Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Zaburzenia czucia w kroczu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 olap

olap

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 05 grudzień 2011 - 10:38

Witajcie!
Jestem tutaj po raz pierwszy więc krótko opisze swoja historie. W 2006 roku złamałam kręgosłup na odcinku TH 12 i L1 ze stenozą kanału kręgowego. Miałam założone zespolenie usztywniające na rok czasu. W 2007 roku wyjęto mi te metale. Od samego początku chodzę, nie miałam porażenia ani nóg ani rąk. Problem polega na tym że nie mam czucia w okolicy krocza. Muszę się cewnikować itd. Nigdy nie miałam robionego RM i tak naprawdę nie wiem czy jest jakiś ucisk na nerwy czy nie. Ostatnio mam dziwne uczucie mrowienia, rojenia i palenia w odbycie. Z tego powodu byłam w szpitalu i lekarzy strasznie moja sytuacja dziwi. Chodzę a nie mam czucia w kroczu. Mówią że coś jest nie tak...
Czy ktoś z was miał podobną sytuację??
  • 0

#2 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 05 grudzień 2011 - 11:58

Od razu napisze, że jestem w innej sytuacji, ale chciałabym ci poradzić coś niecoś. Udaj się do dobrego neurologa i urologa. Niech lekarz neurolog wypiszę ci skierowanie na tomografię komputerową kręgosłupa. Dzięki temu badaniu dowiesz się czy jest jakiś ucisk czy nie. No i możesz iść do urologa.. może badanie urodynamiczne by też się przydało w twoim przypadku.
Skąd dokładnie jesteś?
  • 0

#3 olap

olap

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 05 grudzień 2011 - 13:13

Jestem ze Ostrowca Św. U nas raczej nie ma dobrych ani urologów ani neurologów. Do tej pory czułam się dobrze. Pogodziłam się z cewnikowaniem itd. Badania moczu mam dobre. Kręgosłup mi nie doskwiera. Tylko ten ból odbytu. Cały czas mam wrażenie jakbym siedziała na kołku...Jutro mam mieć rezonans magnetyczny. Badanie urodynamiczne też już miałam. Kazali stosować cewniki Nelatony i tyle. Jakiego rodzaju ty masz problemy??
  • 0

#4 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 05 grudzień 2011 - 15:07

Ja w ogóle nie czuje i nie chodzę, ale nie cewnikuje się bo nie mam takiej potrzeby.
Bardzo dobrym lekarzem jest dok. Kroll z Poznania. Wiem, że to trochę daleko od ciebie, ale do niego jeżdżą osoby z całej Polski którzy mają problemy z pęcherzem neurogennym więc te 400 km nie powinno być problemem skoro miałby ci pomóc i cię wyleczyć. Możesz napisać do niego maila i szczegółowo opisać swój problem: pakroll@poczta.onet.pl (nie wiem czy jest to mail aktualny)
Wiem, że jak ja do niego pisałam to odpowiedź dostałam po kilku dniach, więc radzę spróbować.
  • 0

#5 olap

olap

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 05 grudzień 2011 - 17:37

Z tym pęcherzem to jest według mnie tak że jeśli został uszkodzony nerw odpowiadający za krocze to nawet dr Kroll nie pomoze. Choć może się mylę...Piszesz że się nie cewnikujesz. Oznacza to że masz tam czucie?? Przepraszam że tak wprost pytam. Bo ja z jednej strony nie mam czucia, ale ból, pieczenie itd czuje. Dla mnie to trochę dziwne.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych