Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Porażenie Mózgowe. Jak sobie radzić ze spastycznością ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 anna37

anna37

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 28 październik 2010 - 20:41

Piszcie do mnie do mnie w tej sprawie proszę. Ja też choruję na mózgowe porażenie i mam spastykę. Każda wskazówka jest cenna dla mnie.

Pozdrawiam
Anna z Chrzanowa małopolskiego
  • 0

#2 arkadiuszb

arkadiuszb

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 27 postów

Napisano 28 październik 2010 - 22:41

Poniżej wrzucam kilka tematów związanych ze spastyką (znalezione na forum):

http://www.ipon.pl/f...hlight=spastyka

http://www.ipon.pl/f...d.php?tid=12099

http://www.ipon.pl/f...hlight=spastyka

http://www.ipon.pl/f...hlight=spastyka

http://www.ipon.pl/f...hlight=spastyka
  • 0

#3 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 31 październik 2010 - 12:28

też mam MPD, chodzę o kulach, kiedyś był wózek. Leki mi nie pomagały na spastykę ale botox tak. Jest już refundowany w niektórych szpitalach, ja nic nie płaciłam. wzięłam dopiero 1 dawkę w kwietniu i choć już powinnam brac drugą bo lek już na pewno nie działa( utrzymuje się 3 miesiące) to efekt jest dobry.

A z domowych sposobów. polecam i nie żartuję piwko, naprawdę alkohol pomaga no tylko w granicach rozsądku. Jedno piwko na nóżkę:). Pomaga też sex :)
  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#4 arkadiuszb

arkadiuszb

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 27 postów

Napisano 01 listopad 2010 - 15:06

(...)
A z domowych sposobów. polecam i nie żartuję piwko, naprawdę alkohol pomaga no tylko w granicach rozsądku. Jedno piwko na nóżkę:). Pomaga też sex :)


Co do alkoholu to też mi się wydaje, że pomaga NA CHWILĘ (niestety)... Oczywiście jak koleżanka mówi w rozsądnych ilościach, żeby nie było za luźno ;)

A co do seksu to niestety jeszcze nie próbowałem :P

Gdzieś też czytałem, że podobno marihuana (w rozsądnych, leczniczych ilościach) jest dobrym środkiem na spastykę...(też niestety nie próbowałem - sam jestem ciekaw efektów - tych pozytywnych i tych ubocznych też :D) Podobno nawet w jakimś kraju podawali ją dzieciom ze spastyką w formie ciastek... :exclamation:

Pozdrawiam
  • 0

#5 Banerx

Banerx

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 129 postów

Napisano 03 listopad 2010 - 18:46

Alkochol i jedziemy spastyka w dół tylko że własnie i nie tylko ona ehh a z marihuanną to nie wiem też chciałbym spróbować
  • 0

#6 bini6

bini6

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 124 postów

Napisano 03 listopad 2010 - 21:42

sex na spastyke pomaga odkad kocham sie z tż jest zdecydowanie miejsza alkochol tez ale tak jak napisal arkadiuszb pomaga tylko na chwilke :)
  • 0
nasza miłość trwa

#7 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 04 listopad 2010 - 07:14

Może to taki "bonus " od losu który już po prostu będzie. ja miałam małą spastykę a po botoksie to już w ogóle fajnie jest ale żeby był efekt trzeba iść na intensywna rehab i pewnie jak jest duża spastyka brać go co kilka miesięcy.
  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#8 grubby77

grubby77

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 585 postów

Napisano 05 listopad 2010 - 00:26

bini przez moja spastyke ja mam bardziej sztywne nogi niz to co powinno byc ...Hi hi
  • 0
"NIE MA kaleki; JEST CZŁOWIEK"-Maria Grzegorzewska zPIPS=WSPS teraz APS

#9 bini6

bini6

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 124 postów

Napisano 05 listopad 2010 - 09:38

bini przez moja spastyke ja mam bardziej sztywne nogi niz to co powinno byc ...Hi hi


Ja tez mam spastyke no bo na tym wlasnie polega spastyka ze sie jest sztywnym ja np jak czuje sie taka przybita mam zly nastroj to mam wrazenie ze gorzej mi sie chodzi tak jak by spastyka bardziej dawala o sobie znac macie takie odczucia bo mi sie cos takiego zdarza
  • 0
nasza miłość trwa

#10 grubby77

grubby77

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 585 postów

Napisano 05 listopad 2010 - 13:36

Sex z odp. os. jest wspaniałym antydepresantem i pomaga na wiele...Wiem to bo w ub. tyg z ukochana moja wypróbowalismy ten super srodek!!
  • 0
"NIE MA kaleki; JEST CZŁOWIEK"-Maria Grzegorzewska zPIPS=WSPS teraz APS

#11 Gość_Ivona_*

Gość_Ivona_*
  • Gość

Napisano 05 listopad 2010 - 16:06

o rany....
  • 0

#12 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 26 marzec 2011 - 19:24

ja właśnie chcę sobie ustalić termin na powtórkę botoxu . pomógł mi bardzo i miałam 9 miesięcy spokoju chociaż standardowo działanie leku utrzymuje się przez 3 miesiące tylko. Widocznie jestem jakimś pozytywnym odchyleniem od normy. tylko, że po podaniu botoxu najpóźniej za 2-3 tyg trzeba mieć rehabilitacje. trochę muszę pokombinować jak pogodzić to z pracą i idę juz teraz bez strachu bo wiem co to za stwór. :)
  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#13 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1460 postów

Napisano 20 styczeń 2013 - 12:11

Do tej pory jakoś sobie radziłam ze spastyką, ale niestety ostatnio coraz bardziej dawała mi w kość (starość nie radość :D ). Przy okazji wizyty, a raczej audiencji u ortopedy, przepisano mi baclofen. Wczoraj wzięłam pierwszą tabletkę - mam brać jedną na noc.

Czy ktoś z Was bierze ten lek? Jak się po nim czujecie i czy spełnia swoją funkcję, czyli rozluźnia mięśnie?

Dziękuję za odpowiedzi i ewentualne komentarze :).


  • 0

#14 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 20 styczeń 2013 - 12:24

Czy ktoś z Was bierze ten lek? Jak się po nim czujecie i czy spełnia swoją funkcję, czyli rozluźnia mięśnie?

 

Droga Moniu. Swego czasu"łykałam" Baclofen, ale nie działał na mnie piorunująco. Widocznie dla mnie to już tylko końskie dawki trzeba aplikować ...  :hehe: Z tym, że ja miałam nakazane brania ich rano. Jak brałam dwie to czasami odczuwałam różnicę, ale nie zawsze. Wiem jednak, że są osoby, którym ten lek pomaga i rozluźnia mięśnie. W końcu każdy organizm jest inny, może i Ty sama będziesz miała więcej szczęścia ode mnie. Tego Ci życzę :) 

 

P.S. Ostatecznie czasami jeszcze korzystam z Baclofenu, lepszy rydz niż nic. 


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#15 kolodenny

kolodenny

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 14 luty 2013 - 13:48

ma ktoś z was doświadczenia z lekiem o nazwie " Tolperis VP"?? od niedawna go zażywam bo Baclofen na mnie źle działał....Co do sposob na spastyke to polecam jeśli ktoś oczywiście może częsty seks bo to naprawdę pomaga i jedno piwko lub kieliszek wina do kolacji...a tak przy okazji to jaką dawkę alkoholu przyjmują wasze organizmy??
  • 0

#16 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1460 postów

Napisano 03 wrzesień 2016 - 12:01

Niestety, mnie też dopadła zmora, spastyką zwana i nie chce odpuścić. Błąkam się po różnych "specjalistach" z zakresu neurologii, ale jeszcze na żadnego sensownego nie trafiłam. Gdyby ktoś takiego znał na Śląsku lub w Poznaniu, to proszę o kontakt. Z doktorem Ochudło z Katowic, nie chcę mieć nic wspólnego i nie polecam go Wam. Gość jest po prostu niepoważny.

Póki co zażywam Sirdalud 6 mg MR, Madopar (choć to jest stricte na Parkinsona (!)- ale kazano, to od kilku dni biorę).

Od połowy września, prócz "zwykłej" rehabilitacji, zaczynam współpracę z rehabilitantem neurologicznym.

Ciężka i długa droga przede mną, ale bez walki nie zamierzam się poddawać!! 


  • 0

#17 otik

otik

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 167 postów
  • Skąd:pyrlandia

Napisano 04 wrzesień 2016 - 15:07

Walczę na co dzień ze spastyką. Pomaga mi częściowo baclofen. Najbardziej mi pomagają masaże wodne i tu polecam  wszelkie wirówki na kończyny jak i całe kąpiele Ciepło i masaże suche, no i sex, szczególnie z porządną grą wstępną. ;) :P


  • 0

#18 mirek2

mirek2

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 21 lipiec 2017 - 13:02

witam jestem tu nowy nazywam sie mirek od dziecka mam MPD to jest moje pierwsze forum wiec troche potrwa zanim ogarne przede wszystkim witam wszystkich  :D

Użytkownik kuba edytował ten post 12 grudzień 2017 - 14:12
Usunięto ciemne tło spod tekstu

  • 0

#19 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1460 postów

Napisano 21 lipiec 2017 - 18:12

Cześć, Mirku. Ogarniaj, rozgość się i bądź z nami. Pozdrawiam :) .


  • 0

#20 moro

moro

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 102 postów

Napisano 12 grudzień 2017 - 13:50

U mnie niezastąpiony jest duet: gorący prysznic i lampka brandy lub koniaku.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych