Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A

Zdjęcie

Renta socjalna a praca

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#41 mandacik11

mandacik11

Podpowiadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 205 postów

Napisano 16 July 2012 - 14:19

Ja tego nie robiłem. lecz kilka dni temu przyszlo mi z zusu ze mam wyslac im zaswiadczenie o zarobkach w ciagu 7 dni i sprawa pilna. W tym tygodniu mialem to zalatwic a tu nagle przyszlo dzis pismo ze w roku 2011 nie przekroczylemdopuszczalnej kwoty przychodu dla renty socjalnej 30%przecietnego wynagrodzenia. Tylko dziwi mnie to dlaczego kazali mi to samemu zrobic skoro oni to sprawdzili
  • 0

#42 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

Orator

• Super Moderator
  • 4931 postów

Napisano 16 July 2012 - 15:45

Tylko dziwi mnie to dlaczego kazali mi to samemu zrobic skoro oni to sprawdzili

Prawdopodobnie mają po prostu zwyczajnie bałagan albo jakieś papiery doszły w międzyczasie i sytuacja sama się wyjaśniła.
Poza tym generalnie taką informację o zarobkach wysyła pracodawca do ZUS-u, ale niekiedy nie zrobi tego na czas, albo zwyczajnie zapomni (ewentualnie coś jest nie do końca tak jak być powinno) i wtedy przychodzą ponaglenia o dostarczenie samodzielnie danego dokumentu.
  • 0

Im bardziej poznaje ludzi, tym bardziej są dla mnie nieprzewidywalni w swoim działaniu.

#43 suzzana

suzzana

Mruk

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 54 postów

Napisano 16 July 2012 - 16:11

Chciałam spróbować swoich sił w pracy ale jak to czytam to mi się odechciewa
  • 0

#44 Marta S

Marta S

Gawędziarz

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 747 postów

Napisano 17 July 2012 - 17:19

Chciałam spróbować swoich sił w pracy ale jak to czytam to mi się odechciewa

Teraz jest lepiej bo nie trzeba renty zawieszać , chyba że zarabia się ponad 2 tys. Także nie masz się czego obawiać.

Szczerze, to mnie denerwuje, że kiedyś jak zawiesiłam rentę to dużo osób się śmiało, że nie opłaca się pracować za niewiele ponad 1 tys zł, a teraz się raptem pracusie znaleźli.

Jak trzeba było zawiesić to zawieszałam, bo potem nie opłaca się oddawać
  • 0

Zaszło słońce, a żyć dalej trzeba

#45 Oli

Oli

Gawędziarz

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów

Napisano 17 July 2012 - 21:39

Prawda jest taka, że niektórym to się pracować nie chce, mówią co ja za tysiąc złotych będę harować ? Praca za 1000 zł plus renta 500 zł i zasiłek pielęgnacyjny 153 zł w sumie dają niezłą sumkę :P Ja również od początku jak poszedłem do pracy to zawiesiłem rentę, wolę pracować i obcować z ludźmi niż siedzieć w domu z pieniążkami :P
  • 0

#46 Gość_naati88_*

Gość_naati88_*
  • Gość

Napisano 20 July 2013 - 11:14

A wie ktoś może ile  dokładnie wynosi ten limit w 2013 roku, bo słyszałam, że to się trochę zmieniło... 

Użytkownik naati88 edytował ten post 20 July 2013 - 11:15

• 0

#47 Marcin2016

Marcin2016

Widz

• Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 05 January 2017 - 20:59

Witam! Jestem na rencie socjalnej orzeczonej na 3 lata. Wiem, że można dorobić na tej rencie, wiem o limitach. Chciałbym się dowiedzieć na jakiej Umowie mogę pracować(umowa o prace,umowa zlecenie, umowa o dzieło?)tak, żeby Zus tej renty nie zabrał.

• 0

#48 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

Orator

• Super Moderator
  • 4931 postów

Napisano 06 January 2017 - 11:33

Witam! Jestem na rencie socjalnej orzeczonej na 3 lata. Wiem, że można dorobić na tej rencie, wiem o limitach. Chciałbym się dowiedzieć na jakiej Umowie mogę pracować(umowa o prace,umowa zlecenie, umowa o dzieło?)tak, żeby Zus tej renty nie zabrał.

Witaj. Wszystko zależny od pracodawcy i tego, co jest wstanie Ci zaproponować. ZUS nie określa w żadnym z przepisów, jaka ma być to umowa. Wiadomo, że najkorzystniejsza jest umowa o pracę (kwestia prawa do urlopu), a najmniej, jak dla mnie o dzieło (choć teraz mają być wszystkie ozusowane). Ale jak się nie ma pracy to się nie wybrzydza tylko bierze to, co się akurat trafi. Pilnuj tylko limitów i pracuj sobie. Powodzenia.

• 0

Im bardziej poznaje ludzi, tym bardziej są dla mnie nieprzewidywalni w swoim działaniu.

#49 Marcin2016

Marcin2016

Widz

• Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 07 January 2017 - 17:11

Dziękuję bardzo za informację.
  • 0

#50 IrenaCS

IrenaCS

Milczek

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 23 postów

Napisano 09 January 2017 - 01:12

limity zmieniają się co 3 miesiące; są publikowane np. na stronie:

http://zus.pl/defaul...t.asp?p=1&id=52

Prawo do renty socjalnej zawiesza się, jeżeli zostały osiągnięte przychody w łącznej kwocie wyższej niż 70% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia za kwartał kalendarzowy ostatnio ogłoszonego przez Prezesa GUS do celów emerytalnych. W związku z tym, kwota przychodu uzasadniająca zawieszanie rent socjalnych wynosi w okresie:

• od 1 marca 2016 r. do 31 maja 2016 r. 2 846,90 zł,
  • od 1 czerwca 2016 r. do 31 sierpnia 2016 r. 2 927,10 zł,
  • od 1 września 2016 r. do 30 listopada 2016 r. 2 813,40 zł,
  • od 1 grudnia 2016 r. do 28 lutego 2017 r. 2 838,60 zł.

Są to kwoty do wypłaty  brutto. Nie wlicza się tu  zasiłku pielęgnacyjnego.

• 0

#51 kar27

kar27

Sufler

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 339 postów

Napisano 30 January 2017 - 08:37

Podobno nasi kochani posłowie kombinują żeby zabronić na dorabianie do renty socjalnej wiecie coś więcej na ten temat.

• 0
karol

#52 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

Orator

• Super Moderator
  • 4931 postów

Napisano 30 January 2017 - 14:32

Podobno nasi kochani posłowie kombinują żeby zabronić na dorabianie do renty socjalnej wiecie coś więcej na ten temat.

Tutaj jest wszystko na ten temat:

http://www.niepelnos.../ledge/x/446146

• 0

#53 Dery567

Dery567

Widz

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 20 February 2017 - 18:11

Witam,
Ja już zgłupiałem, jak to mam liczyć ;p Pobieram rentę socjalna. Jest zatrudniony na umowę o prace, wynagrodzenie 2.000 brutto.
Pytanie: Czy przekroczyłem próg 70% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia za kwartał kalendarzowy 1 grudnia 2016 r. do 28 lutego 2017 r. 2 838,60 zł. ???

• 0

#54 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

Orator

• Super Moderator
  • 4931 postów

Napisano 20 February 2017 - 19:09

Ja już zgłupiałem, jak to mam liczyć ;p Pobieram rentę socjalna. Jest zatrudniony na umowę o prace, wynagrodzenie 2.000 brutto.

Witaj. Skoro zarobiłeś 2000 zł brutto, a próg wynosi 2838,60, to jak mógłbyś go przekroczyć? Do kwoty 2838,60 nie wliczasz renty socjalnej tylko samo wynagrodzenie za pracę lub z innych źródeł wynagrodzenie. Na przykład zdarza się. że osoby pracują na dwóch etatach, wtedy swój przychód muszą zsumować. Pozdrawiam.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych