Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Renta socjalna a dostanie kredytu lub zakupy na raty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#21 jlys

jlys

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 07 luty 2010 - 13:21

Witam , od września ubiegłego roku pobieram rente socjalna . Mam ją przyznana do 30 września 2011 r. Uczę sie w 3 klasie liceum i chcę kupić komputer na raty. (oczywiscie na okres ok 1 roku ) i mam pytanie czy nie powinnam mieć problemu z tym by moc coś zakupić na raty? ponieważ gdy chciałam kupić telefon na abonament na 2 lata (od wrzesnia ub roku)to odmowiono mi mówiąc , że na rente socjalna nie można. to samo było z internetem bezprzewodowym na 12 miesiecy tez mi odmowiono...
  • 0

#22 Singe

Singe

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2113 postów

Napisano 07 luty 2010 - 14:20

Ja mam rentę socjalną i nigdy nie robiono mi z tego powodu problemów(mam telefon na abonament w Erze,internet w Orange,raty również spłacałam),pewnie dlatego,że mam rentę na stałe.
  • 0
Jeśli miłość – to tylko prawdziwa * Jeśli przyjaźń – to tylko szczera.
Jeśli obecność – to tylko niewymuszona * Jeśli być kimś – to tylko sobą.
- Rafał Wicijowski

#23 jlys

jlys

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 07 luty 2010 - 17:22

pewnie dlatego.... w czwartek wybieram sie do sklepów zorientować jak to ejst zobaczymy co mi powiedzą , czy po raz kolejny spotkam sie z odmową...
  • 0

#24 dawid120491

dawid120491

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 20 kwiecień 2010 - 11:35

Witam. Została mi przyznana renta socjalna na okres 2 lat w wysokości 525 zl brutto czyli do reki. i chciałbym sie zorientować czy dostane kredyt gotówkowy i ile maksymalnie. Jeśli ktoś ma takie informacje, czekam na odpowiedz na gg xxxxxx


Użytkownik kuba edytował ten post 04 kwiecień 2017 - 19:49
Ukryto nr GG

  • 0

#25 warez

warez

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 19 maj 2010 - 09:37

Z bankami jest różnie, trzeba na bieżąco śledzić "co który daje",  poczytacie o samym kredycie - da to ogólne pojęcie z czym się to je.


Użytkownik kuba edytował ten post 04 kwiecień 2017 - 19:52
Usunięto nieaktualny link

  • 0

#26 marcin1987

marcin1987

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 44 postów

Napisano 23 czerwiec 2010 - 15:30

Dostaniesz kredyt w Lukas Bank, ja dostałem kredyt w wysokości 2000zł w lukasie na rętę socjalną 504 zł, przyznaną okresowo na 5 lat bez problemów.
  • 0

#27 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 28 czerwiec 2010 - 20:21

też brałam na raty rózne sprzęty jak byłam na socjalnej. wydaje mi się że nie patrzą na jaki czas masz rentę, ja zawsze dawałam ostatni odcinek renty i nie pytali. ale to pewnie zalezy od wysokości kredytu.
  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#28 nonames

nonames

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 319 postów

Napisano 03 lipiec 2010 - 17:01

jeśli renta wynosi 525 (tak ktoś tu napisał w poście nie wiem jak jest ale tak zakładam) to :

1) bank jeśli przestrzega zasad (większość przestrzega) może dać maksymalnie kredyt taki by rata nie przekraczała 262,50 zł (50%)
1a) w przypadku rent często banki próg obniżają do 200-222,5

2) większość kredytów tych w sklepach trzyma się zasady do kiedy przyznana renta do tego dnia możemy dać raty
czyli jeżeli ktoś ma rentę np do 4 stycznia 2011 to max pożyczka powinna wynosić 1000-1111 a jeśli ma do 2 stycznia to 800-888,5

3)im więcej powiemy o sobie swojej sytuacji tym lepiej chodź najlepiej wiedzieć co mówić np za posiadanie męża dostaje się więcej punktów niż za bycie singlem

3a) w systemach ratalnych w sklepach choć by człowiek chciał donieść dodatkowe jakieś dokumenty to potencjalny sprzedawca często niema gdzie tego wpisać i na nic nam to się zda na dodatek to co będzie wpisane ocenia komputer i program z odpowiednim algorytmem co zwiększa ryzyko pomyłki i co jest wliczone w cenę po jakiej kupimy nasze pieniądze
3b)w bankach natomiast system oceniania jest z czynnikiem ludzkim można donieść dodatkowe dokumenty pokazać historie przedłużania renty można ewentualnie pokazać np umowy zlecenie (oczywiście wtedy kredyty z reklam na dowód nie wchodzą w grę bo to już nie będzie takie szybkie) tak zakupione pieniądze mogą okazać się często taniej kupione niż w systemach ratalnych konsumpcyjnych

4) dużo punktów dają systemy ratalne za przedpłatę warto o tym pomyśleć

cdn :) lece w przerwie między meczami na miasto
  • 0
życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci, jest raczej ślizganiem się z boku na bok, z czekoladą w jednej dłoni, winem w drugiej, ciałem gruntownie wyeksploatowanym, totalnie wyczerpanym i z krzykiem... ??
O Cholera, Ale Jazda!!

#29 Powalona

Powalona

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 12 lipiec 2010 - 19:46

Witam
Jakieś 3 lata temu kupowałam na raty kino domowe, obyło się bez najmniejszych problemów, wystarczył odcinek renty (pobieram socjalną). W zeszłym roku potrzebowałam pilnie gotówki i okazało się, że w Lukas Banku, ponieważ byłam już ich klientką (kino na raty), dostanę kredyt. Wartość kredytu wyniosła ok. 6000zł, rozłożona na 19 rat, co miesięcznie daje grubo ponad 50% mojej renty. Ponadto w ramach kredytu miałam możliwość otrzymania karty kredytowe FURRORA, także tak jak ktoś już wspomniał, przyznanie kredytu faktycznie zależy od banku, w którym się o niego staramy...
  • 0

#30 krzysiekn95

krzysiekn95

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 25 postów

Napisano 31 marzec 2014 - 17:36

Witam, jestem Krzysiek i jestem tu nowy :) Mam 18 lat, w tym roku przyznali mi rentę socjalną na okres 5 lat, mam dochód 610,33, od marca 619,50.

Byłem dziś po szkole w Media Expert, chciałem kupić na raty kamerę cyfrową, jestem kawalerem, mieszkam z rodzicami, czyli jakiś wielkich wydatków nie mam. Chciałem na rok, ale bank wstępnie zgodził się na 2 lata, ale co tam rata coś koło 70-75 zł więc nie tak źle ;)

Niestety, zarówno w Santander Consumer Bank, jak i w Credit Agricole (bo z tymi placówkami współpracuje ME) omówili, bank oczywiście nigdy nie podaje powodu odmowy, ale ten Pan, który składał wniosek powiedział, że 70 zł przy dochodzie 610 zł nie jest to tak strasznie dużo, najprawdopodobniej powodem odmowy jest brak historii kredytowej, bank niema postawy, żeby mnie sprawdzić.

Wydaje mi się, że jest to trochę niesprawiedliwe, bo jeśli posiadałbym tą "przeszłości kredytową", bo np. nie płaciłbym rat, to byłbym już "notowany" i także bym nie dostał, bo jestem niewypłacalny, a tak nie mam  historii przeszłości kredytowej, a na jakiej podstawie mam ją sobie wyrobić, skoro nie chcą mi udzielić rat?!


  • 0

#31 moniczka_32

moniczka_32

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 91 postów

Napisano 05 kwiecień 2017 - 14:50

A ja swego czasu brałam laptopa na raty (też mam rentę socjalną)i teraz co roku z Santandera przysyłają mi zaproszenie do skorzystania z kredytu.... Taki wniosek że niektóre banki chętnie udzielają kredytów ....

A co poniektórzy skarżyli się na Santandera, że jak się spóźniają ze spłatą rat to od razu dzwonią do nich z działu windykacji ...to trzeba płacić raty w terminie!!!!

Użytkownik kuba edytował ten post 06 kwiecień 2017 - 15:17
Połączono posty

  • 0

#32 kar27

kar27

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 346 postów

Napisano 06 kwiecień 2017 - 07:44

Tylko przy rencie socjalnej lepiej nie brać kredytów


  • 0
karol

#33 moniczka_32

moniczka_32

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 91 postów

Napisano 13 kwiecień 2017 - 15:03

No ale czasami jak człowieka przyciśnie to nie ma innego wyjścia...trzeba po prostu spłacać raty w terminie i tyle...ja w 2010 roku wzięłam laptopa na raty i terminowo je spłacałam i jakoś nie miałam żadnych telefonów z windykacji....a wówczas renta socjalna była o ponad 200 złotych niższa niż teraz....każdy bank inaczej podchodzi do tej kwestii jeden da drugi nie da...
  • 0

#34 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 13 kwiecień 2017 - 22:04

Dla mnie to w ogóle jest tajemnicą poliszynela jak można wziąć kredyt na rentę socjalną.
No chyba,że pomijacie istotną kwestię na forum w temacie dodatkowych przychodów i nie żyjecie z samej renty socjalnej.
Bo przy samej socjalnej to nie idzie wyżyć. A co dopiero mówić o spłacie kredytu...
 


  • 0

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#35 moniczka_32

moniczka_32

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 91 postów

Napisano 13 kwiecień 2017 - 22:31

A niektórzy mają to szczęście że mieszkają z rodziną która ma większe dochody.... I wówczas mogą sobie pozwolić na kredyt...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych