Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Ćwiczenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 21 wrzesień 2011 - 09:35

Czy ktoś z was ma lub wiem gdzie znajdę ćwiczenia dla osób z choroba parkinsona? Chodzi przede wszystkim o ćwiczenia na równowagę i koordynacje ruchową (najlepiej ze zdjęciami)?
  • 0

#2 Armin

Armin

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 199 postów

Napisano 21 wrzesień 2011 - 12:15

Witaj :)

Polecam książkę " Ćwiczenia rehabilitacyjno-logopedyczne dla osób z chorobą Parkinsona" . Autorzy : Tatiana Lewicka i Anna Rodzeń.

Na początek proponuję :

http://www.parkinson...zeniaplakat.pdf
  • 0
Kto chce - szuka sposobów...Kto nie chce - powodów...
"Módl się, żyj nadzieją i nie martw się" - Św.O. Pio"

#3 befkoni

befkoni

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 42 postów

Napisano 09 listopad 2011 - 23:57

Myśle że konsultacja u dobrego fizjoterapeuty pomoże rozwiązać problem
  • 0
odzież dla niepełnosprawnych 4care

#4 rybka166

rybka166

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 28 styczeń 2012 - 12:38

Czy ktoś z was ma lub wiem gdzie znajdę ćwiczenia dla osób z choroba parkinsona? Chodzi przede wszystkim o ćwiczenia na równowagę i koordynacje ruchową (najlepiej ze zdjęciami)?


W Warszawie jest Fundacja osob z choroba Parkinsona tam maja wszelkie materialy lacznie z cwiczeniami dl a takich osob 3 razy w tygodniu, ale w innych miastach tez sa takie stowarzyszenia moge podac wiecej informacji - skontatuj sie moje gg 2206812
  • 0

#5 befkoni

befkoni

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 42 postów

Napisano 02 luty 2012 - 18:44

Dokłądnie w każym prawi dużym mieście jest albo fundacja albo jakieś stowarzyszenie gdzie bezpłatnie będziesz mógł uzyskać takie informacje
  • 0
odzież dla niepełnosprawnych 4care

#6 sikorek

sikorek

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 08 luty 2012 - 13:16

Nie znam specyfiki choroby ’Parkinsona’,ja jestem chory od ponad trzydziestu lat na S.M.,ale też miałem podobne problemy i podobnie jak z t.zw.opadającą stopą czy równowagą i koordynacją ruchów polecam konsultacje z rehabilitantem medycyny sportowej.Nie wiem dlaczego,ale właśnie zalecenia rehabilitanta medycyny sportowej są bardziej skuteczne od zaleceń t.zw rehabilitantów (może to jest wynikiem selekcji i doświadczenia oraz praktyki?).Stan swój (jestem na chodzie) w bardzo dużej mierze zawdzięczam właśnie konsultacji i poradom rehabilitantów medycyny sportowej(jakiś klub sportowy czy AWF).


sikorek

  • 0

#7 backsztag

backsztag

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 10 luty 2012 - 21:21

Stan swój (jestem na chodzie) w bardzo dużej mierze zawdzięczam właśnie konsultacji i poradom rehabilitantów medycyny sportowej
[/b][/color]

sikorek

[/quote]
Trafny komentarz. Trzeba tylko trafić na rehabilitantów, którzy oprócz praktyki z wyczynowcami maja doświadczenie z rehabilitacją osób chorych i niepełnosprawnych. Takiego poznałem w Dźwirzynie. Indywidualne podejście do każdego pacjenta i wyczucie zakresu ruchu oraz obciążenia rehabilitowanej części ciała.
Dziękuję za wpis, który doprowadził mnie do wątku "opadającej stopy". Pozdrawiam. Andrzej
  • 0
Cokolwiek dzieje się z Tobą, nie pozwól na odebranie sobie nadziei.
Im więcej wiesz o chorobie tym łatwiej Ci kontrolować objawy.

#8 grzegorz1960

grzegorz1960

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 57 postów
  • Skąd:Środa Wlkp.

Napisano 01 kwiecień 2012 - 18:55

Witam!
Mam prośbę. Jeżeli ktoś miał styczność z metodą LSVT(Lee Silverman Voice Treatment ) proszę o kontakt. Z opinii w internecie jest to bardzo skuteczna metoda rehabilitacji, ale nie znałazłem jeszcze tej metody w Polsce. Andrzej w jednym ze swoich postów wspomona o tej metodzie ale bez konkretnych adresów
Grzegorz
  • 0

#9 gisi

gisi

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 49 postów

Napisano 13 czerwiec 2012 - 20:53

Witam wszystkich na forum

Od 4 czerwca chodze na LSVT -BIG terapie
glownym punktem tej ergoterapie sa cwiczenia
w ktorych uczymy sie poruszania w szybkim tempie
to znaczy duze kroki przy chodzeniu do przodu i do tylu
zwiazane z poruszaniem rownoczesnie ramion do przodu i tylu
Jak nam wszystkim wiadomo z biegiem czasu
ruszamy sie wolniej chodzimy wolniej
ta terapia ma temu zapobiec
trwa to jedna godzine dziennie
cztery razy w tygodniu
16 godzin terapie w ciagu czterech tygodni
cwiczenia mozna super w domu samemu cwiczycz
fajne jest to ze jest ta terapia nie jest w grupie
tylko terapeuta i pacjent.
bylam dzisiaj piaty raz
na terapie .
Od wczoraj czuje sie lepiej.

Pozdrawiam was milutko
GISI
  • 0

#10 backsztag

backsztag

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 20 czerwiec 2012 - 09:00

[quote='gisi' pid='183006' dateline='1339617220']


Od 4 czerwca chodze na LSVT -BIG terapie
glownym punktem tej ergoterapie sa cwiczenia
w ktorych uczymy sie poruszania w szybkim tempie
to znaczy duze kroki przy chodzeniu do przodu i do tylu
zwiazane z poruszaniem rownoczesnie ramion do przodu i tylu

Witam Gisi i Grzegorz1960 !
Pisząc o metodzie LSVT miałem na myśli ćwiczenia dla osób z zaburzeniami mowy.
Czy zajęcia na LSVT-BIG terapie są tylko ruchowe czy też połączone z ćwiczeniami aparatu mowy ?
W Polsce tą tą tematyką zajmuje się Uniwersytet w Poznaniu.
Wklejam notkę z wyszukiwarki:
"Centrum Przetwarzania Mowy i Języka Poznań
ifa.amu.edu.pl/cslp/old_clsp/pl/news.html
"Essential elements of LSVT/LOUD for Parkinson disease and other neurological ... projektu Polish-English Literacy Tutor, finansowaną przez Uniwersytet im.
Odwiedziłeś tę stronę wiele razy. Ostatnio 12.08.11"

Pozdrawiam Andrzej 
Post Sciptum:
Znalazłem stronę Ośrodka z Bochum gdzie mieszka Gisi. Wklejam fragment tłumaczenia :
" Koncepcja leczenia LSVT-BIG wywodzi się ze świata logopedii w leczeniu popularnej Parkinsona Silverman Voice Treatment Lee ust LSVT LOUD-) z. Skup się z "LSVT-BIG" to praktyka ukierunkowanych ruchów dużej amplitudy (głośności), aby poprawić szybkość i zasięg ruchu u chorych na Parkinsona typowe zaburzenia ruchu ust spowolnienie ruchowe).
LSVT-BIG szkolenie polega głównie ćwiczenia na dużą skalę ruchów. Standard dla procesu leczenia jest regularne powtarzanie różnych całego ciała "ruchów Big". Powtarzając ćwiczenie intensywne i ciągłe informacje zwrotne na temat wyników niewykorzystanych praktyków potencjalnych są wybierane i rozszerzony. Terapeuta motywację pacjenta, każdy ruch z zachowaniem najwyższego stopnia wykorzystania (co najmniej 80% mocy maksymalnej) ruchomym i wysiłku do wykonania. Poprzez ciągłe informacje zwrotne od terapeuty uczy pacjent ćwiczy do kalibracji wydajności swoich nowych ruchów. W Parkinsona często zakłócone czujniki ciała (własne ruchy, poziom głośności itd. są postrzegane jako większe niż odpowiada to rzeczywistości) można znormalizować więc ponownie. Podstawową zasadą w LSVT-BIG-terapii jest bardzo intensywny trening, w czterech godzinnych szkoleń w terapii indywidualnej tygodniowo, obejmuje okres czterech tygodni.
W badaniach naukowych (Ebersbach et al., 2010) wzrosła LSVT-BIG szybkość, siłę i zasięg ruchu znacząco. Leczenie ma na celu zmniejszenie ruch powolny i poprawił codzienne umiejętności do celu. The Walking wzrostem prędkości poprzez zwiększenie długości kroku, a także być celem, kierowane ruchy ramion większy i szybszy.
Stosowanie zdobytych ruchów w codziennych czynności jest trenowany od początku. Przez wczesnym początkiem choroby w leczeniu z LSVT-BIG-metody do progresji ograniczeń ruchowych będą opóźnione. Jakość życia i niezależność powinny być zachowane jak najdłużej.
Zgodnie z obecnym stanem wiedzy LSVT-BIG jest szczególnie przydatna dla pacjentów z wczesnym stadium choroby. U pacjentów z głębokiej stymulacji mózgu jest wymagane w krótszych odstępach czasu konieczne, kalibracja. BIG Program przeznaczony jest głównie dla pacjentów z chorobą Parkinsona, ale również może pomóc w przypadku innych chorób takich jak stwardnienie rozsiane lub z innymi chorobami neurologicznymi. Czy pacjent lub chory z innymi choroby neurologiczne mogą być zawarte w programie zależy od kilku czynników i decyduje się po 3-4 sesjach testowych.
Przestudiuj opis:
Ebersbach, G. Ebersbach, A. Noble, D., Kaufhold, O., Kusch, M., Kupsch, A. i Wissel, J. (2010). Porównując ćwiczenie w chorobie Parkinsona - Berlin studiów BIG. Zaburzenia ruchowe, 25: 1902-1908
W dużym badaniu porównującym skuteczność LSVT-BIG u 60 pacjentów z chorobą Parkinsona zbadano. Badanie to zostało przeprowadzone przez dr Georga Ebersbach (główny lekarz z przychodni na Parkinsona w Beelitz) przeprowadzone w Poradni Rehabilitacji Centrum Berlina. W porównaniu do programu ćwiczeń domowych i Nordic Walking była znacznie lepsza skuteczność LSVT-BIG-terapii są widoczne. Wyniki badań opublikowano w prestiżowym międzynarodowym czasopiśmie naukowym ust zaburzenia ruchowe) opublikowane i przedstawione na audycje radiowe i telewizyjne. "
I pamiętajcie: " skuteczność leczenia (terapii) zależy w dużej mierze od woli wyleczenia."
Trzymajcie się i nie poddawajcie się. Andrzej
  • 0
Cokolwiek dzieje się z Tobą, nie pozwól na odebranie sobie nadziei.
Im więcej wiesz o chorobie tym łatwiej Ci kontrolować objawy.

#11 gisi

gisi

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 49 postów

Napisano 28 czerwiec 2012 - 17:29

Hallo tu Gisi
jutro mam ostatni raz
LSVT-BIG terapie
jestem bardzo zadowolona z tych cwiczen
bardzo mi pomogly ,poruszam sie lepiej
mamwiecej sily w nogach i wiecej elastycznosci
w sobie przedewszystkim noca gdy musialam
wstac mialam trudnosci z chodzeniem ciagnelam nogami
kiedy chodze na ta ergoterapie bardzo sie wszystko polepszylo.
Zycze wam wszystkiego dobrego Gisi.
  • 0

#12 abizolek

abizolek

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 142 postów
  • Skąd:Bielsko-Biała

Napisano 04 październik 2012 - 04:16

Może uznacie to za pierdoły, ale postanowiłem, że spróbuję ruszać się tak, jakbym był zdrowy. PD u każdego z nas postępuje inaczej, ale ogólny model to zawodnik pochylony do przodu z wyciągniętą jak żółw na wyścigach głową, ręce zwisające, nogi szurające, kroczki małe. Do tego kamienna twarz pokerzysty. Staram się w każdym ruchu pamiętać o ideale, który roboczo można nazwać "szybka królowa w siedmiomilowych butach". Królowa, bo chodzi dumnie wyprostowana, szybka, bo ma szybkie ruchy, a siedmiomilowe buty umożliwiają jej robienie długich kroków. Przy takim podejściu ćwiczenia nie są celem, ale narzędziem do osiągnięcia celu=szybka królowa. Jako były typ sportowy ćwiczę jak tylko mam siłę: rozciąganie-kilkanaście pozycji Jogi, hantle, brzuszki, wyprawy w góry z podbieganiem, rower. Ze zbieganiem dałem sobie spokój, bo już 2 razy wyglebiłem, ostatnim razem dosyć mocno. Z pływania musiałem zrezygnować, ale kto może niech próbuje. Staram się też głupio uśmiechać, żeby nie zostać zakwalifikowany jako seryjny :) Trafiłem na forum ponad tydzień temu, bo brakowało mi towarzyszy niedoli do pogadania. I co? Okazuje się, że ostatnie odpowiedzi są w niektórych wątkach sprzed kilku miesięcy, wypowiedzi są w zasadzie anonimowe. Mam prośbę o wypełnienie w swoich profilach miejscowości, w której mieszkacie, może uda się spotkać, porozmawiać, wymienić doświadczenia z walki z PD. Zaznaczam, że wiem, gdzie jest serwis randkowy i nie o to mi chodzi, nie chodzi też o wspólne użalanie się nad sobą, wręcz przeciwnie.
  • 0

Najlepsze w tym wszystkim jest poznawanie nowych rzeczy.


#13 Armin

Armin

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 199 postów

Napisano 04 październik 2012 - 06:20

(...) ale ogólny model to zawodnik pochylony do przodu z wyciągniętą jak żółw na wyścigach głową, ręce zwisające, nogi szurające, kroczki małe. Do tego kamienna twarz pokerzysty.(...)

Z całym szacunkiem, ale nie ma "ogólnego modelu". Twój opis przedstawia skrajną postać choroby. W większości przypadków wygląda to zupełnie inaczej. :dodgy:
  • 0
Kto chce - szuka sposobów...Kto nie chce - powodów...
"Módl się, żyj nadzieją i nie martw się" - Św.O. Pio"

#14 abizolek

abizolek

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 142 postów
  • Skąd:Bielsko-Biała

Napisano 04 październik 2012 - 16:52

Z całym szacunkiem, ale nie ma "ogólnego modelu". Twój opis przedstawia skrajną postać choroby. W większości przypadków wygląda to zupełnie inaczej. :dodgy:
[/quote]

Faktycznie, moją wiedzę o poruszaniu się chorych na PD zaczerpnąłem z książki oraz filmu z zestawem ćwiczeń dla dotkniętych tą chorobą. Płytkę z filmem dostałem przy okazji potwierdzenia diagnozy, że moje problemy zdrowotne to PD. Po obejrzeniu ćwiczących trochę się popłakałem szczerze mówiąc ze strachu przed tym co mnie czeka, bo wyglądali mniej więcej tak jak ich opisałem w poprzednim poście. Chciałbym zachęcić wszystkich, którzy jeszcze mogą jako tako się ruszać, aby pracowali nad sobą. Za skróty myślowe przepraszam.
  • 0

Najlepsze w tym wszystkim jest poznawanie nowych rzeczy.



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych