Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Program Student II


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
860 odpowiedzi w tym temacie

#841 Gość_lexandra_*

Gość_lexandra_*
  • Gość

Napisano 18 marzec 2016 - 20:12

Mam zamiar złożyć  na początku przyszłego tyg, muszę tylko w weekend odebrać z  uczelni zaświadczenie o  kontynuuacji nauki. Można skadać od 15 do końca marca.


  • 0

#842 babelou

babelou

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 21 postów

Napisano 23 marzec 2016 - 18:16

Czy do oświadczenia o dochodach mam doliczyć kwotę 153 pielęgnacyjnego oraz stypendium specjalne ze szkoły?

Nie pracowałam od grudnia 2015, a wcześniej byłam pół roku na stażu z PUP i może być dziwne, jeśli dochód wyjdzie zero za te 3 ostatnie miesiące.

I z jakiego okresu liczyć ten dochód?

Czy musicie u Was składać dodatkowo zaświadczenie ze skarbówki?

Ja do tej pory nie musiałam, ale teraz mieszkam gdzie indziej i mam obawy, że nie zdąże załatwić tego zaświadczenia.

Co robić?

Wybaczcie, ale jestem ciemna masa, im więcej czytam tym się gubię bardziej :(.

Wiem, że są tu dobre dusze, które mi doradzą.


  • 0

#843 Gość_lexandra_*

Gość_lexandra_*
  • Gość

Napisano 23 marzec 2016 - 19:34

Do wniosku dołączasz załącznik nr 1 (oświadczenie o dochodach), a do niego jest takie objaśnienie - Przypis 1, tam masz z grubsza opisane, co i jak. Według niego świadczeń pielęgnacyjnych się nie wlicza, (ja nigdy nie wliczałam i nikt się nie czepiał). O stypendium to nawet nie wspominaj, że masz, a już na pewno nie mów, że przeznaczasz je na czesne (też tak robię od 3 lat :)) Dochód liczę zawsze z ostatnich trzech miesięcy. Jeśli chodzi o skarbówkę, to dostarczam pit za ubiegły rok. Nie wiem, jak to jest, jak nie miałaś dochodów, trzeba by się dowiedzieć, czy konieczne jest zaświadczenie, może wystarczy oświadczenie, że nie miałaś dochodu. 

Dziś złożyłam wniosek z oświadczeniem o dochodach wypełniony w opisany wyżej sposób. Niestety nie było osoby kompetentnej, żeby go sprawdziła. Jutro skontaktuję się z PCP-erem, czy wszystko jest ok.  Dowiem się przy okazji jak jest z tym zaświadczeniem ze skarbówki i dam Ci znać.


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 24 marzec 2016 - 15:48
poprawionie błędów i interpunkcji.

  • 0

#844 _MIKI_

_MIKI_

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 20 postów

Napisano 03 kwiecień 2016 - 13:57

I z jakiego okresu liczyć ten dochód?

Czy musicie u Was składać dodatkowo zaświadczenie ze skarbówki?

Ja do tej pory nie musiałam, ale teraz mieszkam gdzie indziej i mam obawy, że nie zdąże załatwić tego zaświadczenia.

Co robić?

Witaj,

 

Jeżeli się nie pracuje to w ogóle nie składa się tego dokumentu o zarobkach.


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 03 kwiecień 2016 - 14:00
zmniejszony cytat.

  • 0

#845 Divine

Divine

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 17 maj 2016 - 14:32

Cześć wszystkim :)

 

 Czy ktoś z Was podpisał już umowę (Moduł II) na ten semestr ?


  • 0

#846 babelou

babelou

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 21 postów

Napisano 19 maj 2016 - 20:55

U mnie mówią, że do końca maja to dopiero rozpatrzą wnioski, a dopiero w czerwcu będą podpisywane umowy. Nie wszędzie jest to takie szybkie niestety. A mi długi rosną za szkołę i chyba nie tylko mi...


  • 0

#847 Divine

Divine

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 27 maj 2016 - 12:47

ja 'już' dziś podpisałam umowę (woj. wielkopolskie)  :)


  • 0

#848 El_Nino

El_Nino

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 10 czerwiec 2016 - 15:34

Od jakiś 2 tyg mam pieniądze już na koncie. Umowe podpisałem w połowie maja, Woj. podlaskie.


  • 0

#849 paolo

paolo

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 24 sierpień 2016 - 15:47

Dzień dobry nazywam się Paweł i mam znaczny stopień niepełnosprawności.Chcę się zapytać jak to jest z tymi pieniążkami na studia w programie z pfron. Mi powiedzieli w moim pcpr że to trzeba najpierw z własnej kieszeni opłacić semestr a potem jeżeli zdasz to oni dofinansują. Czy tak samo jest i u was. Podpowiedzcie mi please.


  • 0

#850 paolo

paolo

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 25 sierpień 2016 - 12:33

Od jakiś 2 tyg mam pieniądze już na koncie. Umowę podpisałem w połowie maja, Woj. podlaskie.

 

Cześć, mam na imię Paweł i mam znaczny stopień niepełnosprawności. Chcę Ciebie zapytać jak wygląda cały proceder w uzyskiwaniu pieniędzy na studia wyższe. Bo mnie w pcpr (jestem z Wasilkowa koło Białegostoku) powiedzieli, że to najpierw ja sam muszę opłacić czesne z własnej kieszeni, a potem jeśli zdam, to oni wpłacą mi na konto te pieniądze. Jak to było u Ciebie czy tak samo czy może inaczej? Odpisz please.

Pozdrawiam Paweł.

 

Moderator

Paweł, to jest podbijanie tematu. Na razie upominam. Jeśli pilnie potrzebujesz skontaktować się z autorem i dostać odpowiedź, napisz do Niego prywatną wiadomość.


  • 0

#851 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 25 sierpień 2016 - 13:57

Ja już w innym temacie odpowiedziałam na Pawła pytania.
  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#852 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 25 sierpień 2016 - 16:46

Tak widzę, że zdublował temat...


  • 0

#853 paolo

paolo

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 27 sierpień 2016 - 12:25

Ja już w innym temacie odpowiedziałam na Pawła pytania.

Dzięki a jak mam znaleźć ten temat. Za wskazówki byłbym bardzo wdzięczy.


  • 0

#854 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 27 sierpień 2016 - 13:37

Paweł, w lewym górnym rogu strony jest wyszukiwarka. Wpisujesz parę magicznych słów opisujących temat i szukasz. Jeśli nasza wyszukiwarka jest niewystarczająca, użyj google'a. Ponadto, chyba zapomniałeś, że już utworzyłeś w dziale Instytucje wątek Dofinansowanie studiów, z prawie identyczną treścią jak ta w temacie Program Student II. I tam (w dofinansowaniu studiów) Paulla się wypowiedziała.

Na przyszłość, Jeśli sprawy dotyczą finansowania studiów, najwłaściwszym do tego działem jest dział Pomoc i temat Program Student II. I staraj się trzymać tego tematu.      


  • 0

#855 blackgosiak86

blackgosiak86

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 33 postów

Napisano 23 wrzesień 2016 - 09:45

Czy na studia podyplomowe jest dofinansowanie? Z tego co wyszukałam na necie chyba nie ...


  • 0

#856 kjkj

kjkj

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 74 postów

Napisano 23 wrzesień 2016 - 22:00

Oczywiście, że na studia podyplomowe jest dofinansowanie z Modułu II.

 

https://www.pfron.or...-2016-roku.html

 

Moduł II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia poprzez dofinansowanie kosztów edukacji w szkole policealnej, kolegium lub w szkole wyższej (studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia, jednolite studia magisterskie, studia podyplomowe lub doktoranckie prowadzone przez szkoły wyższe w systemie stacjonarnym / dziennym lub niestacjonarnym / wieczorowym / zaocznym lub eksternistycznym, w tym również za pośrednictwem Internetu).

 


  • 0

#857 iza23

iza23

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 04 styczeń 2017 - 18:57

Hej, macie już podpisane umowy dofinansowania za semestr zimowy?


  • 0

#858 IrenaCS

IrenaCS

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 23 postów

Napisano 09 styczeń 2017 - 00:08

Ja już w innym temacie odpowiedziałam na Pawła pytania.


Ale już zaszły bardzo istotne zmiany

Hej, macie już podpisane umowy dofinansowania za semestr zimowy?


Nie

Użytkownik kuba edytował ten post 09 styczeń 2017 - 02:15
Połączono posty

  • 0

#859 _MIKI_

_MIKI_

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 20 postów

Napisano 15 wrzesień 2017 - 18:13

Witajcie,

 

Mam pytanie, jeśli już pracuję, a chciałbym pójść na jakiś nowy kierunek (do tej pory niestety nie znalazłem interesującego mnie kierunku), i w sumie już stać mnie na pokrycie w całości, czesnego, to już nie mogę przystąpić do programu, oraz mam wtedy mam marne szanse na otrzymanie dofinansowania?


  • 0

#860 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1460 postów

Napisano 16 kwiecień 2018 - 18:44

Wreszcie udało mi się zrealizować marzenie i jesienią ubiegłego roku rozpoczęłam kolejne studia podyplomowe. Wszystko byłoby świetnie, gdyby nie archaiczny sposób składania wniosków o dofinansowanie z programu "Student".
 
Mamy XXI wiek, a od osób niepełnosprawnych wymaga się składania dokumentów w wersji papierowej wraz z całym plikiem załączników. Owe załączniki mają po sto razy i na różne sposoby potwierdzać fakty oczywiste, czyli że jesteśmy niepełnosprawni i mamy na tyle dobrze albo niedobrze poukładane w głowach, żeby rozpocząć lub kontynuować naukę na poziomie wyższym.
 
Na ironię zakrawa fakt, że na studia zapisałam się on-line, a z MOPSu jedyne co mogłam uzyskać drogą internetową, było przesłanie mi przez pracownicę tejże instytucji mejlem wniosku wraz z załącznikami. Dobre i to, choć i tak trzeba było się napocić podczas wypełniania, gdyż dokument się "rozjeżdżał". Oczywiście jeszcze musiałam dołączyć liczne "niezbędne" dokumenty również w wersji papierowej, łącznie z oświadczeniem z uczelni, że na pewno jestem ich studentką! Nie bardzo rozumiem, dlaczego takie rzeczy przerzuca się na studenta? Obecnie jest tyle kanałów komunikacji, że pani z MOPSu może sama zweryfikować to, czy beneficjent rzeczywiście jest studentem! Tak samo można załatwić sprawę z fakturą. 
 
PFRON, a co za tym idzie MOPS i PCPR funkcjonują w niezwykle skostniałej i niereformowalnej strukturze, gdzie większość rzeczy przerzuca się na niepełnosprawnych. Panie tam pracujące toną w papierach, z których 3/4 są zbędne. Podzieliłam się niektórymi spostrzeżeniami z pracownicami MOPSu w moim mieście. Jedyną reakcją było wzruszenie ramionami. W zeszłym tygodniu szłam do nich dumna i zadowolona, mając w torebce fakturę za II semestr oraz zaświadczenie z uczelni, że nie zdezerterowałam i dalej jestem na liście studentów.  Niestety, nie mogłam zostawić papierów, bo jeszcze nie dostałam listownego wezwania do podpisania umowy!
 
Paranoja. Moja "zabawa" z tą instytucją jeszcze potrwa, tym bardziej, że zamierzam złożyć wniosek na dofinansowanie do zakupu komputera. 
 
Spełnianie swoich marzeń nie jest proste. Czasem przypomina pracę Syzyfa, a czasem walkę z wiatrakami.

 

Można rzec, że PFRON i MOPS dzielnie walczą z barierami, które sami stawiają :gaah: .


  • 1


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych