Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Laptop z PCPR - Czy są jakieś szanse..?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#1 Santiago19

Santiago19

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 13 lipiec 2012 - 22:09

Witam,

staram się o dofinansowanie do laptopa z PCPR-u, słyszałem i zresztą tak piszę na ich stronie że dofinansowywują tylko osobom z uszkodzeniem słuchu i wzroku.

Oto chodzi że ja mam uszkodzenie słuchu obustronne w stopniu znacznym na poziomie 90DB i dodatkowo w roku 2007 zachorowałem na nowotwór złośliwy kościopochodny G3, mam wstawioną endoprotezę kości wraz z kolanem, poruszam się o 1 kuli. I tutaj mam pytanie czy mam jakieś szanse na dofinansowywanie laptopa? Staram się o takiego za 3,400zł. W orzeczeniu o niepełnosprawności mam wspisane symbole... 05R oraz 03L
  • 0

#2 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 14 lipiec 2012 - 19:07

Możesz ubiegać się o laptopa z programu Likwidacja Barier w komunikowaniu się. W tym roku dofinansowują maksymalnie 80% wartości.
  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#3 Santiago19

Santiago19

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 16 lipiec 2012 - 09:55

Aha, ok, rozumiem,. ale czy są jakieś szanse na dofinansowanie? Z niepełnosprawności o symbolach 05R oraz 03L ?

Czy osoby nie uczące się mają szanse na dofinansowanie?

I czy taki laptop za 3.400zł nie bedzie dla nich "za drogi" ?
  • 0

#4 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 16 lipiec 2012 - 14:03

Pytaj w swoim oddziale PCPR. Ale ja nie pracowałam jak brałam laptop w 2008 roku. Brałam tylko zaświadczenie z Urzędu pracy, że jestem zarejestrowana jako osoba poszukująca pracy
  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#5 Santiago19

Santiago19

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 16 lipiec 2012 - 14:32

Aha, a można wiedzieć na co chorujesz? Bo coś czytałem na ich stronie że laptopy dają tylko osobom z uszkodzeniem słuchu, mowy bądź wzroku. Ja własnie mam uszkodzony słuch i to nie mało bo 90DB obustronne.


A to zaświadczenie które brałaś z urzędu to trzeba było dołączyć do wniosku ? Czy oni później dopiero o to pytają?
  • 0

#6 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 17 lipiec 2012 - 17:14

MPD ale narząd wzroku też. Jednak nie mogłam korzystać z programu Komputer dla Homera ponieważ nie uczyłam się i nie pracowałam. Zadzwoń do swojego pcpr jak najszybciej, bo w tym roku jakoś sporo kaski mieli.

Ja składałam w 2008 to mogło się pozmieniać coś od tego czasu. wniosek mi wysłali mailem i powiedzieli jakie świstki trzeba dołączyć. Powodzenia:)
  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#7 Santiago19

Santiago19

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 17 lipiec 2012 - 18:06

Aha, rozumiem, no ja juz wniosek złożyłem wczoraj. W takim razie jak daja na uszkodzenie wzroku i słuchu i dali tobie czyli i mi też powinni., bo mam ubytek w 90DB obustronne to może coś z tego będzie...

Zobaczymy :)
  • 0

#8 XX1961

XX1961

    Milczek

  • Zbanowany
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisano 22 wrzesień 2012 - 17:35

Witam,

staram się o dofinansowanie do laptopa z PCPR-u, słyszałem i zresztą tak piszę na ich stronie że dofinansowywują tylko osobom z uszkodzeniem słuchu i wzroku.

Oto chodzi że ja mam uszkodzenie słuchu obustronne w stopniu znacznym na poziomie 90DB i dodatkowo w roku 2007 zachorowałem na nowotwór złośliwy kościopochodny G3, mam wstawioną endoprotezę kości wraz z kolanem, poruszam się o 1 kuli. I tutaj mam pytanie czy mam jakieś szanse na dofinansowywanie laptopa? Staram się o takiego za 3,400zł. W orzeczeniu o niepełnosprawności mam wspisane symbole... 05R oraz 03L


SA DUŻE SZANSE....ja dostałem go w czerwcu, tego roku,zapłaciłem tylko 521. zł. za super laptopa.
  • 0

#9 Magdelain

Magdelain

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 05 grudzień 2012 - 12:33

Mam pytanie jeśli mam orzeczenie ze względu na chorobę narządów wew to mam realną szansę na otrzymanie dofinansowania na laptopa? Jestem osobą uczącą się zaocznie i poszukującą pracy.
  • 0

#10 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 06 grudzień 2012 - 12:13

W tym roku może nie, bo pewnie już się pieniądze skończyły. Ale warto starać się w przyszłym i wziąć zaświadczenie z uczelni lub Urzędu Pracy.
Uważam, ze próbować zawsze warto. Papier niech leży, jeść nie chce:)
  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#11 Magdelain

Magdelain

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 06 grudzień 2012 - 22:09

Wiem, że w przyszłym roku :)
W Urzedzie Pracy już nie jestem zarejestrowana, pracy szukam nadal, ale nie w swoim woj więc "mój Urząd Pracy" mi nie pomaga ;p
Zaświadczenie z uczelni/szkoły ma być takie standardowe?
  • 0

#12 michal_pietrzykowski

michal_pietrzykowski

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 372 postów
  • Skąd:zachodniopomorskie

Napisano 08 grudzień 2012 - 09:42

Co do dofinansowania na sprzety rtv, agd czy turnusy rehabilitacyjne mogą składać wszyscy osoby z grupą inwalidzką.
A jeżeli chodzi ilość ile dostaniemy to zależy ile dany pcpr dostanie środków na dofinansowanie.
Również zależy od naszego dochodu miesięcznego
  • 0

#13 ula820

ula820

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 321 postów

Napisano 08 grudzień 2012 - 20:45

Sprzęty rtv,agd? A mogłbyś coś bliżej, bo pierwsze słyszę.
  • 0

#14 michal_pietrzykowski

michal_pietrzykowski

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 372 postów
  • Skąd:zachodniopomorskie

Napisano 08 grudzień 2012 - 21:32

Sprzęty rtv,agd? A mogłbyś coś bliżej, bo pierwsze słyszę.


Powaznie.
Dobrze wiem bo moja znajoma korzystała z dofinansowania i kupiła pralke.
  • 0

#15 ula820

ula820

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 321 postów

Napisano 09 grudzień 2012 - 10:39

No to moźe tak dokladniej, bo ostatnio na forum mnostwo osób coś tam slyszało, ale sprecyzować nie potrafi. Pierwsze słyszę o refundacji sprzętu agd, rtv. A może ktoś dostał?
  • 0

#16 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 10 grudzień 2012 - 21:03

chyba mylicie wątki. Zaczęło się od laptopa, a tu pralka, tv. Jeszcze trochę a się okaże, że można mieć gwiazdkę z nieba i słonia w karafce. Skoro tak, to czemu tyle osób ma takie kłopoty?
  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#17 michal_pietrzykowski

michal_pietrzykowski

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 372 postów
  • Skąd:zachodniopomorskie

Napisano 15 grudzień 2012 - 09:41

Jak widze to jeszcze z was nikt nie korzystał z dofinansowania z pcpr.
Musicie iść do pcpr po czysty wniosek do wypełnienia. Prosicie o wniosek na dofinansowanie kupna sprzetu rtv czy nawet agd
  • 0

#18 Gupik25

Gupik25

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 11 styczeń 2013 - 21:03

U mnie w Białymstoku przy składaniu w MOPR wniosku o dofinansowanie na komputer ze środków PFRON,u potrzebują na piśmie opinii serwisanta w jakim stanie jest sprzęt komputerowy który się posiada w domu , umowa na internet , i na wniosku od lekarza specjalisty musi być cokolwiek  ze sprzętu specjalistycznego, np. klawiatura z powiększonymi klawiszami lub myszka z odwróconą kulką [ tak właśnie miała moja koleżanka która kupiła komputer z dofinansowania , wybrała tą myszkę  ] i teraz ma problem, po pierwsze, ta myszka jest bardzo niewygodna więc z nie korzysta , a po drugie ta mysz kosztowała 300 zł więc kasa poszła na coś co jest nieprzydatne, czy ktoś z was tez tak miał ?? , czy to nie jest chore że tacy urzędnicy każa kupować sprzęt którego używanie będzie sprawiało duże kłopoty i w z wiązku z tym nie będzie uzywane wsale ??


  • 0

#19 Magdelain

Magdelain

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 13 styczeń 2013 - 16:40

Mam pytanie do osób, które składały wniosek o laptopa. Uzupełniałam teraz wniosek i nie bardzo wiem o co chodzi w tym punkcie:

     " XII. Informacja o ogólnej wartości nakładów dotychczas poniesionych przez Wnioskodawcę na realizację zadania do końca miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym składany jest wniosek, wraz z podaniem dotychczasowych źródeł finansowania"

 


  • 0

#20 ameliaa

ameliaa

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 96 postów

Napisano 13 styczeń 2013 - 20:52

moj laptop niedługo padnie, poza tym mam go już prawie 8 lat. Postanowiłam również złożyć wniosek o dofinansowanie, skoro można się o to starać... 

Mam raczej małoprzystępnego lekarza rodzinnego, dlatego chciałam zapytać w jaki sposób Wam lekarz umotywował potrzebę owego sprzętu/tudzież Wy umotywowaliscie?  Nigdy nie korzystałam z PFRONU,więc niebardzo wiem czy trzeba coś wyszukanego tam napisać czy walić z mostu...


  • 0
'Ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam...'


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych