Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

fudacja AVALON


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 monian

monian

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 26 postów

Napisano 28 grudzień 2011 - 12:18

Witam,
mam 23l, choruję na sca. Chcę spytać czy ktoś zwas słyszał o fundacji AVALON?, czy fundacja AVALON i w jakim stopniu pomaga osobą po 18 roku życia?
Pozdrawiam i z góry dziękuję
Monika
  • 0

#2 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3574 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 28 grudzień 2011 - 21:40

Z tego co pamiętam, reklamując swoją fundację dość intensywnie zaśmiecali nam forum, gdzieś na początku 2010 roku. Większość z tych postów została usunięta, coś tam jednak zostało. Użyj funkcji "szukaj" keywords: fundacja avalon
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#3 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 28 grudzień 2011 - 22:22

Na PW zostawiłam Ci namiar na osobę, która być może będzie mogła coś więcej powiedzieć Ci o tej fundacji. Pozdrawiam :)
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#4 Gość_bodzio2_*

Gość_bodzio2_*
  • Gość

Napisano 29 grudzień 2011 - 17:36

Monian fundacja ma swoją stronę internetową tam się wszystkiego dowiesz fundacjaavalon.pl:)
  • 0

#5 EwaMam

EwaMam

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 08 styczeń 2012 - 08:29

Witam,
My z Ewą mamy już od roku subkonto w Fundacji Avalon. Wszystko jest dobrze. Po zlożeniu wniosku otrzymujemy przelew po 2 dniach :). Fajne są też comiesieczne wyciągi. Bardzo miłe Panie tam pracują.
Jeżeli chodzi o rehabilitację to my nie korzystamy bo Ewa ma 11 lat ale z tego co wiem to jest na wysokim poziomie.
  • 0

#6 monian

monian

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 26 postów

Napisano 08 styczeń 2012 - 08:52

Witam,
My z Ewą mamy już od roku subkonto w Fundacji Avalon. Wszystko jest dobrze. Po zlożeniu wniosku otrzymujemy przelew po 2 dniach :). Fajne są też comiesieczne wyciągi. Bardzo miłe Panie tam pracują.
Jeżeli chodzi o rehabilitację to my nie korzystamy bo Ewa ma 11 lat ale z tego co wiem to jest na wysokim poziomie.


Witam, niebardzo rozumiem, dlaczego nie korzystacie z rehabilitacji w fundacji, proszę o dodatkowe wyjaśnienia
Pozdrawiam
  • 0

#7 Gość_bodzio2_*

Gość_bodzio2_*
  • Gość

Napisano 09 styczeń 2012 - 10:30

Być może pproblemem jest dotarcie ze swojego miejsca zamieszkania do Warszawy tam gdzie mieści się funcacja i gdzie odbywają się rehabilitacje.
  • 0

#8 monian

monian

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 26 postów

Napisano 09 styczeń 2012 - 19:19

Być może pproblemem jest dotarcie ze swojego miejsca zamieszkania do Warszawy tam gdzie mieści się funcacja i gdzie odbywają się rehabilitacje.


To te, ale chciałam porozmawiac z jej pacjetami o tym jak wyglda pomoc dla ludzi po 18 roku zycia
  • 0

#9 Gość_bodzio2_*

Gość_bodzio2_*
  • Gość

Napisano 10 styczeń 2012 - 17:22

Właśnie mnie też to interesuje ponieważ przystąpiłem do tej fundacji.
  • 0

#10 apache

apache

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 33 postów

Napisano 27 styczeń 2012 - 20:58

Obecnie sam znajduje się w fundacji i odpowiem Wam jak wygląda pomoc dla osób niepełnosprawnych po, ale dopiero jak będę realizował pierwszą fakturę. Udało mi się zabrać trochę pieniędzy i mam zamiar kupić w końcu potrzebne mi 2 pary okularów i leki na które co miesiąc przeznaczam jakieś 300-450 zł.
  • 0

#11 Gość_bodzio2_*

Gość_bodzio2_*
  • Gość

Napisano 28 styczeń 2012 - 11:46

To dobrze Apache jak już bedziesz coś więcej wiedział to daj znać!.
  • 0

#12 EwaMam

EwaMam

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 29 styczeń 2012 - 00:09


Witam,
My z Ewą mamy już od roku subkonto w Fundacji Avalon. Wszystko jest dobrze. Po zlożeniu wniosku otrzymujemy przelew po 2 dniach :). Fajne są też comiesieczne wyciągi. Bardzo miłe Panie tam pracują.
Jeżeli chodzi o rehabilitację to my nie korzystamy bo Ewa ma 11 lat ale z tego co wiem to jest na wysokim poziomie.


Witam, niebardzo rozumiem, dlaczego nie korzystacie z rehabilitacji w fundacji, proszę o dodatkowe wyjaśnienia
Pozdrawiam


Witam, tak jak mowilam - Ewa ma 11 lat i forme autyzmu. Wiem ze centrum rehabilitacji fundacji specjalizuje sie w rehabilitacji niepelnosprawności fizycznych osob powyżej 16 roku życia. Poza tym mieszkamy pod Warszawą wiec troche daleko dojeżdżać :(
Zadzwon do Fundacji - pogadaj - tp naprawde życzliwi ludzie
Pozdrawiam,
  • 0

#13 Gość_bodzio2_*

Gość_bodzio2_*
  • Gość

Napisano 29 styczeń 2012 - 20:27

EwaMam dzięki za informację, pozdrawiam.
  • 0

#14 Brigid

Brigid

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 255 postów

Napisano 02 luty 2012 - 01:08

Ja miałam okazję zapoznać się z ich rehabilitacją i jestem zadowolona.
Fakt, są przygotowani do rehabilitowania schorzeń fizycznych (tam po prostu jest sala gimnastyczna z przyrządami i rehabilitanci, znający się też na masażach, jak ktoś ma np. skurcze, opuchlizny itp.) i fakt, nie widziałam tam nigdy dzieci. Sala jest jedna, w Warszawie.
Natomiast tak, jak w zeszłym roku mieli rehabilitację bezpłatną, tak teraz już nie mają umowy i została im tylko rehabilitacja częściowo płatna. Parę dni temu rozsyłali maile na temat zasad, to mam aktualne info :)
Dla osób z orzeczeniem o znacznym stopniu 800 zł za 30 godzin, a dla osób z umiarkowanym 1000 zł za 30 godzin. Można wykupywać połówki (odpowiednio 450 i 550 zł).
  • 0
Mój awatar jest legalny :) Autor: Andika18 | Dreamstime.com
Prawo autorskie wymaga podania autora i źródła.
Będę wdzięczna za nie usuwanie żadnego z tych fragmentów z podpisu.

#15 ula820

ula820

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 321 postów

Napisano 02 luty 2012 - 10:44

To faktycznie rewelacja, tylko się rehabilitować....ale za co?
  • 0

#16 Gość_bodzio2_*

Gość_bodzio2_*
  • Gość

Napisano 02 luty 2012 - 12:08

To prawda to zależy od finansów, jesli komuś się pomaga oddając swój 1% podatku to można potrzebną sumę na ten cel uzbierać, jeśli jest innaczej to niestety jesteśmy zdani na siebie dlatego zachęcam wszystkich do oddawania 1% podatku na takie właśnie cele, które pomogą niepełnosprawnym w dochodzeniu do zdrowia, i do normalnej egzystencji w społeczeństwie, to nic nie kosztuje, pozdrawiam.
  • 0

#17 EwaMam

EwaMam

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 18 luty 2012 - 01:16

Ja miałam okazję zapoznać się z ich rehabilitacją i jestem zadowolona.
Fakt, są przygotowani do rehabilitowania schorzeń fizycznych (tam po prostu jest sala gimnastyczna z przyrządami i rehabilitanci, znający się też na masażach, jak ktoś ma np. skurcze, opuchlizny itp.) i fakt, nie widziałam tam nigdy dzieci. Sala jest jedna, w Warszawie.
Natomiast tak, jak w zeszłym roku mieli rehabilitację bezpłatną, tak teraz już nie mają umowy i została im tylko rehabilitacja częściowo płatna. Parę dni temu rozsyłali maile na temat zasad, to mam aktualne info :)
Dla osób z orzeczeniem o znacznym stopniu 800 zł za 30 godzin, a dla osób z umiarkowanym 1000 zł za 30 godzin. Można wykupywać połówki (odpowiednio 450 i 550 zł).


Witam,
Ja też dostalam tą oferte - uważam ze jest swietna. 800 zl za 30 godzin rehablitacji to jest po 27 zl za godzine. No nie mowcie ze jest gdzies taniej ;). My też nie mamy srodkow i dlatego zalożyliśmy subkonto w fundacji.
  • 0

#18 apache

apache

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 33 postów

Napisano 09 marzec 2012 - 18:32

Wysłałem do fundacji faktury i otrzymałem od nich koszty realizacji. Mogę więc potwierdzić, że wszystko jest w porządku.
  • 0

#19 EwaMam

EwaMam

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 14 marzec 2012 - 21:02

Wysłałem do fundacji faktury i otrzymałem od nich koszty realizacji. Mogę więc potwierdzić, że wszystko jest w porządku.


Tak, tak - to prawda apache ja też już złożyłam 2 wnioski dla Ewy to zwrot za jeden otrzymałam już po 2 dniach :) - drugi był za ortezy płatny do sklepu to wogole trwało to też ze 2 dni i już pieniądze były w sklepie
  • 0

#20 Gość_bodzio2_*

Gość_bodzio2_*
  • Gość

Napisano 15 marzec 2012 - 18:17

Z tego wynika że ta fundacja wywiązuje się dobrze ze swoich obowiązków względem "beneficjentów" subkonta, dodatkowo jeszcze przesyła e-mailem comiesieczny wyciąg, tak że ma sie pełną kontrolę nad swoimi wydatkami :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych