Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Chorzy na epilepsję dostana znaczny stopień niepełnosprawności


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 michal_pietrzykowski

michal_pietrzykowski

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 372 postów
  • Skąd:zachodniopomorskie

Napisano 08 marzec 2011 - 15:08

Osoby chore na epilepsję będą uznawane za niepełnosprawne w stopniu znacznym – zakłada poprawka do projektu nowelizacji ustawy o zatrudnianiu i rehabilitacji niepełnosprawnych, którą poparła sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny.
  • 0

#2 basia106

basia106

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 67 postów

Napisano 09 marzec 2011 - 06:19

A od kiedy ta ustawa ? W listopadzie syn dostał umiarkowany z 01U/02P/06E.Miłego dnia.
  • 0

#3 michal_pietrzykowski

michal_pietrzykowski

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 372 postów
  • Skąd:zachodniopomorskie

Napisano 09 marzec 2011 - 12:08

A od kiedy ta ustawa ? W listopadzie syn dostał umiarkowany z 01U/02P/06E.Miłego dnia.


To proszę wejść na gogle i napisać tytuł wątku to tam basia przeczytasz.
  • 0

#4 ciiekawy

ciiekawy

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 287 postów

Napisano 13 marzec 2011 - 23:11

Osoby chore na epilepsję będą uznawane za niepełnosprawne w stopniu znacznym – zakłada poprawka do projektu nowelizacji ustawy o zatrudnianiu i rehabilitacji niepełnosprawnych, którą poparła sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny.


Znaczy grupa pierwsza dla wszystkich osób na to chorych ?

a te osoby które np. miałyby w przeszłości przyznane orzeczenie to co - zostaje stara grupa czy z automatu po wejściu w życie nowych przepisów bez potrzeby stawania na komisje grupa się zmieni ?
  • 0

#5 michal_pietrzykowski

michal_pietrzykowski

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 372 postów
  • Skąd:zachodniopomorskie

Napisano 14 marzec 2011 - 22:20


Osoby chore na epilepsję będą uznawane za niepełnosprawne w stopniu znacznym – zakłada poprawka do projektu nowelizacji ustawy o zatrudnianiu i rehabilitacji niepełnosprawnych, którą poparła sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny.


Znaczy grupa pierwsza dla wszystkich osób na to chorych ?

a te osoby które np. miałyby w przeszłości przyznane orzeczenie to co - zostaje stara grupa czy z automatu po wejściu w życie nowych przepisów bez potrzeby stawania na komisje grupa się zmieni ?


Nie wiem czy my ludzie chorzy na padaczkę dostaniemy wszyscy pierwsze grupy inwalidzkie. Wszystko ukaże się na mojej najbliżej komisji w maju 2011 r.
Dla mnie jest ważniejsza druga grupa inwalidzka st. umiarkowany którą mam do tej pory.
A ustawie dowiedziałem się dopiero w tym miesiącu od osoby chorej na padaczkę.
  • 0

#6 ciiekawy

ciiekawy

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 287 postów

Napisano 15 marzec 2011 - 01:10



Osoby chore na epilepsję będą uznawane za niepełnosprawne w stopniu znacznym – zakłada poprawka do projektu nowelizacji ustawy o zatrudnianiu i rehabilitacji niepełnosprawnych, którą poparła sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny.


Znaczy grupa pierwsza dla wszystkich osób na to chorych ?

a te osoby które np. miałyby w przeszłości przyznane orzeczenie to co - zostaje stara grupa czy z automatu po wejściu w życie nowych przepisów bez potrzeby stawania na komisje grupa się zmieni ?


Nie wiem czy my ludzie chorzy na padaczkę dostaniemy wszyscy pierwsze grupy inwalidzkie. Wszystko ukaże się na mojej najbliżej komisji w maju 2011 r.
Dla mnie jest ważniejsza druga grupa inwalidzka st. umiarkowany którą mam do tej pory.
A ustawie dowiedziałem się dopiero w tym miesiącu od osoby chorej na padaczkę.


Dlaczego dla ciebie ważniejsza jest druga grupa skoro pierwsza jest bardziej korzystna w sensie dofinansowań dla zakładów pracy czy chyba nawet dla tego kto ją posiada bo rehabilitacje, czy dostosowanie mieszkania do potrzeb osoby chorej też jest, a przynajmniej było do niedawna dla pierwszych grup, więc nie bardzo rozumiem dlaczego dla ciebie korzystniejsza jest druga ?
  • 0

#7 michal_pietrzykowski

michal_pietrzykowski

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 372 postów
  • Skąd:zachodniopomorskie

Napisano 15 marzec 2011 - 12:48

Dlaczego ważniejsza jest dla mnie II gr. inwalidzka.
Ponieważ chodzi o zatrudnienie do pracy. Przeważnie zatrudniają z II grupą inwalidzką w st. umiarkowanym niż z I grupą w st. znacznym.
Mój kolega posiada I gr. inw. w st. znacznym. W zawodzie jest cukiernikiem.
  • 0

#8 ciiekawy

ciiekawy

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 287 postów

Napisano 17 marzec 2011 - 21:49

Dlaczego ważniejsza jest dla mnie II gr. inwalidzka.
Ponieważ chodzi o zatrudnienie do pracy. Przeważnie zatrudniają z II grupą inwalidzką w st. umiarkowanym niż z I grupą w st. znacznym.
Mój kolega posiada I gr. inw. w st. znacznym. W zawodzie jest cukiernikiem.


W mojej miejscowości były pewne przekształcenia firmy która zatrudnia osoby niepełnosprawne i wiem od jednego z pracowników,że od kierownictwa usłyszał coś takiego,żeby sobie załatwił pierwszą grupę psychiatryczną i,że może się wtedy zgłosić.

No i tak sobie myślę.

W czym grupa psychiatryczna jest lepsza od innych grup ?
Czy na psychiatryczną są większe dofinansowania dla pracodawców czy o co chodzi ?
Wiesz coś na ten temat ?
  • 0

#9 michal_pietrzykowski

michal_pietrzykowski

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 372 postów
  • Skąd:zachodniopomorskie

Napisano 18 marzec 2011 - 10:52

Na temat innych grup jeśli chodzi o rodzaj choroby oprócz epilepsji to mi nic nie wiadomo.
Ja od początku do tej pory posiadam II grupę inwalidzką st. umiarkowanego.
A co do zatrudnienia osoby z I grupą inwalidzka to zależy od zakładu pracy. Przeważnie zatrudniają z II grupą. W mojej firmie to owszem zatrudniają z I-III gr. inwalidzkimi poza osobami którzy są na emeryturach.
W tej chwili ja jako jedyny i mój kolega który został dzięki mnie zatrudniony od 1 marca 2011r. jesteśmy zatrudnieni na umowe o prace. A reszta moich kolegów pracy zmienili im rodzaje umowy. Ze zwykłej umowy na zlecenie ponieważ są na emeryturach. A wszystko to przez wymysły Rządu Rzeczpospolitej Polskiej ( PO )
  • 0

#10 ciiekawy

ciiekawy

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 287 postów

Napisano 25 marzec 2011 - 20:01

Zna ktoś kogoś kto miał inną grupe i kto po wejściu w życie tych przepisów dostał pierwszą grupe ?

Chodzi mi o to czy to jest praktyczny przepis czy tylko martwy przepis.
  • 0

#11 drake2

drake2

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 21 kwiecień 2011 - 20:52

po przeczytaniu tego artykułu http://www.e-sod.pl/..._info&id=106098 chyba nie jest prawdą, że chory na epi z automatu dostaje przydział na znaczny stopień niepełnosprawności. Jedno zdanie z artykułu brzmi tak: "Nie jest prawdą, iż ustawa zalicza chorych na epilepsję tylko i wyłącznie do stopnia znacznego."

Mam lekki stopień niepełnosprawności, choruje na epi. Długo pracowałem z tą chorobą, aż do czasu kiedy miesiąc temu umowa nie został mi przedłużona. Obecnie szukam pracy ale ciężko jest coś znaleźć. Po pierwsze ludziom przeszkadza choroba, po drugie nie ma pracy. W moim mieście więcej zwalniają niż przyjmują.

Jakbym miał umiarkowany stopień to może bym pracował. Obecnie staram się o ten stopień. Ale wyniki badań mam raczej dobre.

Znalazłem w necie:
"Warto jednak pamiętać, że orzeczenie nie jest przyznawane z powodu choroby („na chorobę”), lecz dotyczy oceny trudności w funkcjonowaniu, które choroba powoduje."

Czyli ja sobie to tak tłumacze. Wyniki mam dobre (fajnie), ale choroba mnie ogranicza i ten umiarkowany stopień niepełnosprawności ułatwiłby mi życie, mógłbym normalnie funkcjonować, żyć, pracować.
  • 0

#12 ofelia

ofelia

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 15 sierpień 2013 - 14:58

a jak wygląda sprawa w tym roku?
Zmieniono mi stopien umiarkowany na lekki...


  • 0

#13 kasiiunia89

kasiiunia89

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 10 październik 2013 - 17:18

Witam wszystkich badzo serdecznie. Jestem nowa na tym forum. Mam do Was pytanie. Choruje na epi już 8 lat od trzech lat bez ataków ale lecze się cały czas.  Czy jest szansa na grupe ??? Czy jest wogole sens starania się o nią ??? Zależy mi na II grupie ponieważ mogłabym łatwiej znaleść prace.


  • 0

#14 docia

docia

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 15 październik 2013 - 15:40

Witam wszystkich! Po długiej przerwie wracam na forua IPONu! Czytając Wasze posty zauważyłam że pomyliliście stopień niepełnosprawności z grupą inwalidzką! To pierwsze dają w PCPRach a drugie w ZUSach! Ja mam edno i drugie, oba 2 a na pierwszym byłam już w trakcie jak weszła ta niby nowa ustawa?! na EPI choruję już cztery lata


  • 0

#15 Iosa

Iosa

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 21 postów

Napisano 07 luty 2014 - 22:30

i bardzo dobrze


  • 0

#16 krzysztof_31

krzysztof_31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów

Napisano 03 maj 2014 - 10:31

A co to jakaś nowa kiełbasa wyborcza?


  • 0
Wehikuł czasu to byłby cud ...


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych