista juz nie. To się akurat zbiegło z komisją w sprawie stopnia i też trafiłem na okulistkę, spytałem co myśli, ona że absolutnie nie, że to jest poważne narażanie zdrowia.
I komu tu wierzyć, lekarzowi medycyny pracy czy przypadkowej okulistce na komisji :)
  • 0

#7 kjs13

kjs13

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 17 październik 2012 - 11:50

Nie noszę na co dzien okularów. Mam orzeczony lekki stopien niepełnosprawnosci z powodu braku widzenia obuocznego tzn. widze tylko ma prawe oko.
Juz wielokrotnie nie przeszedłem badan wstepnych do nowej pracy. Zdenerwowany zapytałem okulistki, żeby mi w takim razie podała w jakich zawodach nie moge pracować:
1) kierowca zawodowy kat C, C+E, D, D+E, T oraz jazda zawodowa na kat. B ( prywatnie można)
2) wszelkie pracę na wysokości ( do i powyżej 3 m) malarz, elektryk murarz itp.
3) wszelkie prace przy maszynach w ruchu ( operator wiertarki, tokarz, frezer itp)
4) zawody medyczne ( lekarz, pielęgniarz itp.)
wiem że odpadają wszystkie budowlane, mechanik samochodowy, elektromechanik, elektryk, masaż.

Z tego co pamiętam to powiedziała że moge byc jedynie nauczycielem ale tez nie wszystkich przedmiotów, prawnikiem, informatykiem, ksiedzem. Właściwie wszystkie prace fizyczne odpadaja.

Dodam że z zawodu jestem: energetykiem ( ZSZ), elektrykiem ( technikum) informatykiem- montaż sieci ( szk. policealna), operatorem wózków jezdniowych, kierowcą kat. C, kontrolerem jakości- w każdym z zawodów nie dostałem zdolności przy badaniach wstepnych.

I w ten sposób od 2002 roku pracuje jako dozorca ( czyli od momentu jak skonczyłem 22 lata).
  • 0

#8 poss60

poss60

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 30 marzec 2017 - 08:09

Witam serdecznie, podepnę się pod temat czy jest jakąś ustawa bądź rozporządzenie ministra w tym temacie do jakiej pracy mogą być dopuszczeni jednooczni?  Szukałem w internecie i nie mogłem znaleźć. Walczę w sądzie o uznanie mnie częściowo nie zdolnego do pracy a biegły sądowy-okulistka stwierdziła iż jestem całkowicie zdolny do pracy i mogę pracować w każdym zawodzie. Proszę o pomoc i pilną odpowiedź gdyż muszę się ustosunkować do jej opinii. Dodam to że w wyniku wypadku 7 lat temu straciłem oko. Pozdrawiam  


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych