Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Program Student II


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
860 odpowiedzi w tym temacie

#801 apostol

apostol

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 68 postów
  • Skąd:podkarpackie

Napisano 28 luty 2015 - 21:38

Mam pytanie czy może w Warszawie można już składać wnioski o dofinansowanie opłat za czesne?

 

od początku marca


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 01 marzec 2015 - 11:50
poprawiony cytat.

  • 0

Bo JEZUS skryje mnie w dniu niedoli w szałasie swoim


#802 Maedhros

Maedhros

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 07 marzec 2015 - 18:03

Witam. Ja natomiast mam takie pytanie - do osób które studiowały DZIENNIE na państwowych uczelniach, ile  właściwie otrzymywaliście pieniążków na semestr?

 

Bo podobno jest bardzo różnie, PFRON przede wszystkim daje dużo dla zaocznych gdzie jest czesne a na koszty typu akademik, dojazdy, pomoce to w praktyce np. we Wrocławiu to dają 800-1400 rok/semestr, co nie jest tak naprawdę wielką sumą. Tyle zrozumiałem z wypowiedzi ludzi na forach.

 

Oświećcie mnie jak jest/było :)


No i jeszcze pytanie - czy jak mam już tego mgr ukończonego na jednym kierunku, gdzie korzystalem z programu student 2, można ubiegać się o dofinansowanie na kolejnym kierunku (studia mgr) czy mozna tylko raz na daną formę kształcenia?


  • 0

#803 CUdaczka

CUdaczka

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 97 postów

Napisano 14 marzec 2015 - 21:16

Ile można dostać pieniędzy prócz czesnego, czyli dodatek, jest napisane. Czy to dzienne, czy zaoczne dostaniesz 1000zł, chyba, że zaliczasz się do grupy ze zwiększonym dodatkiem.

 

Możesz studiować mgr kolejny raz, ja robię licencjat w całkiem innym kierunku niż poprzedni. Tzw. przebranżowienie ;)


  • 0

#804 Yoanna

Yoanna

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 15 marzec 2015 - 09:52

ja studiuję dwa kierunki (jeden dziennie i jeden zaocznie) i w zeszłym semestrze pani, u której składałam wniosek powiedziała, że niepotrzebne jest zaświadczenie o studiowaniu w trybie dziennym, bo i tak nie podwyższy mi to dodatku...


  • 0

#805 Maedhros

Maedhros

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 15 marzec 2015 - 16:47

Dziękuję. Ale 1000, dofinansowanie za akademik powinno być większe?

 

Drugi kierunek w sensie że na jeden już brałem dofinansowanie program Student. A jeśli otrzymało się lekki stopień niepenosprawności podczas korzystania ze Studenta, automatycznie kończyła się pomoc?


  • 0

#806 Adaaa

Adaaa

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 20 marzec 2015 - 14:15

Witam,

 

Mam pewną wątpliwość, której nie znalazłam w internecie a mianowicie, uzyskałam dofinansowanie z tyt. program student za które pokryłam koszt nauki (poprzedni semestr) ale oprócz tego od października otrzymuje stypendium z tyt niepełnosprawności (od uczelni), obecnie chce złożyć kolejny wniosek do PFRON o dofinansowanie do kosztów nauki (czesne) i we wniosku pozycji 5 pojawia sie coś takiego jak: "dofinansowanie (stypendium) z innych niż pfron źrodieł" 

 

Czy mieliście podobny problem, co wpisujecie? Boje się, że jak wpisze tam jakaś kwotę to nie będą mi już chcieli pokryć kosztów nauki z programu student.

 

Przecież każdy z nas na forum jest osobą niepełnosprawną i każda uczelnia udziela stypendiów z tyt niepełnosprawności, to nie jest odosobniony przypadek więc raczej ktoś z was musiał się spotkać z czymś takim. 


Użytkownik Adaaa edytował ten post 20 marzec 2015 - 14:18

  • 0

#807 Rafal1990

Rafal1990

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 24 marzec 2015 - 12:45

Powiem tak, stypendium na uczelni jest przyznawane i wypłacane na konto, nie jest powiedziane że trzeba przeznaczyć je na cele związane z kształceniem ( przynajmniej na mojej uczelni ). Więc jeżeli przeznacza się je na inne cele np. leki można zaznaczyć że nie:) gdyż nie opłacam czesnego ze stypendium. Myślę że większość osób tak robi i nie ma z tym problemu.

 

Jeśli zaś chcesz mniej środków to zawsze możesz od sumy czesnego odjąć stypendium i o taka kwotę wnioskować:)


  • 0

#808 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3583 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 17 kwiecień 2015 - 20:02

A możesz mi powiedzieć Super Moderatorze gdzie są posty z ostatniego roku? Chyba je połączyłaś z nieistniejącym tematem. Przeszkadzały?

 

 

 

Odpowiem ja, Admin: nie przeszkadzały. Jakiś czas temu padła nam baza danych. Ta baza ma już ponad 12 lat, przeszło 2 GB i wiele razy w ciągu tych lat była przenoszona z serwera na serwer. Naprawiłem bazę, ale musiałem usunąć dwa wątki. Ten który wg. Ciebie nam "przeszkadzał" i jeszcze jeden, z działu "Na wesoło".

To wszystko co mam do powiedzenia na ten temat.

 

 

Po pewnym czasie spędzonym na dłubaniu w bazie danych, z przyjemnością mogę poinformować że posty które musiałem "zniknąć", powróciły z niebytu i są dostępne w tym wątku.


  • 1

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#809 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6291 postów
  • Skąd:home

Napisano 17 kwiecień 2015 - 21:27

Po pewnym czasie spędzonym na dłubaniu w bazie danych, z przyjemnością mogę poinformować że posty które musiałem "zniknąć", powróciły z niebytu i są dostępne w tym wątku.

Adminie Drogi Jesteś Wielki, istny czarodziej z Ciebie ;) Ten trud nie mogłam nie skomentować. Mam nadzieję, że inni również to docenią, bo w końcu jest co. Wątek odżył i zdecydowanie lepiej się go teraz czyta :)
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#810 _MIKI_

_MIKI_

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 20 postów

Napisano 27 kwiecień 2015 - 21:12

Witajcie.

 

Ktoś może wie, kiedy ruszy podpisywanie umów w Warszawie?


  • 0

#811 Aurorka

Aurorka

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 12 maj 2015 - 20:22

No, właśnie, ktoś już coś wie? :|


  • 0

#812 _MIKI_

_MIKI_

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 20 postów

Napisano 13 maj 2015 - 19:58

Witaj Aurorka,

 

Umowy są już podpisywane, ale podobno są problemy ilością funduszy na realizację programu. Nie wiem czy to prawda, takie słyszałem komentarze od osób, które już podpisały umowy.

 

Jak myślicie jaka jest szansa, że otrzymam dofinansowanie na włąśnie powtarzany rok?


  • 0

#813 Aurorka

Aurorka

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 13 maj 2015 - 21:02

Hej :)

Ja dziś dostałam informację, że przyznano mi całkowite dofinansowanie do studiów tzn. kwoty, o które się ubiegałam. Jestem ze Środy Wlkp.

 

Co do dofinansowania na powtarzanie roku - chyba tylko połowę się dostaje...


  • 0

#814 babelou

babelou

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 21 postów

Napisano 21 maj 2015 - 16:53

Czy z dodatku trzeba się rozliczać? Tzn, że lepiej żebym zbierałą faktury, bo za tego tysiaka chce pokupować różne rzeczy. Czy mogę kupić jakiś telefon np. smartfon, który mógłby mi służyć jako dostęp do neta, czy też mały e-book, przenośnik danych? Czy raczej lepiej nie?

Pytam o dodatek, bo czesne wiem, że wymaga faktur.


  • 0

#815 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 25 maj 2015 - 14:37

Hej :)

Ja dziś dostałam informację, że przyznano mi całkowite dofinansowanie do studiów tzn. kwoty, o które się ubiegałam. Jestem ze Środy Wlkp.

 

Co do dofinansowania na powtarzanie roku - chyba tylko połowę się dostaje...

Hej,

Mi nie przyznano całości czesnego, gdyż w umowie mam adnotację, że teraz 15% czesnego student pokrywa samodzielnie, a kiedy pracuje to płaci z własnej kieszeni 50%. Jestem z Gniezna :)


Użytkownik Paulla edytował ten post 25 maj 2015 - 14:38

  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#816 El_Nino

El_Nino

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 21 czerwiec 2015 - 12:32

Witam, czy mając poprawkę we wrześniu normalnie składać mogę wniosek, czy to, że ją mam wiąże się automatycznie z jakimiś problemami przy ubieganiu się o dofinansowanie?


  • 0

#817 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 21 czerwiec 2015 - 16:49

Możesz normalnie złożyć wniosek :)


  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#818 sayuri

sayuri

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 22 czerwiec 2015 - 17:02

Witam.

Jako że potrzebuję dojazdu z domu na uczelnię, najlepiej busem (nie mam prawa jazdy ani nikt nie może mnie zawozić), jak mogę o niego się starać? Jaki wniosek i gdzie składać/skąd pobrać?


  • 0

#819 angie21

angie21

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 10 lipiec 2015 - 11:30

Orientuje się ktoś, czy mając zaliczony I semestr (zimowy) mogę złożyć wniosek (o dofinansowanie na studia z modułu II) na semestr letni, jeżeli wnioski przyjmowane są na rok akademicki 2015/2016, czyli od semestru I zimowego?

 

Połączyłam post do wątku już istniejącego na forum. Może będzie łatwiej o odpowiedź na zadane pytanie. Moderator.


  • 0

#820 babelou

babelou

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 21 postów

Napisano 26 lipiec 2015 - 19:11

Czy można starać się o dofinansowanie, za semestr wcześniejszy tzn. kiedy składałam ostatnio i przyznano mi pierwsze dofinansowanie do czesnego, objęło ono tylko semestr, letni. Wcześniej nie pomyślałam, by powalczyć o dofinansowanie w semestrze zimowym, czy rok wcześniej na cały rok, mimo, że byłam niepełnosprawna. Wiem, że w szkole mogliby mi wystawić stosowny dokument co do tamtego okresu, że płaciłam czesne itp. Czy jest jakaś minimalna możliwość, by postarać się o dofinansowanie tamtych opłat, które poniosłam za czesne, ale nie złożyłam wtedy wniosku. Pamiętam ile naharowałam się, żeby opłacić studia, aż dziwota, że nie pomyślałam, by skorzystać z programu. Dałoby się coś z tym zrobić? Przynajmniej z tego zimowego semestru 2014/2015? Bo dofinansowanie dostałam za letni w 2015 r.

Proszę o jakąś poradę.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych